×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ-СДС откри кампанията си в Бургас и обяви: "Да сложим край на безвремието!"


ГЕРБ-СДС откри кампанията си в Бургас и обяви: "Да сложим край на безвремието!"
Познавам тези хора и знам, че са страхотен отбор, който ще се бори за целия регион, гарантира кметът на Бургас Димитър Николов
05 Март 2023, Неделя, 13:21 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимки и видео: Авторът

Ние имаме една основна кауза - "Регион Бургас", категоричен бе водачът Жечо Станков

Коалиция ГЕРБ-СДС откри кампанията си за 2 МИР Бургас по интересен начин днес.

Кандидат-депутатите бяха представени на церемония, провела се в бургаски клуб, а всеки един от тях изложи личната си мотивация, за да се включи в тази битка.

Сред гостите бяха почти всички кметове на ГЕРБ и председатели на Общинските съвети от региона – Димитър Николов, Иван Алексиев, Георги Кенов, Георги Лапчев, Жельо Вардунски, Севдалина Турманова, Динко Цъцаров и други.

Присъстваха и редица знакови имена за партията като бившият областен управител Константин Гребенаров, ексдепутатът Румен Желев, бившият социален министър Зорница Русинова, настоящият член на КЗД Златина Дукова, общински съветници от целия регион, както и новият лидер на СДС в Бургас - адвокат Иво Баев.

„Да сложим край на безвремието, да спрем шарлатанията и да въведем ред в хаоса“, призоваха кандидат-депутатите от ГЕРБ-СДС.

"Те са знаещи, можещи, те са победители - мотивираният и балансиран отбор на ГЕРБ-СДС в Бургаска област". Така бяха представени кандидат-депутатите от водещите на днешното събитие 

В листата има доста нови имена – хора, които досега не са участвали активно в политиката Сред тях например е кардиологът д-р Владимир Македонски, д-р Лидия Стефанова, адм. директор на „Сърце и мозък“, както и д-р Цветелина Иванова, лъчетерапевт.

"Начело съм на отбор от експерти, които имат много опит и енергия да се борят за каузата. А ние имаме една основна и тя е „Регион Бургас“. Винаги сме казвали, че се водим от едно основно правило - задачите, които ни поставят хората от областта да бъдат изпълнени максимално бързо! Ще продължим да правим всичко възможно, регионът да е лидер във всяко едно отношение – качествено образование, здравеопазване, привличане на млади хора, уют и спокойствие на възрастните, както и създаването на предпоставки за развитието на бизнеса", каза в силната си реч водачът Жечо Станков.

Той се обърна към кметовете, които бяха в залата и обеща: „Поемаме ангажимент, че ще бъдем неотменно до вас, защото вие най-добре познавате регионалните проблеми. Местната власт ще бъде чута от централната и ще продължи развитието на региона с още по-бързи темпове“.

Станков бе категоричен, че последните две години бяха изпълнени с несигурност и влизането ни в поредица от кризи и е време да се сложи край.

ГЕРБ знае как да върне стабилността, предвидимостта и спокойствието, както в домовете на хората, така и в местната власт и бизнеса. Защото в последните две години видяхте една огромна инфлация, която премина в спекула. В момента българските домакинства са ужасени от пазаруването в магазините и няма кой да ги защити. Държавата просто липсва“, допълни той.

Водачът на листата на ГЕРБ-СДС обеща, че както са помагали за събирането на подписи за саниране, така ще са до гражданите и по друга програма – за безплатни панели на покривите.

Вижте още във видеото:

Областният лидер Иван Алексиев, който вече има една изборна победа, след като застана начело на областната структура през 2022 година, е амбициран за нов успех във Втори МИР.

Всички общински организации са единни и мобилизирани за добър изборен резултат, категоричен бе той.

Това е нашият силен отбор, който познава проблемите на хората. На 2 април във Втори МИР Бургас ще постигнем още една победа. Вярвам във всички тези подготвени експерти зад мен, защото те знаят как да върнат стабилността в държавата“, каза Алексиев.

Вижте повече във видеото:

Кметът на Бургас и член на Изпълнителната комисия на ГЕРБ Димитър Николов зададе един риторичен въпрос: „По-добре ли живеем, откакто ГЕРБ не е в националното управление вече три години? Как се развиват българските градове? Спряха! Нека сложим край на това безвремие“.

„Познавам тези момичета и момчета, вярвам в тях и качествата им. Малко са хората, които успяват да съчетаят в една подобна селекция младостта, перспективата и амбицията с опита, авторитета, професионализма и устойчивостта. Именно тази амалгама е рецептата на успеха. Винаги в моето ежедневие, в работата си като кмет съм се водил към това да създавам перспективи на младите и усещане за стабилност на хората с опит и качества. Мисля, че Бургас е даван многократно за пример като град, който успява да привлича и реализира европейски проекти в интерес на хората. Нека така да направим, че нашият регион да не бъде втора категория град, а Бургас отново да застане на коловоза на перспективите на успеха“, каза още Димитър Николов.

Ето и пълната листа на ГЕРБ-СДС за Втори МИР Бургас:

  • 1. Жечо Дончев Станков
  • 2. Любен Любенов Дилов
  • 3. Галя Стоянова Желязкова
  • 4. Андрей Стоянов Рунчев
  • 5. Мартин Неделчев Богданов
  • 6. Стоил Стоянов Яков
  • 7. Лидия Стефанова Бобчева
  • 8. Вежди Кемал Орманов
  • 9. Светлана Янкова Лулева
  • 10. Женя Кирилова Пеева
  • 11. Румен Руменов Ангелов
  • 12. Цветелина Огнянова Иванова
  • 13. Мартин Желязков Желязков
  • 14. ИВАН ГЕОРГИЕВ НИКОВ
  • 15. Даниел Стоев Братанов
  • 16. Владимир Александров Македонски
  • 17. Стефка Иванова Божкова-Генчева
  • 18. Борислав Красимиров Киров
  • 19. Владимир Добромиров Крумов
  • 20. Диян Иванов Петров
  • 21. Марин Димов Димов
  • 22. Димитър Панайотов Янчев
  • 23. Ферди Байрамали Хюлми
  • 24. Георги Николов Вдовичин
  • 25. Неделчо Стайков Стайков
  • 26. Георги Красимиров Галчин
  • 27. Ивелин Василев Ефендиев
  • 28. Деян Стоянов Стоянов
Жечо Станков се утвърди като безспорен №1 в листата на ГЕРБ-СДС за област Бургас. Той не спира да е сред избирателите през цялото време
Любен Дилов-син е втори в листата на ГЕРБ-СДС за област Бургас
Третата в листата Галя Желязкова бе сред най-работещите депутати в последното НС
Експертът по тема "Транспорт" в ГЕРБ - Андрей Рунчев, четвърти в листата 
Мартин Богданов е на пето място в листата. Той е представител на структурата в Несебър
Стоил Яков от квотата на коалиционния партньор СДС спечели добър, даже изненадващ брой преференции в Бургаска област на последния вот - през ноември 2022
Д-р Лидия Стефанова е едно от новите лица в листата на ГЕРБ-СДС за област Бургас
Вежди Орманов работи в трудна община - Руен, но успява да постигне добър резултат за ГЕРБ. Той е на 8-мо място в листата 
Общинският съветник от Созопол Светлана Лулева е 9-та в листата на ГЕРБ-СДС
Икономистът д-р Румен Ангелов заема 11-та позиция 
Председателят на ОбС Средец Динко Цъцаров(вдясно) с общинския съветник от Царево Даниел Николов
Кметовете на ГЕРБ - Иван Алексиев, Георги Лапчев и Димитър Николов
Почти сигурният кандидат за кмет на Созопол на ГЕРБ Илиян Стефанов (вдясно) с настоящия кмет на курорта Китен Николай Марков
Три знакови имена за ГЕРБ присъстваха на откриването на кампанията - Захарина Неделчева от Приморско, Константин Гребенаров и Румен Желев (вдясно)
Зорница Русинова, бивш министър на труда и социалната политика, настоящ председател на ИСС
Златина Дукова, член на КЗД

 






Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
Тервел ИЛИЕВ Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари 27/07/2026, Понеделник 19:00 0
България Всички новини
Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Подписката срещу неканените гости от Америка и техните въздушни цистерни приключи след срещата на кметовете от областта с двамата министри С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас Наборите 2015 и 2016 на Черноморец 1919 направиха първата крачка към новия сезон под ръководството на Стоян Стоянов Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Парламентът посяга към Facebook: ЦИК тръгва след агитацията в социалните мрежи Забраните за деня за размисъл и публикуването на изборни резултати трябва да обхванат социалните мрежи и личните блогове Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Автобусът летял неуправляем към моста на „Цариградско шосе“, джърситата предотвратиха голяма трагедия Шофьорът каза на диспечера, че се опитал да спре, но не можел, разказва очевидец Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота 38-годишната нападателка заплашила служителка и разбила стъклото пред касата, но била заловена минути по-късно TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България Клиентите могат да избират между разнообразни механични и електрически велосипеди – градски, туристически, планински, gravel и детски модели, съобразени с различни нужди, предпочитания и маршрути Филип Буков, първото куче робот, звездите от „Един грам живот“ и още над 100 популярни лица идват на Teen Boom Fest Филип Буков, първото куче робот, звездите от „Един грам живот“ и още над 100 популярни лица идват на Teen Boom Fest На 22 и 23 август в Бургас ще бъде щуро, ще бъде смислено, зареждащо и емоционалено, ще бъде повече „уау“, отколкото може да събере едно сторѝ. Ще бъде Teen Boom Fest! София търси нов главен архитект след половин година с временни назначения София търси нов главен архитект след половин година с временни назначения Кандидатите ще преминат през тест и интервю, а документите се приемат в 14-дневен срок Мартин Елвиса отново е ерген - раздели се с Йоана Илиева Мартин Елвиса отново е ерген - раздели се с Йоана Илиева Риалити героят обяви края на връзката, преди раздялата да предизвика слухове и злонамерени коментари Нова версия: Спор за жена е причина за мелето с брадви в Средец, 13-годишен е ранен Нова версия: Спор за жена е причина за мелето с брадви в Средец, 13-годишен е ранен Вероятно се касае за неуспешен опит за „сливане” на два ромски клана
Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Аржентинският президент нарече бразилския си колега: "Крадец", "престъпник" и "затворник" Бразилия отзова посланика си след обидите на Милей към Лула Франция гори, пламъците вече са пред портите на Бордо, над 360 хил. души са евакуирани Франция гори, пламъците вече са пред портите на Бордо, над 360 хил. души са евакуирани Туристите са призовани да напуснат, а армията се включи в битката с огнения фронт Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Членът на Фискалния съвет настоява за приоритизиране на разходите и по-бързи мерки срещу високата инфлация Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори