Шофьор натика 7 телета в багажника
Атанас Костов превозвал животните от Велико Търново до ямболското село Бояново
Шофьорът, който бе спрян от полицията в Сливен със седем телета в автомобила си, превишил скоростта, защото бързал, за да не се задушат. Решил да ги превози, след като специализираният камион, който трябвало да се заеме с това, се развалил, разказа самият Атанас Костов пред bTV.
Мъжът беше задържан при полицейска акция в Сливен за нарушители на пътя. Униформените го спрели първо заради дете, което се возело на предната седалка до шофьора. След това видели необичайния товар - седем малки полузадушени телета, лежащи едно върху друго.
Според документите му, Атанас Костов е от ямболското село Бояново. Пътувал от Велико Търново. Имал уговорен транспорт за животните, но сделката се провалила.
"Какво да направя, като помолих човека да дойде, тръгна насам със специализирания превоз, но му се развали камионът. Само дето съм дал парите. Затова бързах. Ако седя още малко, няма ли да умрат?", обяснява той пред bTV и добавя, че не бил единственият, който превозвал животни за дамазлък.
Съставен му е акт заради 12-годишното дете, което се возело на предната седалка. Инспекторът от Областната дирекция по безопасност на храните в Сливен д-р Андрей Арнаудов пък установява и нехуманно отношение към животни, превозвани в средство, което не е предназначено за това.
Ветеринарите проверяват и дали мъжът има регистриран животновъден обект за отглеждане животните, както и дали те не са крадени.
След първоначалната проверка шофьорът е освободен, но ветеринарните власти трябва да уточнят за какво точно да го санкционират - за нехуманно отношение към животните, за нерегламентиран превоз или има и други нарушения.
ЦИК отряза кандидати, пробвали се в две и дори четири партии
1.3 млн. българи нямат пари за лечение – все повече доплащаме за здравни услуги
Европейските цени на газа скочиха с 35% след ударите в Близкия изток
На хижа "Кемен дел" до София е било страшно, съобщиха от БТС
Варна под заплаха от воден срив
Главният секретар на МВР разкри стряскащи данни за купуване на гласове
Скандална кражба в "Меден рудник", 24-годишен криминоген "изби рибата"
Неидентифицирани дронове засечени над базата, в която живеят Марко Рубио и Пийт Хегсет
Тръмп се вбеси от атака по Катар, заплаши да срине газовото находище "Южен Парс"
Почит към Св. мъченици Дария и Хрисант: История за любов и вяра! Красиви имена празнуват
Времето днес: Облачно с валежи и опасно по Черноморието
