×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Разследват Андрий Ермак по най-голямото дело за корупция в Украйна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Каква е разликата в цената на праховете за пране в България и Турция


Каква е разликата в цената на праховете за пране в България и Турция
Тези продуктки в България са доста по-скъпи
06 Март 2023, Понеделник, 10:50 ч.
Автор: Флагман

Тук е двойно по-скъпо

Двойна е разликата в цените на праховете в средностатистически магазин в България и такъв в съседна Турция, установяват потребители, които пишат до платформата "Вашият сигнал до Флагман.бг"

„Ариел“ за 40 цветни пранета тук се продава за 33,25 лева, а в Турция – за 16,90 лева, а някъде има и промоция за 13,19 лева.

Според клиенти, праховете за пране, продавани в Турция, са много по-качествени от тези в България. Нищо, че са от една марка и един производител. Явно тук ни смятат за второ качество, констатират българите.

Потребителите са гневни и се питат на какво се дължи тази спекула в българските хипермаркети.

От големите вериги ни убеждават, че продуктите се оскъпявали заради доставката до България, но изключват факта, че български стоки са по-евтини на британския пазар, например.

А и тук поддръжката на магазина – фонд Работна заплата, наеми и осигуровки са далеч по-малки от тези на Острова, например.
 

Прах за пране в България 
Прах за пране в Турция 

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
9
Коментара
Флагман.БГ Висш политик хвърли оставка в Румъния Висш политик хвърли оставка в Румъния 28/11/2025, Петък 21:19 1
Тервел ИЛИЕВ Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" 28/11/2025, Петък 20:41 5
Тервел ИЛИЕВ Историческо завръщане на Клоп във футбола? Историческо завръщане на Клоп във футбола? 28/11/2025, Петък 19:03 0
Тервел ИЛИЕВ Владимир Путин се обади на 10-годишно момче Владимир Путин се обади на 10-годишно момче 28/11/2025, Петък 18:37 0
9
Коментара по темата
9.
Бургас
09.03.2023 08:39:04
0
3
Защото потребителите тука са будали и селяндури. Пазаруват без значение каква е цената. Направят им промоция от 10 ст. и всички хукват към големите вериги. Щом стоката се продава на такава цена да не са по-прости собствениците на магазини да е намалят. И най-лошото е, че всички знаят, че са лъгани и прекарани и пак ходят и се натискат да си дават парите.
8.
Сараф
08.03.2023 20:04:44
2
2
Егати сравнението - България има 14 пъти по-малко потребители и от Турция, и от Германия. Ефектите на мащаба върху крайните цени нещо да ви говорят?
А това, че турските прахове перяли по-добре, ако изобщо е вярно, вероятно се дължи на неизпълнение на европейски изисквания и самите препарати са по-отровни за околната среда (за която вероятно не давате и пет пари, но нейсе).
7.
мислещ
07.03.2023 20:35:13
11
2
Как няма да са евтини праховете в Турция, все пак след Китай, там се прави най-много фалшива стока, включително и любимите на Ганьо перилни препарати !
6.
избягвайте urban праховете
07.03.2023 20:05:01
1
6
НА всичко отгоре и праховете от Турция перат по-добре от тези в големите вериги. А като видите в КаЛфланда прах на който пише URBAN да знаете, че това е прах за ежедневно пране, т.е производителя ви продава леко по-разреден течен препарат, който е подходящ за дрехи които се перат ежедневно. Уж изглеждат също като другите прахове от марката но са по-евтини и не изчистват толкова добре
5.
Да
07.03.2023 12:31:35
4
17
Не са ни виновни веригите. То кучето скача според тоягата.
Като им се позволява, естествено, че ще ни съдират. Пък ние освен да пишем коментари и вечерта беж към супермаркета, друго няма да направим.
4.
Боби
07.03.2023 11:51:05
1
28
Не правете сравнение на цените с Турция,моля ви!Ние сме в ЕС и големите немски вериги като Кауфланд,Лидл,австрийската верига Била продават продукти не само на двойна,но и тройна цена.Няколко примера: Таблети за съдомиялна "Финиш"-120 таблети в Германия струват 12,45€,а в Била-100 таблети струват 28,00лв.Яйца-10бр. L в Лидл Германия струват 2,35€,в Лидл България струва над 6.00 лв.Кори за Лазаня в Германия струват 1,89€ в Била са 7.00лв.Веригата от сравнения е дълга.Другото което е,заплатите са почти 1:1.Ако мин.заплата в Германия е 450€ тук е 450лв.Няма такава държава,с таккива политици.Всички са устремени към властта.Шоуто се повтаря с години.Обикалят предизборно,лъжат и обещават докато се докопат до властта.След това не им пука за нас Не им пука за заплати и пенсии,за инфлация и т.н.Заплатите които получават са над 7 хил.лв и не им пука,как оцеляват пенсионерите и робите,които работят за заплати от 700-800лв.
3.
Клиент
06.03.2023 16:07:20
2
31
Като няма държава, няма и контрол. Затова и хората не гласуват, това с цените не е от сега. Къде са чиновниците, които трябва не позволяват на хипермаркетите да ограбват и без това бедния българин!?
2.
FeisByk
06.03.2023 12:24:48
11
8
Cenata e nad 100%
Zabranete im vnosa i kupuvaite samo teq det sa na po niska cena ot BG


Tva e ot kontrabandata na dps
1.
Нормално
06.03.2023 11:12:25
3
36
Нормално! В Турция има заводи и политиците им не крадат като нашите, защото султана ще ги въдвори при бай Ходжа лявото крило. При положение че Персил 100 пранета на промо е около 30лв, колко повече от 13лв да струва 40 пранета Ариел, който даже е по-кофти прах от Персила?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Отслабен ГЕРБ трудно прави бюджети, призна Дончев и разкри защо партията не може да се откачи от Пеевски Отслабен ГЕРБ трудно прави бюджети, призна Дончев и разкри защо партията не може да се откачи от Пеевски Ген. Атанасов пък предупреди, че узурпирането на репресивната власт е риск за вътрешната сигурност Украинци "брокери" по Черноморието – новата измама без контрол и лиценз Украинци "брокери" по Черноморието – новата измама без контрол и лиценз Вижте как действат схемите и как да се предпазите от тях, преди да е станало късно Знаете ли историята на тази грохнала сграда от времето на цар Борис III и кого ще приюти утре? Знаете ли историята на тази грохнала сграда от времето на цар Борис III и кого ще приюти утре? А допреди 100 години е имало само голи камъни - без следа от една от най-красивите части на днешната Морска градина, която за съвременниците ни е известна като графичната база на художниците Какво е състоянието на 7-годишното дете, което пострада при зловещата катастрофа между тир и семейна кола до Пловдив Какво е състоянието на 7-годишното дете, което пострада при зловещата катастрофа между тир и семейна кола до Пловдив Шофьорът предизвикал ужаса има куп предишни провинения Защо не трябва да сушим прането върху радиатора Защо не трябва да сушим прането върху радиатора Какви проблеми може да си навлечем Плъзна жестока мълва за Сияна от Биг Брадър Плъзна жестока мълва за Сияна от Биг Брадър Фенове реагираха като ужилени Защо Борисов се отказа да изтегля бюджета? Объркан е и за осигуровките Защо Борисов се отказа да изтегля бюджета? Объркан е и за осигуровките Забърка се в глупав спор за това кой му дърпа ушито и накрая пак се извъртя. „Ако трябва ще го изтеглим“, каза той Носи ли Марко Рубио президентски жезъл в раницата си? Носи ли Марко Рубио президентски жезъл в раницата си? Кметът Коцев,  у дома кадър от семейната му идилия Кметът Коцев, у дома кадър от семейната му идилия По-рано днес той беше пуснат на свобода след платена гаранция В кои общини ще има повишаване цената на водата В кои общини ще има повишаване цената на водата В Ямбол,  Сливен, Пазарджик и Перник ще има намаление на цените
23-годишен мъж спечели състезание по мързел 23-годишен мъж спечели състезание по мързел Лежа на матрак над 33 часа Два танкера горят до Босфора Два танкера горят до Босфора Има подозрения, че единият се е взривил след удар в мина Висш политик хвърли оставка в Румъния Висш политик хвърли оставка в Румъния Йонуц Мощяну призна, че в автобиографията си е посочил неверни данни за образованието си Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" Оръжието е страшно Ермак подаде оставка след корупционния скандал, а икономист коментира, че остават 40 разбойници в Киев Ермак подаде оставка след корупционния скандал, а икономист коментира, че остават 40 разбойници в Киев Преди да се оттегли, шефът на кабинета на Володимир Зеленски обяви, че Украйна няма да се откаже от своите територии съгласно плана на Тръмп и веднага бил поет от спецслужбите  Глупак ли брои 288 001 евро за стоманен Ролекс на половин век Глупак ли брои 288 001 евро за стоманен Ролекс на половин век Редкият Rolex Daytona „Paul Newman“ Ref. 6262, произведен само една година, се издирва от колекционери с десетилетия Как притиснаха бедните България, Румъния и Молдова да участват на „Евровизия“ Как притиснаха бедните България, Румъния и Молдова да участват на „Евровизия“ Трите страни са били почти насила вкарани във фестивала, за да го спасят след масовите бойкоти заради Израел, твърди източник Историческо завръщане на Клоп във футбола? Историческо завръщане на Клоп във футбола? Ливърпул може да се обърне за помощ към специалиста Путин изрази благодарност към Орбан за домакинството му за срещата на върха Путин изрази благодарност към Орбан за домакинството му за срещата на върха Руско-американските преговори ще се проведат в Будапеща Абсурден експеримент на инфлуенсър доведе до смъртта му Абсурден експеримент на инфлуенсър доведе до смъртта му Той почина от сърдечен арест, след като се подложи на екстремно предизвикателство с преяждане - за да промотира новата си програма за отслабване.
Благомир Коцев Благомир Коцев Докато гражданите писаха история по площадите, аз можех само да гледам от килията Виц на деня Виц на деня Вчера с детето рисувахме котенце. Сутринта пред вратата си намерихме пухкаво коте. Днес рисуваме къща с басейн, Ферари и сейф със зелени банкноти. Виц на деня Виц на деня Счетоводството е наука, която е възникнала на границата между математиката и черната магия. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Време е да направя почистване на "приятели".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори