26-метров християнски кръст ще се извиси край Созопол
Християнският символ се предвижда да бъде поставен в общинския парк в местността „Света Марина“
С пълно единодушие Общинският съвет в Созопол даде зелена светлина за изграждането на 26-метров християнски кръст. Предложението е на кмета на Созопол Тихомир Янакиев, а идеята е на Гражданско сдружение с нестопанска цел „2600 години Созопол“.
Местните парламентаристи гласуваха със 17 гласа „за“, с което разрешиха старта проекта.
Християнският символ се предвижда да бъде поставен в общинския парк в местността „Света Марина“.
Кметът Янакиев съобщи, че преди това са огледани доста места, докато накрая е избрана поляна, която е удобна за посещения.
„След като бъде изграден, ще облагородим района, така че да стане желано място за туристи. Основното финансиране ще е от дарения. Това със сигурност няма как да се случи до лятото, затова се надявам следващият Общински съвет да подкрепи и продължи започнатото от нас. За мен като християнин е много добра инициатива и ще бъде желана туристическа атракция“, каза Тихомир Янакиев.
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва

Не може ей така да се подарява общинско място без да са питани гражданите. Общинските съветници, макар и да представляват уж гражданите, нямат право с лека ръка да се разпореждат за такова недомислено нещо.
Помислихте си,че общината е ваша собственост.
Счетоводителя е желателно да спре да се вози от ляво след всяко пиршество,добре зачервен.
Децата и родителите ни са по улиците.
Вашият мандат ще бъде запомнен само със лъскави хотели и два тротоара.
Не забравяйте,че мандатът Ви беше отмъщението за предният кмет, просто бяхте на правилното място в точният момент.
След няколко месеца ще има избори и нови хора с нови идеи ще дойдат и дано са по-инициативни от сегашните и реализират поне нещо от обещанията си.
Защото Янакиев с нищичко няма да бъде запомнен в този безличен мандат.
Сергии в градската градина и фуд парка.
А който е воден от Християнски порив то нека дари за параклиса на Св. Марина да бъде довършен и изографисан. Да бъде облагородено и мястото край него.
Ама и острова много хубаво го направиха стана бонбонче
Кръста е християнски символ и се слага на църкви и места, за да се вижда отдлеч.
Нашите умници решили и го сложили в гората, хахахаааа, дето се казва да го вижда ламята.
Ха сега де, на кой му дойде на акъла на това място?
Никой не знае къде е, ще трябва и GPS координатите да изпишат, за да го намери някой.
Смешна работа, ама само да правим и ние нещо, а какво ще бъде...здраве да е.