×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бивш френски сенатор е упоил депутатка, за да я изнасили. Признаха го за виновен
  • Тръмп поднови заплахите за удари срещу Иран
  • Издирват заподозрян за убийство във Варненско
  • Жена е с множество ухапвания след нападение от овчарка в Казанлък
  • Ангел Кунчев предупреди за втора вълна грип, този път щам Б
  • Авиокомпании въвеждат такса за разговор с човек
  • Ушаков: Тръмп предложи на Русия да обмисли среща между Путин и Зеленски
  • МОН с визия за въвеждане на изкуствения интелект в родното образование
  • Оранжев и жълт код за интензивни валежи в 14 области на страната
  • Избухва порно скандал в Бургас, за който дълго ще се говори
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Чакринов, Панкин и Иван Иванов в битка за директор на бургаския театър


Чакринов, Панкин и Иван Иванов в битка за директор на бургаския театър
Ветераните Чакринов (вляво) и Панкин са ясни, кой е кандидатът Иван Иванов обаче остава загадка
03 Март 2023, Петък, 20:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Първият е вече 25 години шеф на театъра, вторият му е набор

Директорът на бургаския театър „Адриана Будевска“ Борислав Чакринов се кандидатира за още един управленски мандат. Преди няколко месеца Министерството на културата обяви конкурс за поста.

62-годишният Чакринов ръководи театъра вече около 25 години. Ако получи още един мандат, той вероятно ще може и да се пенсионира като директор.

Чакринов обаче ще има конкуренция. Още двама се кандидатират за поста. Единият е небезизвестният режисьор Борис Панкин, който е набор на Чакринов. Роден е в София през 1961 г.

През 2010 г. подаде оставка като директор на Музикалния театър след едва няколко дни на поста. Причината бяха протести на артисти от театъра срещу него. За сметка на това тогавашният министър на културата Вежди Рашидов го назначи за свой съветник.

Панкин има и политически изяви. Бил е кандидат за депутат и за общински съветник в София от партията на Татяна Дончева „Движение 21“.

На предстоящите парламентарни избори той отново е номиниран за народен представител. Десети е в листата на коалиция „Левицата“ в два софийски района – 23-и и 24-и. „Движение 21“ е част от това политическо обединение, в което влизат и други отцепници от БСП - АБВ на Румен Петков и Георги Първанов и „Изправи се, България“ на Мая Манолова.

Според слухове Борис Панкин бил фаворит на Велислав Минеков за директор на бургаския театър. Конкурсът бе обявен в края на миналата година, когато Минеков бе служебен министър на културата. Той обаче бе единственият сменен член на правителството при назначението на втория кабинет „Донев“ от страна на президента Румен Радев. На поста го наследи Найден Тодоров.

Любопитно е, че има и трети допуснат до конкурса за директор на бургаския театър. Неговото име е Иван Георгиев Иванов. Кой е той, засега остава загадка. Със същите три имена е и актьорът Иван Иванов, станал особено известен с главната си роля във филма „Всичко е любов“ (1979 г.). Той е вече на 71 години и изглежда малко вероятно да е кандидат за директор на театъра в Бургас.

Отправихме питане до пресцентъра на Министерството на културата с молба за справка с биографията на кандидата, за да можем да го идентифицираме.

Мистерията обаче остава, защото от там ни отговориха, че нямат правно основание да ни предоставят такава информация. Кой е човекът – щяло да се разбере по време на същинската част от конкурса, когато се правят интервюта с кандидатите. Засега не е ясно кога ще бъде това.


