Стена на офис до строеж се срути, ранена е жена
Все още не е ясно, защо се е стигнало до инцидента
Стена на офис на партерен етаж в жилищна сграда, който е в близост до строеж, се срути, съобщава бТВ.
Инцидентът е станал в квартал „Лозенец“ в София около 16 часа, когато се изгражда калканна стена. Под натиска на бетона стената на офиса се срива. В този момент вътре е имала жена, която за щастие не е пострадала сериозно.
„Видях, че има струпване на полиция и пожарна. Имаше и линейка. Излязох да видя, какво се е случило. Тогава видях падналата стена. Видях, че собственичката на офиса, която държи и апартаменти на по-горните етажи, е контузена. Лежеше и беше пребледняла“, разказва Димитър Димитров, който живее в съседство.
Той смята, че строежът трябва да се спре и да се направи обстойно изследване на стената, която се е срутила и евентуалните щети по сградата. В част от апартаментите има пукнатини.
„Имаме подадена проектна документация, която изпълняваме. Имаме заложени шайби по калканните стени – това е четвъртата такава стена, която изграждаме. Бетонирането се осъществява на тактове, като след всеки един от тях колегите спират за около 30 мин.“, обясни и Александър Кехайов, представител на фирмата, изграждаща жилищната сграда в съседство.
Все още не е ясно, защо се е стигнало до инцидента. Предполага се, че тухлената конструкция на вече съществуващата сграда не е била достатъчно добре укрепена, твърдят от фирмата, ангажирана със строежа.
Независими експерти ще направят обследване и ще излязат със заключение по случай.
Тайсън Фюри скърби след трагедията с хора от щаба на Джошуа
Какво да не правим в новогодишната нощ, ако искаме щастлива година
Владимир Кличко: Сърцето ми е с Антъни Джошуа
В името на Испания: Раул Гонсалес свали напрежението от Ямал
Медведев със смразяваща фраза за Зеленски
Созопол посреща 2026 под звездите с музика, шампанско и морска магия
Трент извършва огромно предателство?
Три зодии започват новата година с неочакван късмет
Дженифър Лопес отказва да ходи на интимни срещи
Какво ще се случи с пазара на недвижими имоти след Нова година
Звънът на джамалите ще събуди Сакар – Орешник посреща Новата година с древен ритуал
Жена блъсна мъж на пешеходна пътека пред куп полицаи
