×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

България се готви да подкрепи скандално пандемично споразумение, даващо огромна власт на СЗО


България се готви да подкрепи скандално пандемично споразумение, даващо огромна власт на СЗО
В тази сграда в Женева утре ще се одобряват права, превръщащи СЗО в световно правителство и глобален медиен цензор при обявена пандемия.
26 Февруари 2023, Неделя, 18:28 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

В САЩ вдигнаха тревога срещу него, у нас дискусии няма

Следващата седмица Световната здравна организация събира в Швейцария страните членки, за да им представи „проект за ново пандемично споразумение“, както е обявен в официалните документи на СЗО. Идеята му, от достъпните засега материали, е да се делегира огромна власт в ръцете на здравната организация, която във времена на обявени от нея глобални пандемии да я превърне в световно правителство. Документът засега само ще бъде разглеждан и одобрен, а окончателното му подписване трябва да се случи през 2024 година – тромавостта е една от отличителните черти на бюрократични организации като СЗО.
Въпреки че срещата е официално обявена за 27 февруари, делегациите вече заседават, както се разбира от изявление на генералния директор на СЗО Тедрос Гебрейесус, направено на 21 февруари.

Новото пандемично споразумение, според черновата му, трябва да бъде „правно обвързващо“ за всичките 194 държави членки. То ще даде на СЗО правомощия, след като по свое усмотрение е обявила пандемия, да подчинява здравния дневен ред във всички държави на - както пише в текста - „централната роля на СЗО като ръководен и координиращ орган в международните здравни дейности“ и по-конкретно в области като „затваряния на градове и държави, лечения, вериги за медицински доставки и контрол“. Забележително е, че това споразумение ще делегира в ръцете на СЗО и цензурни функции, които нямат нищо общо с основните принципи, на които е основана организацията. В проекта пише, че когато СЗО обяви пандемия, държавите членки предоставят на организацията правото „да следи за дезинформация и фалшиви новини“. Кой точно орган, избран на какъв точно принцип, ще определя кои новини са фалшиви и кое точно е дезинформация в проекта не е посочено.

В редица страни по света текстовете вече предизвикаха бурни възмущения. В Съединените щати например 17 народни представители, начело със старши сенатора от Републиканската партия Рон Джонсън, внесоха на 15 февруари в Сената на САЩ „Закон за неодобрение на новото пандемично споразумение на СЗО“. В него пише, че това споразумение следва да се счита за международен договор, поради което е необходимо съгласието на квалифицирано мнозинство от две трети, или 67 сенатори, за да влезе в сила. Горната камара на американския конгрес в момента се контролира от демократите, но те нямат там пълно мнозинство, поради което, ако проектозаконът на Джонсън бъде приет, пандемичното споразумение няма как да бъде прието за територията на САЩ.

Рон Джонсън

 

„СЗО, заедно с нашите федерални здравни агенции, се провали гръмко в действията около ковид-19, заяви сенатор Джонсън при внасянето на законопроекта. - Този провал не трябва да бъде възнаграден с нов международен договор, който би увеличил властта на СЗО за сметка на американския суверенитет.“
За разлика от САЩ, в България скандалните текстове на новото споразумение не предизвикват никакви вълнения – нито сред служебните управляващи, нито сред партиите, канещи се да участват в извънредните избори.

Здравният министър д-р Асен Меджидиев (на преден план) предпочете да премълчи позицията на България за споразумението, което ще се приеме утре

 

Улисано в агресивна кампания за замяната на българския лев с евро, правителството на президента Румен Радев дори не е съобщило, че утре страната ни се гласи да подкрепи подобни идеи. Прес отдела на здравното министерство не е публикувал нито едно съобщение за предстоящата среща в Швейцария. Не става ясно нито каква е позицията на България за проекта за пандемично споразумение, нито кои лица ще участват на заседанията в предстоящата седмица, нито техните гледни точки.
 


В категории: Разследване


Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
19
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина Мари Тере от Новите съседи Почина Мари Тере от Новите съседи 14/03/2026, Събота 21:27 3
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА 14/03/2026, Събота 20:40 0
19
Коментара по темата
19.
Петър
09.03.2023 08:38:10
0
3
Който има акъл знае и предупреждава за това от години. Намерете и прочетете книгата Игра на Богове I, там всичко отдавна е обяснено.
18.
обновена информация
01.03.2023 13:07:01
1
7
Това беше предишната версия от 04.08.2021 на информация от https://thebulgariantimes.com:
"ПЛАНдемично съглашение прикрива установяването на Нов световен ред"
https://thebulgariantimes.com/Пандемично-съглашение-прикрива-уста/
"На 1.12.2021 г. всички страни ще подпишат ПАНДЕМИЧНО СПОРАЗУМЕНИЕ – Първа стъпка към ликвидиране на Националните Държави. Разделяне света на четири географски зони по расово-етнически признак с привързване към определени коронавирусни щамове: Алфа, Бета, Гама, Делта.
Световната Здравна Организация (СЗО) всъщност не е компания, грижеща се за здравето и благосъстоянието на хората по целия свят, а така наречен, директор и публичен представител на всички тези компании, които инвестират парите си в нея и управляват всички световни процеси.
Това са маркетингови компании, ИТ компании (FAGMA- Facebook, Amazon, Google, Microsoft, Apple), различни инвестиционни фондове и финансови холдинги (Vanguard, Black Rock, Fidelity..), политически структури. Всички те са свързани в една обща плетеница обединени от фондациите на Рокфелер."
Това е последна обновена информация:
"Новият световен ред във възход: Пандемичното споразумение на СЗО и какво означава то за световното население (ОБНОВЕНА)
Идва ли Новият световен ред през задната врата на Световната здравна организация?"
https://thebulgariantimes.com/Новият-световен-ред-във-възход-Пандем/#
"За любознателните прилагам линкове от официални институции, които потвърждават написаното. Fuck-чекърите ще го отричат, но нека не забравяме, че те са платени паразити."
17.
Какво всъщност се случи с Covid?
01.03.2023 12:21:36
0
14
Размишлявайки върху последните три години на терор, мъки и тоталитаризъм...
Въпросът е, кога най-накрая ще признаят, че пандемията от коронавирус е била тотално фалшива?
https://www.zerohedge.com/covid-19/what-did-they-get-right
Наскоро се спомена за коментара на най-богатия човек в света, Елън Мъск, относно разкриването на истината за организираната "ковид пандемия" - той направо казва "Това вече идва":
https://twitter.com/ZubyMusic/status/1628768316373303298
Какво знае Илон Мъск?
Както се вижда в следващия клип от Fox News, в който д-р Джеймс Торп, говори с Тъкър Карлсън и обявява шокиращите резултати от научно изследване на ефектите на "ваксините" върху репродуктивните органи - драматичното увеличение на спонтанните аборти, смъртните случаи на плода и менструалните аномалии:
https://twitter.com/SKMorefield/status/1628942187672088577
Цифрите на д-р Торп не само са шокиращи, но и той казва, че резултатите от това изследване скоро ще бъдат публикувани (на 1 март) в известно научно списание. Това от своя страна означава, че мейнстрийм светът също ще види тези резултати и времето става все по-близо, когато все още спящата част от населението също ще стане ясно какви са реалните последици от ковид инжекциите:
„Налагането на тези експериментални ваксини срещу Covid-19 в световен мащаб е най-голямото нарушение на медицинската етика в историята на медицината, може би на човечеството.“
„Не бих забременяла от ВАКСИНИРАН мъж“! Кой казва това;;;
https://lumi--news-gr.translate.goog/den-tha-emena-egkyos-apo-emvoliasmeno-andra-poios-to-leei-afto/?_x_tr_sl=el&_x_tr_tl=bg
"Д-р Питър Маккълоу - 625 000% увеличение на миокардита след внедряването на Vaxx"
https://www.bitchute.com/video/KAiDrPzjggRW/
16.
Сандо
01.03.2023 07:54:41
1
10
Невидях подписка на възраждане срещу този документ, нито озбг нито перата видях да се изкажат по въпроса
Такива са ни патриотите
15.
Нотми
01.03.2023 07:40:23
0
12
Това е същият електронен кафяв парцал, който по време на ковидфашизма @каше кръв по малцината будни бургазлии, които се опитваха да предпазят съгражданите си и да им покажат, че всичко, с което ги облъчват, е една колосална, гнусна лъжа!!!
И все пак хубаво е, че сте се сетили са пуснете нещо смислено и важно!
14.
112
27.02.2023 13:40:37
0
9
А в Бразилия новият президент обяви и новите мерки - между 2 и 8 години затвор ако не се ваксинираш.
13.
Ноунейм
27.02.2023 08:08:44
2
43
Сетете се най-после,че СЗО ,Бил Гейтс,Проекта Украйна и проекта Зеленски ,финансирането на всичко това е едно цяло и едно и също.
12.
*********
26.02.2023 22:57:19
1
16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
11.
имаме ли Конституция?
26.02.2023 22:49:53
1
44
Или Бил Гейтс със СЗО управлява България?
За надупените медици и политици и подкрепата на ковид истерията от България с експериментални инжекции да не споменаваме, че всичко беше в противоречие с Конституцията...
Пандемия според закона беше за болест с 12%+++ смъртност, а не за 99.997% преживяване на болестта, за която никой досега не е идентифицирал какъв вирус я причинява...
10.
hahaa
26.02.2023 22:22:56
31
2
мда ве а ко стана с великото търговско споразумение с Канада дето уж никой нямаше пак да може да прави нищо и държавите щяха да бъдат съдени от корпорации като филп морис и бля бля
Аман от тъпотии. А ко стана с 5г-то гълбатИ рипат ли рипат или падат? Кат гледам бая са са навъдили явно 5г-то или кемтрейлса или и двете им влияят добре..
Не е лесно да си прост - все някой ти мисли лошото все живееш в страх
9.
Розмарин
26.02.2023 21:59:29
3
41
Това,не трябва да се случва никога ще скочим всични, времето назря
8.
Factcheck
26.02.2023 19:35:35
60
10
Не е вярно, че се подготвят нови международни здравни правила, които дават на Световната здравна организация правото да обявява „пандемични режими в страните”.
Става дума за т.нар. „пандемично споразумение”, което се обсъжда в рамките на СЗО. Каквато и форма да приеме то, прилагането му у нас ще изисква ратификация от парламента и няма да „суспендира Конституцията”.
Несъстоятелни са твърденията, че това е „овластяване на едно НПО да диктува” на националните власти – СЗО е агенция на ООН, а не неправителствена организация.
7.
!!!
26.02.2023 19:28:51
6
55
Това не трябва да се случва- НИКОГА!!!
Време е лъвовете да мачкат наред!!!
6.
Тъй де тъй
26.02.2023 19:23:39
1
33
Начи,ако не слушате такива като либералното Гоче значи разпространявате фалшиви новини и съответно всички в затвора,защото само такива като Гочето могат да четат,а всички други са простаци.
5.
Г-н Божков
26.02.2023 19:16:52
53
19
Направихте ли си труда да прочетете споразумението? Аз да, и смея да твърдя, че в огромната си част, статията Ви е неистина. Разбирам, че манипулирате по-лабилните и не толкова образовани хора, но това е доста долно.
4.
Haha
26.02.2023 19:12:14
8
45
Пак се надупиха нашите политици .
Поздравления флагман запопнете да информирате хората си например а такива международни новини а не аамо глуписти да отразяяате .
3.
Гошо
26.02.2023 19:07:58
56
17
Айде стана пак като с Истанбулската конвенция. Никой не е я е чел, ама всички са експерти, което се използва от разни популисти да трупат точки и да всяват страх от някаква въображаема "джендър идеология", въпреки че вътре и една дума няма по въпроса.

Като гледам Божката - хич не е прочел за какво става въпрос, а пак е преписвал от любимите му конспиративни, лайняни сайтове. Напънете си малко главите, потърсете достоверни източници и тогава си създавайте мнение. Може и да има нещо вярно в цялата работа, но най-вероятно пак са извадили някакви неща от контекста и плашат хората, за да трупат дивиденти.
2.
лекия
26.02.2023 18:57:07
8
53
Още една фашистка организация се опитва да пробие. Добре, че започна войната. Иначе не се знае колко можеше да са в затвора за "неудобни от режима" новини.
1.
ТБС
26.02.2023 18:33:49
2
69
Ако яке някой имбецил си позволи да подкрепя частни организации от имена на народа, да се подготви да си гони кефича по улицата. Трима такива вече не знаят къде да се крият, всеки следващ ще се копае дупката сам.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Янка Рупкина е повалена от тромб, не може да говори Янка Рупкина е повалена от тромб, не може да говори Лекарите не пускали никого при прочутата пациентка, дори снаха й, която се грижела предано за нея "Прогресивна България" реже всички партийни номади, залага изцяло на нови лица "Прогресивна България" реже всички партийни номади, залага изцяло на нови лица Всякакво родеене на "Прогресивна България" с ПП-ДБ е токсично, защото те измамиха надеждите на хората и сключи т.нар. сглобка, смята един от най-близките до Румен Радев ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас Припомняме, че листата на ПП-ДБ в Бургаска област ще се води от Мирослав Иванов, втори е Димитър Найденов Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Млади изследователи експериментират с химия, физика, биология и 3D моделиране в интерактивно научно събитие Малко са протестиращите в жълто! Помните ли убийството на малкия Пепи преди четвърт век Малко са протестиращите в жълто! Помните ли убийството на малкия Пепи преди четвърт век И тогава, както и сега, беше започнала мощна медийна кампания в полза на "новите спасители", носители на промяната Черна събота! Двама загинаха, четирима са ранени Черна събота! Двама загинаха, четирима са ранени Пострадалите са транспортирани в болница в критично състояние Фентанилът, открит в София, е достатъчен, за да убие 5 млн. души Фентанилът, открит в София, е достатъчен, за да убие 5 млн. души Двама души бяха арестувани в столичния квартал „Орландовци“ при полицейска операция, при която бяха открити над 55 килограма наркотици Някога в България беше икономически рай, но сега храната поскъпна Някога в България беше икономически рай, но сега храната поскъпна Пътуването през границата не е спряло, но е станало по-целенасочено, главно за гориво и определени дрехи, и по-малко за продуктите от ежедневната кошница, гласи изводът на "The Opinion" Явор Божанков обясни защо Асен Василев не го иска в листите на ПП-ДБ Явор Божанков обясни защо Асен Василев не го иска в листите на ПП-ДБ Божанков заяви, че няма да критикува лидера на ПП Асен Василев, защото е убеден, че няма друга формация, която да представлява демократичната общност Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда На място на протакането и вечното отлагане, се появяват мотивация, увереност и желание за действие
Иран е напълно победен и иска сделка, но не такава, каквато Тръмп би приел Иран е напълно победен и иска сделка, но не такава, каквато Тръмп би приел Според Тръмп медиите разпространяват невярна информация и не съобщават за постиженията на американските сили, но Иран е напълно победен Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара Не можем да говорим за признаци на охлаждане, докато банките продължават агресивно да финансират имотните сделки, казват брокери  Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали Щетите са нанесени по хранилища в емирството Фуджейра Строго секретна руска част за мокри поръчки бе осветена след грандиозен провал Строго секретна руска част за мокри поръчки бе осветена след грандиозен провал Елитен агент на ГРУ е разобличен, след като координирал убийства чрез Google Translate Почина Мари Тере от Новите съседи Почина Мари Тере от Новите съседи Актрисата, която успя да спечели сърцата на няколко поколения, почина в Мадрид на 91-годишна възраст Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия Днес GPS сателитните сигнали, използвани за контрол на военна техника и превозни средства, все по-често се блокират и при тези обстоятелства квантовите технологии предлагат алтернатива Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете Много хора, които искат да отслабнат, преминават от една диета към друга, подлагат се на строги тренировъчни програми и въпреки това винаги установяват, че дългосрочен успех не се наблюдава Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Разградчани дръпнаха в резултата още през първото полувреме „Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение „Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение Жената беше незабавно откарана в неврохирургична клиника в Пилибхит Отварят нов митнически пункт между Турция и България на север от ГКПП "Капъкуле" Отварят нов митнически пункт между Турция и България на север от ГКПП "Капъкуле" От наша страна имаме готовност да отворим още един митнически пункт точно в този район, каза турският министър на търговията Йомер Болат
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори