Кукерите в Малко Търново събраха над 2 000 лв. за Стефчо
Белият кукер или Кукер без маска е облечен в седем овчи кожи, а на главата си да има висока гугла с рога
Кукерската дружина на Малко Търново събра 2 280 лв. по време на Кукеровден и те ще бъдат дарени за лечението на 7 - годишния Стефан Златаров, който има нужда от лечение, за да проходи след тежка катастрофа.
Празникът започна на площад „Преображение“ от 9.30 ч. Шествието, което съпровождаше Белия кукер, премина из Малко Търново. Представени бяха ритуалите Заораване и Пали кош.
Белият кукер или Кукер без маска е облечен в седем овчи кожи, а на главата си да има висока гугла с рога. Описанието на Белия кукер въплъщава митологията, свързана с Дионис, който е бил разкъсан на 7 части от титаните и възкръсва едва след като Аполон ги събира отново.
Запазено сред местните е вярването, че кукерските кожи деня трябва да бъдат разшити на съставните си 7 части в края на деня и изхвърлени в течаща вода, а на следващата година да се ушият нови.При Пали-кош на върха на десет метров прът се запалва кош, което символизира края на зимата и пречистването чрез огъня. А когато коша изгори и падне на земята започва и прескачането му от всички жители и гости за здраве.
Започна консервацията и реставрацията на римските терми в Акве калиде
Малки лазарки от три детски градини внесоха празничен дух в Община Несебър
Кичка Бодурова стана баба
Лазарки от ДГ „Раковина“ внесоха празнично настроение в Съдебната палата в Бургас
ПГТ „Иван Вазов“ в Слънчев бряг отбеляза 59 години с празник на талантите и професионалните умения
БФВ иска да изгради Дом на волейбола
Облачно време с валежи и сняг в петък, температурите леко се повишават
Новият физкултурен салон на ОУ "Георги С. Раковски" в с. Оризаре бе домакин на спортна инициатива за ученици от II клас
Осъдиха Нова тв за интервю с порноактрисата Габровска, създавали опасен модел за подражание
Има хипотеза, че детето в Ямбол е оставено умишлено само на терасата
Етичната комисия към Прокурорската колегия се самосезира заради Емилия Русинова
Иран с остро послание към САЩ и Израел след ново изявление на военните

Аз питах в предишния постинг дали сте забелязал намаляване на интереса към психо творчеството Ви. Днес посетих стената Ви във Facebook и разбрах, че въпросът ми е бил ненужен :)