България през 70-те, когато по пътя Златни пясъци – Албена имаше палми, а на плажа – камили
Полско семейство показа страната ни преди половин век
Фамилия Гайдамович от полския град Вроцлав са от хилядите полски семейства, които посещават ежегодно България през 70-те и 80-те години на миналия век. При пътешествията си у нас опознават България от Видин до Ахтопол и от Дуранкулак до Мелник, изграждат приятелства, някои от които продължават и до днес. Снимката е предоставена от полския журналист Януш Гайдамович, който позира с майка си при първото си посещение у нас през 1973, когато е бил на 6 години.
Родителите на Януш поотделно са документирали пътуванията си у нас всеки със свой фотоапарат и в архива им са запазени хиляди цветни диапозитиви от България и страните, които са посещавали. Част от кадрите, които ни предоставиха, са от посещението им по българското Черноморие в Североизточна България.

Много хора на средна възраст с умиление си спомнят, какво представляваха курортите ни през 70-те години и за екзотиката, която внасяха камилите по плажовете на родното ни Черноморие.
Източник: Socbg.com
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