В категории: Бургас


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
18
Коментара
18
Коментара по темата
18.
Митко Николов
06.03.2023 14:01:18
0
2
Иван Г. Иванов е писателят Сухиванов.
Човек на ДБ.
17.
КИМ
04.03.2023 14:28:08
0
4
ПОКАНИХМЕ ЗА 1г. КИМ ЧЕН УН
НЕЩАТА ЩЕ СЕ ОПРАВЯТ МНОГО БЪРЗО !!!
16.
папиханс
04.03.2023 14:24:17
0
4
За да го държат този господин 25 г. директор
значи има силни позиции в София
15.
Бай....до 6
04.03.2023 14:09:59
3
1
От трън на глог !
14.
Хммм
04.03.2023 13:05:29
1
7
Постановките на Чакринов са с плосък хумор, а постановки с драматичен почерк отдавна няма - хубави. В Бургас е много бедно положението. В една Стара Загора има 100 пъти по-интересни представления. Аз лично отдавна ходя само на гостуващи театри. Просто няма нищо интересно в нашият театър. Съжалявам!
13.
гладиатор
04.03.2023 12:42:03
0
6
Чакринов 25 г. стигат , ,в театъра всичко е корупция , неговите хора са с пенсия и заплата , цената е 1 бутилка уйски и нещата се решават .......Проверете колко са с пенсии и заплати там ...
12.
Ебе Санд
04.03.2023 10:51:12
4
6
Най-добре ще е новият директор да е Живко Табаков. Той е роден да бъде началник!
11.
До 9
04.03.2023 01:32:03
1
5
Аз съм човек който е работил там и знам как стоят нещата
10.
Пуфи
04.03.2023 01:07:18
6
11
Говоря за ...Петя и Агента....Новата пиеса на Бургаския Театър....по сюжет на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Васил Божков....кой прибра милионите и се направи на ощипана булка....А и от днес..кой открадна 30% от Магистралите в България....ха ха ха
9.
До 8 Агент
04.03.2023 00:55:27
5
8
Г-н Супер Агент...знаете много добре че на Рецепция няма как да проверите каквото и да е за който и да е...дайте да видим кой сте Вие...Агент на държавна сигурност или на Бойко Борисов Тиквата си....
8.
Агент
04.03.2023 00:19:14
1
21
Чакринов който не излиза от Роял Палмс ,ли искате да бъде директор на това свято място . За тези които не вярват ,да проверят акаунта му в Роял Палмс на рецепция . Пияница и комарджия
7.
Пуфи
03.03.2023 23:51:36
0
15
Тъкмо ще може още малко да блъска с бастуна на машинките в Роял Палмса.... редовен клиент.....
6.
Шибил
03.03.2023 23:08:34
16
9
Върнете Недялко Йорданов и нещата ще се оправят. :))
5.
градски
03.03.2023 22:48:29
0
20
Бургаския Театър е тотална щета благодарение на великите културтрегерии захапали кокала.
4.
Zapoznat
03.03.2023 22:46:55
2
18
Като човек ходещ поне веднъж месечно на театър ( при въможност и повече) ще се съглася с номер 3.
Петя не знам, сигурно е пияна от празника днес и с носталгия си спомня за времената преди 89-та.
3.
А.Будевска
03.03.2023 21:06:29
4
34
Драга Петя, кои постановки на Чакринов са "уникални". Бургаският театър от години залязва, необходима е промяна с нов, пълен с енергия и идеи директор. Вижте постановките на Пловдивския, Варненския и доста други провинциални театри. От повече от 20 години Бургаският театър не е взел и една театрална награда в каквато й да е категория
2.
Петя
03.03.2023 20:34:45
14
28
Едно е хубавите неща в Бургас е театъра и бургаските артисти. Постановките на Борислав Чакринов са уникални.
Не на партийни назначения и парашутисти в Бургас !
1.
От държавни конкурси ми е дошло до гуша
03.03.2023 20:11:36
4
25
Обикновено непознатият е парашутист и с най-голяма вероятност да "вземе" кОнкурса :-)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Търсил ли е Румен Радев кмета на Карнобат за новия си политически проект Търсил ли е Румен Радев кмета на Карнобат за новия си политически проект Президентът може да разчита на мен по отношение на организацията на изборния процес, аз съм избран за кмет, за да си свърша работата, заяви категорично Георги Димитров Защо новият премиер Андрей Гюров кара бургаско БМВ Защо новият премиер Андрей Гюров кара бургаско БМВ Подуправителят на БНБ и почти сигурен министър-председател днес се качи зад волана на джипа след консултациите с президента Илияна Йотова Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват Парламентът сложи край на антикорупционната комисия окончателно, функциите ѝ се разпределят между три институции Бургас в Топ 3 на поскъпване на имотите, само за половин година цените скочили с 18 % Бургас в Топ 3 на поскъпване на имотите, само за половин година цените скочили с 18 % Средната цена за кв. метър в морския град вече е 1798 евро, има отчетлив ръст и в перлата Свети Влас Правната комисия ограничи секциите в чужбина: какво означава това за вота зад граница Правната комисия ограничи секциите в чужбина: какво означава това за вота зад граница На фона на остър институционален спор депутатите приеха на първо четене промени в Изборния кодекс, с които се намалява броят на изборните секции извън държавите от Европейския съюз до 20 Министър Кирилов утвърди концепция за въвеждане  на здравната култура сред децата и младежите Министър Кирилов утвърди концепция за въвеждане на здравната култура сред децата и младежите Новата рамка обхваща всички образователни етапи и поставя акцент върху превенцията, психичното здраве и изграждането на здравни навици Доналд Тръмп предупреди Иран за по-тежка атака при липса на ядрено споразумение Доналд Тръмп предупреди Иран за по-тежка атака при липса на ядрено споразумение Американският президент заяви, че към Иран се насочва мащабна военноморска групировка и призова Техеран да приеме преговори без условия Ексклузивно! Говори адвокатът на опозорена бургазлийка от платения порноканал с 50 хил.зрители Ексклузивно! Говори адвокатът на опозорена бургазлийка от платения порноканал с 50 хил.зрители Известно ми е, че има и други жертви, казва подзащитният пред наш репортер  Андрей Гюров заяви готовност да стане служебен премиер на България Андрей Гюров заяви готовност да стане служебен премиер на България Подуправителят на БНБ е единственият с изразено съгласие след поредица от откази в консултациите при президента Илияна Йотова Какво ще се променя в любовната ви връзка сега Какво ще се променя в любовната ви връзка сега Според зодиакалния ви знак
Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Съд в Париж осъди Жоел Герио на четири години затвор след дело с широк обществен отзвук във Франция Това ли е новият ред на света? Това ли е новият ред на света? Разгледайте внимателно тези два фотоса    Представителката на Минесота е била нападната с инжекция с неизвестно вещество по време на събитие Представителката на Минесота е била нападната с инжекция с неизвестно вещество по време на събитие Темата на срещата е била присъствието на федерални имиграционни служители в града Секс за 150 лв. на час: Шокиращи разкрития по делото за клуба „Силикон“ Секс за 150 лв. на час: Шокиращи разкрития по делото за клуба „Силикон“ Собственикът на еротичния бар Димитър Донов, управителят на заведението Николай Димитров и Алит Алит от Варна, за когото се твърди, че е извършвал сводническа дейност, застанаха за последен път пред Районния съд Граничен полицай простреля човек Граничен полицай простреля човек Инцидентът се случва в малкия град Аривака, а разследването може да отнеме време Испания легализира половин милион мигранти, за да попълни недостига на работна ръка Испания легализира половин милион мигранти, за да попълни недостига на работна ръка Вижте какви мерки се прилагат Това е най-евтината туристическа дестинация в Европа, нощувката е максимум 40 евро, а бирата - 2 евро Това е най-евтината туристическа дестинация в Европа, нощувката е максимум 40 евро, а бирата - 2 евро Става въпрос за Сараево  Изненадващ фаворит за вътрешен министър в служебния кабинет Изненадващ фаворит за вътрешен министър в служебния кабинет Емил Ганчев е бивш заместник-министър на вътрешните работи в служебния кабинет на Стефан Янев през 2021 година Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта Жулиенът, рецептата за който ще споделим по-долу, е горещо ястие от френски произход, в което съставките (обикновено гъби, пилешко месо или морски дарове) се нарязват на ситно и се пекат в кремообразен сос под коричка от сирене Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Много хора смятат, че колкото повече дрехи натъпчат, толкова по-икономично ще бъде прането. Други пък пускат пералнята почти празна, за да „не се мачкат“ дрехите. И в двата случая резултатът не е добър
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня Той:
- В джоба ти намерих патрони и бележка на арабски.
Тя:
- Идиот, това са анални свещички и рецепта от доктора.
Виц на деня Виц на деня Докторе, не мога да издържам повече на тази диета! По време на с*кс отхапах на мъжа ми ухото!
- Бели кахъри, не повече от 40 калории.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При младите самоубийството е зов за помощ, а при старите - само молба за смърт
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори