×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Разследват Андрий Ермак по най-голямото дело за корупция в Украйна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вижте Грузия и си вземете поуки за България


09 Март 2023, Четвъртък, 11:00 ч.
Автор: Кристиян ШКВАРЕК

Може да сте бетонирали страната си по пътя на ЕС и прокарали колкото си щете ЛГБТ закони, може да сте спечелили изборите с рекорден процент и гласували специални резолюции за неизбежната интеграция в НАТО...но пипнете ли им НПО-тата още довечера ще сте враг номер едно по CNN

Ситуацията в Грузия накратко, от която можем да си вземем и много поуки за България:

На изборите през 2021-ва проевропейската партия "Грузинска мечта" печели категорично, получавайки 928,004 гласа или 48,22%.

"Грузинска мечта" е системна партия в Грузия, печелила мнозинство в парламента и през 2012-та и 2016-та. През 2013-та партията спечели и президентските избори.

Откъм политики партията е проевропейска, част от един от политическите алианси на ЕП. Нейният кабинет вкара Грузия в споразумението за асоцииране с Европейския съюз - първата и най-важна стъпка към членство, както и в договор за свободна търговия с ЕС.

Първото правителство на "Грузинска мечта" прокарва редица закони срещу дискриминацията на ЛГБТ общността, превръщайки Грузия в най-приятелската за ЛГБТ хората държава в Кавказ. ("Most LGBT-friendly" класацията) Същият кабинет прокара квоти за жените в управлението и възможност всички малцинства да учат роднини си език.

Партията подкрепя зелените политики, като прокара закони срещу старите автомобили и двигателите надвишаващи определени емисии.

През декември 2020-та парламентът на Грузия, в присъствието само и единствено на депутатите от "Грузинска мечта", гласува резолюция, с която обяви, че интеграцията на страната в ЕС и НАТО са национални приоритети "без алтернатива ", циментирайки и чисто формално пътя на Грузия в геополитиката.

Та, защо в момента в Тбилиси се извършва своеобразен "Майдан" срещу тази проевропейска, зелена, ЛГБТ партия, поставила Грузия на пътя към Европа и НАТО, повече от всяка друга в историята на страната им?

"Евромайдан" в Киев започна, ако помните, точно защото президентът Янукович отказа да подпише споразумението за асоцииране на Украйна с ЕС - същото споразумение, което бе дело изцяло на сега управляващата в Грузия партия.

Защо и как има тбилиски "Евромайдан" срещу тези, които на практика вкарват в момента Грузия в ЕС?

Ами...защото партията дръзна да предложи закон, с който чуждите НПО-та ще трябва просто да декларират източника на финансирането си.

Да, толкоз. Това е.

И хоп, за 24 часа ударно медиите по целия Запад обявиха началото на велика, проевропейска революция в Грузия, с десетки хиляди участници и героични боеве с полицейски водни струи. Революция срещу...ъъъ...най-проеврпейското управление на страната от години.

То не са сърцераздирателни клипове, снимки, плачещи момичета, загърнати с европейския флаг и, разбира се, постоянно отразяване от правилните медии. Плакати на английски, пърформанси, вече почнаха и песните в Ютюб. Целият набор демократичен "social rights activism". Всичко е мега професионално и подготвено, както си трябва, както винаги.

Поуката?

Не пипайте НПО-тата на "Добрите".

Може да сте бетонирали страната си по пътя на ЕС и прокарали колкото си щете ЛГБТ закони, може да сте спечелили изборите с рекорден процент и гласували специални резолюции за неизбежната интеграция в НАТО...но пипнете ли им НПО-тата още довечера ще сте враг номер едно по CNN.

*Коментарът е от фейсбукс профила на анализатора Кристиан Шкварек, заглавието е на Флагман.бг


В категории: Политика


Кристиян ШКВАРЕК Автор
Кристиян ШКВАРЕК
8
Коментара
Флагман.БГ Висш политик хвърли оставка в Румъния Висш политик хвърли оставка в Румъния 28/11/2025, Петък 21:19 1
Тервел ИЛИЕВ Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" 28/11/2025, Петък 20:41 5
Тервел ИЛИЕВ Историческо завръщане на Клоп във футбола? Историческо завръщане на Клоп във футбола? 28/11/2025, Петък 19:03 0
Тервел ИЛИЕВ Владимир Путин се обади на 10-годишно момче Владимир Путин се обади на 10-годишно момче 28/11/2025, Петък 18:37 0
8
Коментара по темата
8.
Hahah
09.03.2023 13:53:46
4
12
Тея в Грузия не протестираха толкова заради закона, колкото, че не искат да имат нищо общо с Русия и не искат да станат както стана в Русия. Щото сега ги пръскаха с вода другия път ще ги стрелят или ше ги падат от 6 тия етаж. Никой не иска Русия и приомите и.
7.
Хахаха!
09.03.2023 13:03:49
4
17
Тази рубладжийска повъ.ня за слабоволтови ли е? Нещо за грузин премиер Иванишвили-кремълски олигарх? Нещо за причината за протестите, че избухнаха заради опита на правителството на кремълския олигар да прокара закон за "иностранньlе агентьl" по примера на раша. И по този начин всеки журналист разследващ дори корумпираната власт да е обявяван за чужд агент.
Какво общо има педофиломародерската армия и ръководството и патриарх кирилчо - Гундяев, Матовников, Володин, Дюжев, покойния Жириновски и куп велопедали със морала и отричането на ЛГБГ?
Когато кадировците лашкат роцки солдати и журналисти и дирниците им вият като жътварски стомни, това пак ли е неприемане на пидра зтията?
6.
Местното възраждане :-)))
09.03.2023 13:00:33
1
10
Грузинското политическо движение "Народна власт", инициатор на законопроекта, е известно с антизападната си реторика и разпространяването на теории на конспирацията.

Законът напомня на подобен, който е приет в Русия през 2012 година. Оттогава Кремъл го използва, за да налага ограничения на медиите и организациите, които критикуват властите.
5.
ПъПъ и ДъБъ са НПО-тата на Сорос.
09.03.2023 12:37:15
9
15
НПО-тата на Сорос и БайПън в България са прераснали в партии - ДъБъ, ПъПъ. На немските фондации са Герб и СДС, а на турската държава е ДПС. Всички са либерал-демократи тоест леви формации и нямат нищо дясно в политиката си. Реално гореизброените са на корав зоб от долари САЩ и прокарват чуждите интереси във вреда на националния български.
4.
До 3
09.03.2023 12:31:01
4
15
Пипнеш про-американски организации - американски чичко ти се кара. Пипнеш про-руски организации - руски чичко ти се кара. Не е по сложно от това. Просто става въпрос за гео-политически контрол и упражняване на влияние.
3.
Кирил
09.03.2023 11:43:47
6
28
Изводът е, че ако пипнеш НПО-та, финансирани от САЩ и Сорос, ставащ враг №1. Тези т.нар. НПО-та водят андиръжавна дейност и преди, когато обществата бяха нормални, за такова нещо се лежеше в затвор много години. Сега, понеже държавите вече са разграден двор, тези НПО-та са фактори в живота.
2.
Вазраждане - Бургас
09.03.2023 11:28:32
15
4
До 1 - като вземем власта, ще разтреляме всички останали
1.
ХХ
09.03.2023 11:11:56
6
15
Изводът е, че ВСИЧКИ развяващи ненационалните флагове трябва да бъдат незабавно арестувани и съдени. Подстрекателите - може би разстреляни.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Отслабен ГЕРБ трудно прави бюджети, призна Дончев и разкри защо партията не може да се откачи от Пеевски Отслабен ГЕРБ трудно прави бюджети, призна Дончев и разкри защо партията не може да се откачи от Пеевски Ген. Атанасов пък предупреди, че узурпирането на репресивната власт е риск за вътрешната сигурност Украинци "брокери" по Черноморието – новата измама без контрол и лиценз Украинци "брокери" по Черноморието – новата измама без контрол и лиценз Вижте как действат схемите и как да се предпазите от тях, преди да е станало късно Знаете ли историята на тази грохнала сграда от времето на цар Борис III и кого ще приюти утре? Знаете ли историята на тази грохнала сграда от времето на цар Борис III и кого ще приюти утре? А допреди 100 години е имало само голи камъни - без следа от една от най-красивите части на днешната Морска градина, която за съвременниците ни е известна като графичната база на художниците Какво е състоянието на 7-годишното дете, което пострада при зловещата катастрофа между тир и семейна кола до Пловдив Какво е състоянието на 7-годишното дете, което пострада при зловещата катастрофа между тир и семейна кола до Пловдив Шофьорът предизвикал ужаса има куп предишни провинения Защо не трябва да сушим прането върху радиатора Защо не трябва да сушим прането върху радиатора Какви проблеми може да си навлечем Плъзна жестока мълва за Сияна от Биг Брадър Плъзна жестока мълва за Сияна от Биг Брадър Фенове реагираха като ужилени Защо Борисов се отказа да изтегля бюджета? Объркан е и за осигуровките Защо Борисов се отказа да изтегля бюджета? Объркан е и за осигуровките Забърка се в глупав спор за това кой му дърпа ушито и накрая пак се извъртя. „Ако трябва ще го изтеглим“, каза той Носи ли Марко Рубио президентски жезъл в раницата си? Носи ли Марко Рубио президентски жезъл в раницата си? Кметът Коцев,  у дома кадър от семейната му идилия Кметът Коцев, у дома кадър от семейната му идилия По-рано днес той беше пуснат на свобода след платена гаранция В кои общини ще има повишаване цената на водата В кои общини ще има повишаване цената на водата В Ямбол,  Сливен, Пазарджик и Перник ще има намаление на цените
23-годишен мъж спечели състезание по мързел 23-годишен мъж спечели състезание по мързел Лежа на матрак над 33 часа Два танкера горят до Босфора Два танкера горят до Босфора Има подозрения, че единият се е взривил след удар в мина Висш политик хвърли оставка в Румъния Висш политик хвърли оставка в Румъния Йонуц Мощяну призна, че в автобиографията си е посочил неверни данни за образованието си Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" Оръжието е страшно Ермак подаде оставка след корупционния скандал, а икономист коментира, че остават 40 разбойници в Киев Ермак подаде оставка след корупционния скандал, а икономист коментира, че остават 40 разбойници в Киев Преди да се оттегли, шефът на кабинета на Володимир Зеленски обяви, че Украйна няма да се откаже от своите територии съгласно плана на Тръмп и веднага бил поет от спецслужбите  Глупак ли брои 288 001 евро за стоманен Ролекс на половин век Глупак ли брои 288 001 евро за стоманен Ролекс на половин век Редкият Rolex Daytona „Paul Newman“ Ref. 6262, произведен само една година, се издирва от колекционери с десетилетия Как притиснаха бедните България, Румъния и Молдова да участват на „Евровизия“ Как притиснаха бедните България, Румъния и Молдова да участват на „Евровизия“ Трите страни са били почти насила вкарани във фестивала, за да го спасят след масовите бойкоти заради Израел, твърди източник Историческо завръщане на Клоп във футбола? Историческо завръщане на Клоп във футбола? Ливърпул може да се обърне за помощ към специалиста Путин изрази благодарност към Орбан за домакинството му за срещата на върха Путин изрази благодарност към Орбан за домакинството му за срещата на върха Руско-американските преговори ще се проведат в Будапеща Абсурден експеримент на инфлуенсър доведе до смъртта му Абсурден експеримент на инфлуенсър доведе до смъртта му Той почина от сърдечен арест, след като се подложи на екстремно предизвикателство с преяждане - за да промотира новата си програма за отслабване.
Благомир Коцев Благомир Коцев Докато гражданите писаха история по площадите, аз можех само да гледам от килията Виц на деня Виц на деня Вчера с детето рисувахме котенце. Сутринта пред вратата си намерихме пухкаво коте. Днес рисуваме къща с басейн, Ферари и сейф със зелени банкноти. Виц на деня Виц на деня Счетоводството е наука, която е възникнала на границата между математиката и черната магия. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Време е да направя почистване на "приятели".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори