×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Илия си набра дърва направо от БКС-то в Камено, прокуратурата – малозначително е


Илия си набра дърва направо от БКС-то в Камено, прокуратурата – малозначително е
А ако същият Илия открадне дървата на някоя баба, която месеци наред е събирала пари от малката си пенсия, това малозначително ли е
07 Март 2023, Вторник, 16:15 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

По времето на Бойко Рашков като вътрешен министър бе въведена спорна реформа в цялото МВР, която доведе до закриването на стратегическото РУ-Камено

Илия Стефанов от каменското село Свобода си набра дърва директно от БКС-то и хубаво се стопли. Криминално проявеният мъж изнесъл 2 кубика от твърдото гориво, оставени за резерва в общинското предприятие.

След сигнал от кмета на Камено Жельо Вардунски е извършена проверка от Районна прокуратура-Бургас. В него кметът съобщава, че от складовете на БКС е извършена кражбата на дърва – около 2 куб. м., на стойност 210 лева от лицето Илия Стефанов от село Свобода, община Камено.

Флагман.бг научи още, че Стефанов неведнъж е хващан от местните, докато изнася дървата.

От снетите обяснения от крадеца е станало ясно, че той си признава, че е извършил деянието. Дървеният материал Стефанов е изгорил, за да се стопли.

„С оглед вида и стойността на причинената щета, която стойност е под една минимална работна заплата към момента на извършване на деянието, приемам, че макар и формално да се осъществени признаците на предвиденото в закона престъпление, поради своята малозначителност деянието е с по-ниска степен на обществена опасност, поради което считам, че се касае за малозначително деяние по смисъла на чл. 9 ал.2 от НК и са налице основанията на чл. 218 б от НК“, се казва в постановлението на Районната прокуратура-Бургас по случая, с което отказва да образува досъдебно производство.

Това решение е обжалвано в срок на следваща инстанция – Окръжна прокуратура – Бургас.

А Флагман.бг пита – сега е от БКС-то, а ако същият Илия открадне дървата на някоя баба, която месеци наред е събирала пари от малката си пенсия, това малозначително ли е?

Припомняме, че по времето на Бойко Рашков като вътрешен министър бе въведена спорна реформа в цялото МВР, която доведе до закриването на РУ-Камено.

В момента охраната на обществения ред в тази малка, но стратегически важна община, е поверена на полицаите от Второ РУ в Бургас. Населението на територията на община Камено е предимно застаряващо и със смесен етнически произход. Освен това е доказано, че от там прекарват 90% от мигрантите, навлизащи нелегално в страната ни.

Колкото и да малозначителна кражбата на 2 кубика дърва, Илия Стефанов все пак е криминално проявен и хванат от свидетели да изнася държа от общинско предприятие.

Сега според прокурорското постановление трябва да го глобят, но това решение е издадено с ясното съзнание, че точно на официално безработния жител на село Свобода Илия няма какво да му вземат.


В категории: Камено


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
8
Коментара
Георги РУСЧЕВ Голям астероид преминава близо до Земята в събота Голям астероид преминава близо до Земята в събота 25/06/2026, Четвъртък 17:30 0
8
Коментара по темата
8.
пътищар
07.03.2023 21:46:46
0
2
Ти, кмете, си първият кмет на Луната
7.
ПОУКА- ИЗВОД
07.03.2023 19:48:27
1
4
КРАДЕ СЕ РЕДОВНО, НООО ПО МАЛКО ДА НЕ НАДВИШАВА МИНИМАЛНАТА ЗАПЛАТА
6.
Гого
07.03.2023 19:24:19
2
2
Гадни мързеливи ченгеджийски боклуци.Така са се ояли,че вече нищо не може да ги накара да се помръднат.
5.
Луко
07.03.2023 19:14:20
4
1
Тези дърва да не са от нарязаните от улиците и по парковете дървета.Някой кметове ги раздават безплатно на социално слабите.Може би и затова и присъдата е такава...
4.
хм
07.03.2023 17:13:44
3
11
Значи според закона всеки гражданин може да иде да си вземе до 7 кубика дървен матерял от БКС и да си признае че се е стоплил с него и това според закона е маловажно.
3.
МВР
07.03.2023 17:01:37
7
8
Работим и не скатаваме! В МВР няма връзки, всички работят и корупция нулева
2.
Да
07.03.2023 16:47:11
1
14
Счупиха стъкло на автомобила ми и след разпити, писаници и т. н. след заявление в полицията от РП получих нещо подобно като описаното в статията: "Причинените щети са действия, с които не се нарушава субстанцията или структурата на вещта по такъв начин, че да я прави негодна за ползване по предназначение. В настоящият случай безспорно са нанесени щети по автомобила, но не са от естеството да превърнат същото във временно или частично негодно да бъде ползвано." С следва отказ за образуване на производство, следователно и търсене на извършителя.
1.
e
07.03.2023 16:43:12
5
15
те кюлчетата и пачките и те малозначителни.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова За да публикува първите й стихове в „Родна реч“, се наложило да излъже, че седмокласничката е в осми клас Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Футболната общност във Враца е потънала в скръб след нелепата смърт на 17-годишния Иван и 16-годишната Йоана Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Да премине товарен камион без товар с лекота през тях, е недопустимо, коментира и вътрешният министър  Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Кооперацията е пълна с бълхи, миризмата на урина и повръщано се усеща от километри, не издържаме, жалват се съседи При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба Мащабната акция на Областна администрация, МВР и ИАРА доказа, че обектът от национално значение е бил брутално окупиран за промишлен улов за сметка на водната сигурност "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев „Много съм доволен! Съдът взе правилното решение!”, каза на излизане от залата на Окръжен съд-Пазарджик „Транспортера”
Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори