×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пет куршума в гръб за Къро Дебелия


25 Февруари 2023, Събота, 18:00 ч.
Автор: Флагман

Близо 17 години разследването е в задънена улица

21 ноември 2006 г. е работен ден и привечер хората бързат да се приберат вкъщи. Около 20.00 ч. на столичния бул. „Цар Борис Трети“, на който се намира заведението „Вини“, задръстването е приключило. Към ресторанта в тъмнината бърза бившия волейболист на „Славия“ и националния отбор Красимир Димитров-Къро Дебелия. Той паркира джипа си „Шевролет“ и тръгва към вратата заедно с приятел, с когото е пристигнал да вечеря, когато телефонът му звънва. Спира да поговори и след секунди засвистяват куршуми. По-късно експерти ще установят, че в него са попаднали 5 от тях, които попадат в тила и гърба му, пише Труд.

На мястото на екзекуцията почернява от полиция, идват и шефове от МВР и СДВР. Криминалисти дълго ще търсят мотива за тежкото престъпление, така и няма да го открият. Къро Дебелия не е криминалнопроявен, не е замесен със силови групировки, въпреки че се познава с някои от мутрите покрай спорта. Публикации в медиите го свързват с шефа на ВИС Георги Илиев, с когото били близки, но Къро не бил висаджия.

„Убитият не е част от нито една активна престъпна група“, категоричен е тогавашният главен прокурор Борис Велчев. Димитров не се страхува, че някой ще му посегне. Въпреки че върти сериозен бизнес, той ходи без охрана и никога не е споделял, че се страхува за живота си. Димитров не е конфликтен, познатите му го обичат, той е душата на компанията. Криминалисти започват да нищят бизнеса на бившия волейболист. Той държи столичния хотел „Славия“. Спортистът върти търговия, има дялове в две казина в Слънчев бряг, а по-рано е и концесионер на плажна ивица. Името му фигурира в регистрациите на дружествата Крал Интертрейдинг, където с Юротрейд ЕООД държат по 50% от дяловете, Крал ЕООД и Мидас Интертрейдинг ЕООД.

Версията, по която работят разследващите покушението е дълг от близо 1 000 000 евро, които волейболистът взел от гърци, за да разшири хазартния си бизнес. Самият той обичал да залага не само в България, но и в чужбина и друга версия гласи, че е задлъжнял на знакови имена от ъндърграунда, които организират залагания на черно. Запознати твърдят, че истинската причина за убийството е нелегалния внос на цигари, с които се занимавал Къро Дебелия.

В полицейските разработки нямало такива данни и тази версия звучи несериозно, смятат криминалисти. Странна случка обаче свързва името му с един от босовете на СИК – Поли Пантев. През лятото на 1994 г. Поли имал задача да отвлече спортиста именно заради участието му в контрабандни сделки. Нападението било планирано да стане пред дома на Димитров в столичния кв. „Симеоново“, когато той се прибира вкъщи. Акцията се планира до най-дребни детайли. Жертвата трябвало да бъде закарана с качулка на главата в промишлена сграда в София, където да бъде затворена в неработеща хладилна камера.

Планира се похитеният волейболист да бъде държан 4 денонощия, докато се смачка физически и психически и склони да излезе от този бизнес. Заради нелепо стечение на обстоятелствата отвличането се проваля. Отнася го съпругата на Къро, която е нападната дни по-късно пред дома си, докато се прибира. Група мъже я пребиват жестоко и й чупят няколко ребра. След това се качват на джипа й и изчезват. С това обаче Пантев няма нищо общо, побоят е бил поръчан от друг силов лидер.

След убийството от МВР уточняват официално, че Къро Дебелия е засичан в разработки през 1998 г. за контрабанда, но не като основен играч. През 2003 г. бившият волейболист е проверяван за измама. След като подозренията не се подплатяват с доказателства, досието му остава чисто. Близо 17 години след смъртта на Димитров обаче, няма дори една зацепка кой може да е поръчал смъртта му и кой е стрелецът пред ресторант „Вини“.

Не става шеф на федерацията заради скандал с черна каса

Красимир Ангелов Димитров е роден на 25 май 1964 г., а върхът на спортната му кариера е Европейското първенство по волейбол през 1987 г., когато заедно със съотборниците си в националния тим - Любо Ганев, Борислав Кьосев, Петьо Петков, Асен Гълъбинов и Петко Драгиев, класират България на 11-о място.

Той влиза в бизнеса през 1991 г., когато с Николай Маринов Радулов и Живка Стоянова Сарачинова регистрират в Пернишкия окръжен съд ДФ КАД, която се занимава с всичко, което не е забранено със закон. Година по-късно регистрира в София второто си търговско дружество - ЕТ КАД - 92 - Красимир Маринов, а през 1993 г. с колегата си от националния отбор по волейбол - Петьо Петков, и със Славчо Георгиев Червенков, регистрират Рунитекс Интернационал ООД.

В края на март 1999 г., Красимир Димитров е вицепрезидент на БФВ и главен претендент за поста президент на федерацията. Точно по това време обаче Държавен финансов контрол приключва една ревизия във федерацията и огласява най-важното от ревизионния акт. А то, горе-долу, звучи така - във волейболната централа е открит сейф, чието съдържание не е описвано в касовите и счетоводните книги. Наличието на безотчетна черна каса в Българската федерация по волейбол обаче остава недоказано.


В категории: Ретро Флагман


3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как изглежда толкова добре, а е на 79 години Как изглежда толкова добре, а е на 79 години 08/12/2025, Понеделник 17:00 0
Димитър КИРЯКОВ В това село къщите вече струват по 1 млн. евро В това село къщите вече струват по 1 млн. евро 08/12/2025, Понеделник 15:41 2
3
Коментара по темата
3.
Shell , Exxon ,Lukoil
25.02.2023 18:19:35
0
11
Ciganti otkoga imat 4ist biznes v bg

Otkakto ubiha Emil Kiulev li
Ili otkat ograbiha KTB
2.
Джипка та дрънка
25.02.2023 18:13:27
2
13
Аз например днес ходих за риба с моя джип Лада Нива :-))))))))))
1.
Последно Jeep или Chevrolet?
25.02.2023 18:11:31
2
14
Той паркира джипа си „Шевролет“
----
Аз не разбрах Jeep ли паркира или Chevrolet.
Май и вие не знаете?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Как изглежда толкова добре, а е на 79 години Как изглежда толкова добре, а е на 79 години Актрисата никога не се е подлагала на пластични операции Николета Лозанова все пак вдигна парти, докато свекърът ѝ Боби Михайлов умира Николета Лозанова все пак вдигна парти, докато свекърът ѝ Боби Михайлов умира Плеймейтката стана на 38 в рокля, обсипана с кристали ДПС свиква многохиляден митинг в Руен утре - "за стабилността на държавата" ДПС свиква многохиляден митинг в Руен утре - "за стабилността на държавата" От 18 часа на площад „Първи май“, известен като бастиона на Доган в миналото ще е основната проверка за боеспособността на партията  Трагедия в бургаския ж.к.“Меден рудник“! Данаил се самоуби, след като получи молбата за развод Трагедия в бургаския ж.к.“Меден рудник“! Данаил се самоуби, след като получи молбата за развод 50-годишният бургазлия сложи край на живота си със скок от последния етаж на блок 479 Мъж се напи жестоко, изкърти дограмата си и я изхвърли върху автомобили Мъж се напи жестоко, изкърти дограмата си и я изхвърли върху автомобили Екшънът е станал в квартал Столипиново, мъжът е задръжан Европейска титла по киокушин карате за възпитаник на Гергана Апостолова-Костова Европейска титла по киокушин карате за възпитаник на Гергана Апостолова-Костова Бургаският състезател Евгени Прудников спечели европейска титла при мъже +45 г. в тежка категория Кабинетът одобри проекта за държавния бюджет на Република България за 2026 година Кабинетът одобри проекта за държавния бюджет на Република България за 2026 година Вижте какви са параметрите Детската болница „Света Анастасия“ в Бургас ще предостави качествена грижа за децата и спокойствие за родителите Детската болница „Света Анастасия“ в Бургас ще предостави качествена грижа за децата и спокойствие за родителите Скоро ще бъдат подадени документи за получаване на разрешение за дейност и за сключване на договор с НЗОК, което означава, че реален прием на пациенти може да има през първите месеци на 2026 г В това село къщите вече струват по 1 млн. евро В това село къщите вече струват по 1 млн. евро Село Лозен навлиза в нов етап на развитие – от спокойно подвитошко място до модерна локация за висок клас жилища и затворени комплекси Млада шофьорка засекла водача на Опела, който се заби в дърво пред сградата на ОДМВР-Бургас на Никулден Млада шофьорка засекла водача на Опела, който се заби в дърво пред сградата на ОДМВР-Бургас на Никулден 21-годишната Нефисе А. навлязла в дясната лента на двулентовия път в посока НХК, без да се съобрази, че там има друга кола
Когато съдът не даде справедлив… Майката, която сама уби мъчителя на детето си Когато съдът не даде справедлив… Майката, която сама уби мъчителя на детето си Шоковият разстрел в съдебната зала, който раздели Германия и превърна Мариане Бахмайер в символ на отчаяние, майчина ярост и морален спор, продължаващ повече от 40 години Полските ръчно изработени коледни украси - най-търсени в света Полските ръчно изработени коледни украси - най-търсени в света Вековни техники и модерни идеи превръщат полските майстори в едни от най-уважаваните творци на празнични орнаменти по света с рекорден износ и непрекъснато растящо търсене Откритие от ада: Криптомилионер и съпругата му намерени заляти с бетон в пустинята! Откритие от ада: Криптомилионер и съпругата му намерени заляти с бетон в пустинята! Разчленени, залети с химикали, погребани в пясъка – какво се случи с Роман и Анна? Ракът топи Любо Пенев с 1 килограм на ден Ракът топи Любо Пенев с 1 килограм на ден След поставяне на диагнозата Пенев запазва мълчанието и споделя новината само с най-близкото си обкръжение Оксана Чусовитина на 50 продължава и на квалификациите за Олимпиада 2028 Оксана Чусовитина на 50 продължава и на квалификациите за Олимпиада 2028 Най-издръжливата гимнастичка в света отказва да се откаже от спорта и открито заявява амбицията си да се върне в олимпийската арена след неуспеха за Париж 2024 САЩ, Израел и Катар на историческа тристранна среща в Ню Йорк-ключови разговори за Газа САЩ, Израел и Катар на историческа тристранна среща в Ню Йорк-ключови разговори за Газа Разговорът, ръководен от специалния пратеник на Вашингтон Стив Уиткоф, поставя началото на нов дипломатически етап в усилията за стабилизиране на Газа Синът на Тръмп атакува Киев: „Украйна е по-корумпирана от Русия“ и намеква за отстъпление на Вашингтон Синът на Тръмп атакува Киев: „Украйна е по-корумпирана от Русия“ и намеква за отстъпление на Вашингтон Коментарите му разкриват растящия скептицизъм във Вашингтон към Киев и поставят под риск подкрепата за Украйна в следващия дипломатически етап Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан Той е кандидатът, който обеща да подреди Букурещ Фермерският протест в Гърция парализира трафика – нова блокада на „Кулата“ с тежки загуби за превозвачите Фермерският протест в Гърция парализира трафика – нова блокада на „Кулата“ с тежки загуби за превозвачите Гръцките фермери не отстъпват – блокират основни гранични пунктове с България, създавайки сериозни затруднения за бизнеса и международния транспорт. Зеленски под заплаха? Европа губи доверие в САЩ, предупреждават Макрон и Мерц Зеленски под заплаха? Европа губи доверие в САЩ, предупреждават Макрон и Мерц Европейски лидери в конфиденциален разговор предупреждават за възможна американска промяна в курса спрямо Украйна – и потенциална изолация на Зеленски.
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Еврозоната е сигурно пристанище – за нашите пари, нашите банки и нашата държава Виц на деня Виц на деня - Вече втори чувал губиш!
- Само който не работи, той не греши!
- Да, ама ти си шофьор на инкасо...
Виц на деня Виц на деня - В болницата има нов хирург, прави всички операции без упойка!
- Гениално! Как става това?
- Носи тапи за уши!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жена написала на надгробната плоча на мъжа си:
"Почивай в мир, че като дойда..."
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори