Деца стреляха по шофьор на автобус в Пловдив, по чудо няма жертви
Сачмата е минала на 50 см от лицето на изплашения Харач Бойджиян, а полицаи прегледаха видозаписите и хванаха стрелците
Шофьор на градски автобус в Пловдив стана мишена на деца, които си опитали мерника, стреляйки с въздушен пистолет по превозното средство. Сачмата пробила дупка в предното обзорно стъкло. Минала е на около 50 см от лицето на изплашения Харач Бойджиян. Автобусът се е движил и по чудо няма жертви, разкри кореспондентът на Нова телевизия Благой Бекриев.
Автобусът по линия 26, който е станал мишена, се намира в момента в базата на „Автобусни превози“, добавя той.
Инцидентът става до Математическата гимназия. В автобусът е имало пътници.
Шофьорът се е отървал само с уплаха. Все още е в шок, разказва Бекриев.
Не знам дали е поредният вандалски акт или игра, но се стреля по автобус посред бял ден и то до училище, коментира пък водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев.
Час след инцидента полицията арестува две непълнолетни момчета - на 14 и 15 години. От тях е иззет въздушен пневматичен пистолет, с който са стреляли.
„Тръгнах в посока центъра и на втората спирка, от лявата страна, по предното стъкло се стреля”, разказва Харач Бойджиян.
„Видях вратата на входа на сградата на номер 12 или 14 да се затваря с трясък. Спрях, обадих се на тел. 112. Веднага дойдоха разследващи полицаи. Намериха сачмата. Отидоха да търсят камери”, добавя той.
„Хванаха две момчета, които най-вероятно са стреляли от входа, а не отгоре. Имаше около 7-8 пътници. Може би се разминах на косъм от трагедия“, добави той.
„Стреляли са двама тийнейджъри с въздушен пистолет”, каза пък ръководителят на движението в транспортната фирма Костадин Тотков.
Той призна, че след поредния случай има притеснение в шофьорите.
„Щетите са за над 3000 лева, стъклото не е налично, тепърва предстои да се намери и достави”, обясни Тотков.
По думите му при предишния подобен случай извършителите също са хванати, но те не са пожелали да платят щетите.
Образувано е досъдебно производство. Полицията ще изяснява как двете момчета са се добрали до пневматичния пистолет, законно притежаван ли е той, съхраняван ли е по правилата на закона и кой е допуснал грешка, за да могат да го вземат.
По-добра възпитателна мярка от това родителите да покрият щетите няма, коментира водещият Виктор Николаев.
15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа
Това, което създаваме днес, носи добра карма за тези 3 зодии
Цените полудяха: Дори в планинските хижи удариха тавана
Кога преминаваме към лятното часово време през 2026 година
КЗП предвижда глоби до 25 хил. евро за нарушения при жалби за сметки за ток
Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG
Парламентът задължи служебния кабинет да внесе ратификация за Съвета за мир на Тръмп
Самолетните билети поскъпват заради войната
11-годишно момиче е най-младата родилка в Монтана, а в света е била на 5 години
На най-посещаваното място във Вашингтон грейна провокираща статуя на Тръмп и Епстйн - "Кралят на света"

Хубав ден и всичко добро ти желая :)!
А иначе въздушно оръжие може да си купи всеки, дори и онлайн. Стига да има навършени 18 г. Точка по въпроса!