×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Работник бе премазан от преса за пластмасови изделия
  • Билетите за откриването на Мондиал 2026 достигат до 50 000 долара
  • След близо две десетилетия Хърватия връща задължителната военна служба
  • Газът в Европа поскъпна с 30% към 69 евро/MWh заради войната в Иран
  • Тази нощ в България се прибраха блокираните туристи на Малдивите
  • Премиерът на Испания за войната в Иран: Чудовищна грешка, която всички ще платим
  • Девети избори за 5 години: България в нова политическа криза
  • Турция разположи шест изтребителя F-16 в Кипър
  • Служители на „Български пощи” излязоха на протест с искане за по-високи заплати
  • Сметната палата съкрати част от администрацията на КПК
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Спипаха кандидат-депутат от Бургас да кара с отнета книжка след присъда за пиянско шофиране


Спипаха кандидат-депутат от Бургас да кара с отнета книжка след присъда за пиянско шофиране
На предните избори ЦИК получи запитване за Васил Малчев от полицията в Приморско, сега изненадващо пристигна ново писмо за него, но от Царево
Ключови думи: Васил Малчев, ДПС, партии, ЦИК
02 Март 2023, Четвъртък, 19:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

ДПС пак е сложила Васил Малчев на 20-о място в листата

Осъден през януари за шофиране в нетрезво състояние кандидат-депутат преди дни отново е спипан да управлява МПС с алкохол в кръвта. Освен това той вече е и с отнета книжка. Става въпрос за лицето Васил Малчев. На предните парламентарни избори през октомври той бе 20-и в листата на ДПС в район Бургас.

Както „Флагман“ съобщи тогава, случаят му бе разгледан в Централната избирателна комисия (ЦИК) след запитване от Районното полицейско управление в Приморско дали Малчев е кандидат-депутат. Поводът бе, че той бе хванат да шофира с над 1,2 промила алкохол в кръвта, което е престъпление. Кандидат-депутатите обаче са с имунитет, а това спира разследванията срещу тях. 

Изненадващо, тази седмица в ЦИК бе обсъдено аналогично запитване за Васил Малчев, но от Районното полицейско управление в Царево. Оказа се, че той е отново кандидат-депутат от ДПС и е пак на 20-а позиция. 

Преди дни Малчев извършил друго нагло нарушение на пътя, научи „Флагман“ - управлявал автомобил при отнети права.

През януари политикът е получил условна присъда лишаване от свобода със съответния изпитателен срок заради шофирането в нетрезво състояние. Отнета му е и книжката за определен период.

В този срок, на 25 февруари около 12,20 ч. Васил Малчев е бил спрян в Царево с лек автомобил „Ауди“ А6 с бургаска регистрация. Тогава е констатирано, че същият е лишен от право да управлява МПС с наложената и влязла в сила преди броени седмици присъда. Изпробван е с дрегер, като пробата е положителна - 0.52 промила. След това обаче Васил Малчев дава кръв за анализ, при което концентрацията на алкохола „пада“ на 0.38. Именно кръвната проба вероятно ще спаси кандидат-депутата да лежи в затвора.

По информация на „Флагман“ прокуратурата ще се откаже от случая. 

От държавното обвинение (Районна прокуратура-Бургас) смятат, че престъпление е щяло да има, ако и кръвната проба е била над 0.5 промила. Сега Васил Малчев се очаква да получи само административно наказание.

 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Биха ли се Вили Вуцов и Иво Паргов в Перник? Биха ли се Вили Вуцов и Иво Паргов в Перник? 09/03/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е най-ранима Коя зодия е най-ранима 09/03/2026, Понеделник 20:19 0
Тервел ИЛИЕВ Как да приготвим перфектния омлет - 5 лесни стъпки Как да приготвим перфектния омлет - 5 лесни стъпки 09/03/2026, Понеделник 20:05 0
Тервел ИЛИЕВ Гарет Бейл разкри шампионската тайна на Анчелоти Гарет Бейл разкри шампионската тайна на Анчелоти 09/03/2026, Понеделник 19:40 1
Тервел ИЛИЕВ Какво се случва с Боби Михайлов? Какво се случва с Боби Михайлов? 09/03/2026, Понеделник 18:15 0
10
Коментара по темата
10.
Васил Малчев
29.05.2023 20:37:21
0
0
Тази статия няма нищо истина тва е най продажната медия а колкото до тос кадето гласува за БМВ Е60 нека си купи гладника аз си го купих с много работа и нищо от това не е истина другия пък нарича магали ей тва е държавата расистка нека да дойде да види мойта къща и тогава да казва че е Българин и всичко съм си го направил с много труд не от ДПС в тая партия съм заради расизма в тая смачкана държава
9.
Арю Сириъс
03.03.2023 08:07:55
0
3
Прокуратурата е на Д(п)С. Дали ще направят нещо на този хубав, достоен съпартиец? Наказанията са за простия електорат, който преизбира тази пасмина.
8.
АМИИИИ
03.03.2023 00:52:40
0
2
ТОВА НИ Е ,,елита,,, КОЙТО СТАРАТЕЛНО НИ ПРЕДЛАГАТ КАТО ПО ПО -НАЙ НА НАЦИЯТА ДА НИ ИЗГРАДИ ЧЕСТНА И СПРАВЕДЛИВА БЯЛА ДЪРЖАВА, АМА ДРУГ ПЪТ ..........
7.
Гласувам за BMW E60
02.03.2023 23:46:48
0
0
https://www.facebook.com/profile.php?id=100016138231413
6.
Любопитен
02.03.2023 20:59:19
0
5
А какво стана с БУРГ на годината? Върнаха ли го от почивка в Гърция? Местния му представител дава ли по едно рамо?
5.
Сандо Кана
02.03.2023 20:48:37
1
10
Мангали, сър.
4.
Слави Ангелов -original
02.03.2023 20:29:20
0
6
Аз като Ви набивам у тъпите Приморчански кратуни,че село Кюприя е прокълнато от Бога място - се цупите,обиждате и сърдите!
Не го правя с цел и умисъл,да Ви обидя или засегна а просто да предпазя всеки един осмелил се да се отправи към тази дестинация.
Не че не е красиво и романтично мястото,но просто тегне една голяма ЗЛА....прокоба над него.
И курбан да правите и свещички да палите -файда и оправия няма!
За съжаление!
Чувай Боже и закриляй!
Да минава!
Само си припомнете през годините,колко млади човешки живота си отидоха от ПТП -та без време на пътя "Ставийски"(Созопол -Кюприя), колко осакатени,пребити и пречукани млади хора бяха укусурени от побои в селската дискотека от местни наркозависими, колко хора в трудоспособна възраст паднаха от недовършени строежи от селфита или алчнотия, колко блъснати велосипедисти от пияни и неправоспособни водачи, колко осакатени и нелепо си отишли без време на АКВА ПАРК -а...и прочие и прочие
А за хванатите с алкохол водачи на МПС-та сводката се точи от години наред с нарастващ темп....
Лошо.....
3.
Това е
02.03.2023 19:32:11
0
5
Да усещаш победата на изборите. Почнал е да празнува. Все пак ДПС е бизнес централата на България.
2.
Pfff
02.03.2023 19:28:52
3
7
Флагман, опитвате се да се направите на юристи, ама много не ви достига. Под 0,5 никога не се води пияно състояние. Запомнете това и всички други. А, понеже ще питате защо? Не е бонус да изпиете една бира, просто има хапчета, който могат да отчетат наличие на алкохол до тази степен.
1.
Жестоко
02.03.2023 19:15:10
1
28
Егати държавата, вече и пияни не могат да шофират тея депутати. Субсидиите им орязаха, алкохола им спряха, те скоро ще кажат, че и наркотоци не трябва да взимат... Депутат да не си в днешно време...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Децата като издръжка на родителите си и бизнес за приемните семейства  Децата като издръжка на родителите си и бизнес за приемните семейства  Колко ли още такива "майки" има, защото системата у нас им позволява да се възпроизвеждат безкрайно  Шофьор от Бургас: Не мога да повярвам, че се прави ремонт на този път, но преди него положението е още по-отчайващо Шофьор от Бургас: Не мога да повярвам, че се прави ремонт на този път, но преди него положението е още по-отчайващо Участъкът Бургас-Созопол и обратно е в окаяно състояние, направете поне частичен ремонт преди летния сезон, апелират водачи (М)истерия с дронове над летище София: Спипаха служител с радиостанция и фотоапарат - шпионин ли е? (М)истерия с дронове над летище София: Спипаха служител с радиостанция и фотоапарат - шпионин ли е? Три сигнала за летящи обекти над аеродрума, на който има американски военни самолети, са подадени, но причини за тревога нямало Язовир „Камчия“ пълен до ръба, осигурява стабилност за водоснабдяването на Бургас и Черноморието Язовир „Камчия“ пълен до ръба, осигурява стабилност за водоснабдяването на Бургас и Черноморието След обилни дъждове язовирът достига 97.16% от максималния си обем и разполага с  228.333 млн. куб.м. вода Утрешният ден ще е исторически за Детската болница на Бургас - подават документите в РЗИ и финализират конкурса за управител Утрешният ден ще е исторически за Детската болница на Бургас - подават документите в РЗИ и финализират конкурса за управител Рекордните 1500 кандидатури са подадени за всички места в болницата  Гражданският активист Кръстьо Пеев: Отказах на ПП-ДБ, след като стана ясно, че Мирослав Иванов ще е водач Гражданският активист Кръстьо Пеев: Отказах на ПП-ДБ, след като стана ясно, че Мирослав Иванов ще е водач Смятах, че тази формация ще се обърне по-сериозно към хората от протестите, коментира той Румен Радев взима 62,5 % от гласовете на БСП, 46 % от Възраждане, 20 % от ПП-ДБ Румен Радев взима 62,5 % от гласовете на БСП, 46 % от Възраждане, 20 % от ПП-ДБ 30 % от гласоподавателите на "Меч" също са се преориентирали  Френският ядрен чадър май ще пази и България, дипломатите ни вече преговарят Френският ядрен чадър май ще пази и България, дипломатите ни вече преговарят Външният министър първо призна, че държавата първо е прибрала от Близкия изток известните и по-платежоспособните ни сънародници, а след това каза, че имало критерии Само във Флагман.бг: Мирослав Иванов повежда листата на ПП-ДБ във Втори МИР Бургас Само във Флагман.бг: Мирослав Иванов повежда листата на ПП-ДБ във Втори МИР Бургас Лидерът на антиправителствените протести Димитър Найденов остава втори Вижте как можеха да изглеждат в наше време тези легендарни бургазлии Вижте как можеха да изглеждат в наше време тези легендарни бургазлии Очите на тези личности продължават да докосват. Да въздействат. Да говорят
Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома Играчите и активисти казват, че отборът трябва да бъде защитен, докато старши треньорът настоява, че играчите са нетърпеливи да се завърнат Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби Униформеният бил застрелян, когато се доближил до колата Путин с поздрав към новия аятолах: Подкрепата на Русия към Иран остава неизменна Путин с поздрав към новия аятолах: Подкрепата на Русия към Иран остава неизменна Моджтаба Хаменей беше избран за новия лидер на Ислямската република В Иран са убити до момента 1255, предимно цивилни  В Иран са убити до момента 1255, предимно цивилни  Заместник-министърът на здравеопазването Али Джафариан заяви пред Ал Джазира, че въздушните атаки са повредили десетки здравни заведения Тийнейждърка блокирана в Доха – получи безплатен 5-звезден лукс заради конфликта в Иран Тийнейждърка блокирана в Доха – получи безплатен 5-звезден лукс заради конфликта в Иран Оказало се, че се намира на "полет за никъде", който трябвало да обърне обратно Иран обвини Европа за ударите на САЩ и Израел: Вие създадохте условията Иран обвини Европа за ударите на САЩ и Израел: Вие създадохте условията Това заяви говорителят на иранското външно министерство Есмаил Багаи И Гърция има проблем със сезонните работници И Гърция има проблем със сезонните работници Търсят се 80 000 работници Ирански командир, който заплаши да отвори ада за Израел и Америка, е елиминиран Ирански командир, който заплаши да отвори ада за Израел и Америка, е елиминиран Абу ал-Касем Баба'иян изкара на високия пост само две денонощия Притесненията на британски инфлуенсъри в Дубай Притесненията на британски инфлуенсъри в Дубай Те се страхуват повече да не бъдат глобени за публикуване на неправилно съдържание, отколкото от иранските ракети и дронове   Лейди Гага и Полански обявиха, че ще се оженят Лейди Гага и Полански обявиха, че ще се оженят Двойката сподели, че ще имат интимна сватба, без голямо тържество, след края на турнето на Гага.
Бойко Борисов Бойко Борисов За една година ви извадихме от блатото, в което бяхте затънали Виц на деня Виц на деня - Защо не се бръснеш?
- Нямам си жена. Няма за кого да се бръсна.
- Ами за себе си.
- Ааа, за мен си купувам бира.
Виц на деня Виц на деня - Какво е любов от разстояние?
- Когато си на работа, а леглото е вкъщи, а пиячката в кръчмата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато те съблича мъж - това е любов, когато крадец - това е престъпление, а когато те съблича държавата - това е закон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори