×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изслушват единствения кандидат за член на КПК
  • САЩ забраниха пътуванията на американци от ДР Конго
  • Мащабна евакуация заради бурята "Бави" в Китай, стихията застрашава и Корейския полуостров
  • Няма желаещи да учат за електромонтьори и за сладкари
  • Откриха злато за 75 000 евро в тайник на турски автобус
  • Съветът на ЕС отложи решението за новите санкции срещу Русия
  • Майки излизат на протест за по-високо обезщетение
  • Премахнаха незаконна постройка, съществувала 20 години в Борисовата градина
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Какво да е бъдещето на тази сграда в Карнобат и трябва ли изобщо Общината да се занимава с хотелиерство


Какво да е бъдещето на тази сграда в Карнобат и трябва ли изобщо Общината да се занимава с хотелиерство
Карнобат не е туристически град и е безмислено Общината да стопанисва собствен хотел, който отдавна се е превърнал в бреме
23 Февруари 2023, Четвъртък, 18:46 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

Състоянието му е трагично - цялата сграда се разпада, а турист не е стъпил от две години 

Бъдещето на общинския хотел в Карнобат ще се обсъжда на извънредна сесия на местния парламент през следващата седмица, решиха днес градските старейшини.

На редовното заседание на ОбС те бяха запознати с материалната база на комплекса, която е в окаян вид – външните плочи се рушат, част от прозорците са изкъртени, ВиК инсталацията е „като дантела“ и аварира редовно, а тавана на много места пада.

В 8-етажната сграда, която се намира в центъра на града има едва 37 легла, които може да се използват, но задължително и в тези стаи трябва да се направи ремонт, отчетоха днес от Общинското предприятие „Общински имоти“.

Хотелът е затворен от две години и единствените приходи са от няколкото търговски обекта на партера и антените на мобилен оператор на покрива.

Съветникът Стефан Кенов подчерта, че има два пътя  – или назначаването на нов управител, който да се опита да го стабилизира, или продажба.

Стефан Кенов е прагматик и знае, че няма много възможности за хотела в Карнобат

Заради това съветниците се разбраха да заседават извънредно след седмица, за да изберат ръководител на хотела и направят последен опит той да бъде запазен.

Мисията изглежда обречена, защото Карнобат не е туристически град.

В най-добрия случай отсядали до 20-25 души на вечер във всички хотели, а самата инвестиция, за да се стегне общинският комплекс да стане поне двузвезден, е за стотици хиляди.

Моята логика винаги е била, че на Общината не й е работа да се занимава с този тип стопанска дейност. Представих една справка пред общинските съветници. Снощи, 22 февруари, в Карнобат са спали 27 човека във всички хотели, а предната вечер – 28. От тях 12 се намират в един от хотелите и са някаква строителна бригада. В някои от комплексите има само по 1 отседнал. Това са работещи хотели, с персонал. За двузвезден хотел са необходими минимум 8 човека, а за да получат дори минимална работна заплата, то означава, че хотелът на ден трябва да има минимум 600 лева само за заплати, но има и други разходи като ток, препарати, санитарна козметика. Това нещо като се натрупа и разходите стават многократно повече. А в Карнобат повече от 60 лева не може да се взема за стая. Като цяло е една сериозна загуба“, каза след сесията пред Флагман.бг кметът Георги Димитров.

Кметът Георги Димитров е на мнение, че не е работа на Общината да се занимава с хотелиерство

На днешното заседание се увеличи сумата на фонда за репродуктивни проблеми, взе се решение и за обявяване под наем на точките, които досега бяха заети от павлионите на „Лафка“, които отдавна фалираха.

Аспарух Иванов (вдясно) и Мирослав Спасов от БСП
Групата на ГЕРБ в ОбС - Антоанета Стоянова, Антоанета Пенева, Драгомир Вълчев и Христо Георгиев
Теодор Ченешев, председател на ОбС Карнобат

 




В категории: Карнобат


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
9
Коментара
9
Коментара по темата
9.
Фар
25.02.2023 08:31:37
0
3
Продавате го на апартаменти.
8.
Един
24.02.2023 10:08:58
0
2
Кой каквото си на правел никой не можел да му го направи!!!!! Тъй че продавайте копувайте той оня дето не вярвате че го има после раздава на всекимо според заслугите А обикновените граждани на Карнобат гледайте сеир и дано си извадите правилните заключения как трябва да живеете
7.
Дернев
24.02.2023 09:29:14
0
3
Като допълнение. Този хотел, както и терените, които общината ще определи за изграждането на международен контейнерен терминал/и, ще бъдат апортна й вноска. Трябва максимално да се спре разпродажбата на общински земи на безценица и да се търсят самостоятелни финансови източници.
6.
.
24.02.2023 07:33:39
0
4
Факти и оценки,без предложения за промяна предназначението на сградата, в полза на Община-Карнобат. А колко много общински СЪВЕТНИЦИ имаме! Намериха бушон - НОВ управител.
5.
Джони
24.02.2023 06:18:14
1
9
Сигурно пачолака я иска ….
4.
*********
23.02.2023 22:35:18
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
3.
Дернев
23.02.2023 22:01:10
2
19
Толкова години седя този хотел почти неизползван за да осигури работа на частните. Карнобат не е туристически център, но е голям транспортен такъв. И сега, когато започва усилено да се говори за бъдещето около него, някой иска да го вземе на безценица. Само ток да произвеждаше досега щеше да е на печалба. Няма забранени дейности за общината. Има лошо стопанисване и престъпна небрежност. Общините трябва да престанат да са държавни паразити.
2.
*********
23.02.2023 20:27:22
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
паткан
23.02.2023 20:18:05
5
17
Тази страна иска да има производство, а не хотели, банки , застрахователи, прекупвачи и всякакви други паразити. Паразитите скоро ще заминат в небитието, но ще искат да завлекат и нас.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Българка от чужбина потресена от файтоните по морето: Това ли е европейски туризъм? Българка от чужбина потресена от файтоните по морето: Това ли е европейски туризъм? Маргарита Димитрова вижда в туристическите карети не романтична атракция, а унизителна експлоатация на животни под жаркото лятно слънце След ремонта: Мантинели без болтове и парапети, люлеещи се от вятъра над АМ Тракия След ремонта: Мантинели без болтове и парапети, люлеещи се от вятъра над АМ Тракия Областният управител на Ямбол установи опасни пропуски по надлеза на 299-ия километър, по който преминават и тежкотоварни камиони Убийство след пиянски скандал в Карлово: Мъж преби до смърт жената, с която живеел Убийство след пиянски скандал в Карлово: Мъж преби до смърт жената, с която живеел 52-годишният е обвинен за умишлено убийство в условията на домашно насилие и е задържан за 72 часа Фирми от България в ДДС въртележка за 46,9 млн. евро, запорираха 88 имота Фирми от България в ДДС въртележка за 46,9 млн. евро, запорираха 88 имота Европейската прокуратура разследва мрежа за търговия с електроника, блокирани са криптовалути и цифрови активи за 5,4 млн. евро Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева Сръбските власти предадоха бившия шеф на ББР на ГКПП Калотина, прокуратурата решава дали да го задържи за 72 часа Радев отказа на Макрон: България няма място в Коалицията на желаещите за Украйна Радев отказа на Макрон: България няма място в Коалицията на желаещите за Украйна Премиерът обяви, че страната ни няма да дава нова военна и финансова помощ за Украйна, защити позицията по санкциите срещу Русия и отхвърли исканията за основен ремонт на бюджета Созопол празнува със света литургия, плувен маратон и голям спектакъл на Аполония Созопол празнува със света литургия, плувен маратон и голям спектакъл на Аполония На 17 юли морският град ще почете своята небесна закрилница света Великомъченица Марина с духовни ритуали, литература, кино и музика Радев отсече от Париж: Не приемам акъл от партиите, които докараха България до катастрофа Радев отсече от Париж: Не приемам акъл от партиите, които докараха България до катастрофа Премиерът отказа преразглеждане на бюджетния дефицит, отхвърли участие в Коалицията на желаещите и обяви пробив по санкциите срещу Русия КЗК разкри 4 картела, един играч държи 70% от преработката на мляко КЗК разкри 4 картела, един играч държи 70% от преработката на мляко Проверяват две големи търговски вериги за натиск върху производители, а сигналите към антимонополния орган са скочили в пъти Какво може да разкрие Мавродиев: Политически кредити и кухи обезпечения в ББР Какво може да разкрие Мавродиев: Политически кредити и кухи обезпечения в ББР Връщането на бившия банков шеф поставя прокуратурата пред трудната задача да докаже престъпна схема, а не само лошо и рисково кредитиране
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Само входът, чадърът и шезлонгите могат да струват до 88 евро, преди да бъдат поръчани храна и напитки Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар От 15 юли рутинните проверки на сухопътния пункт спират, но пристигащите от Великобритания ще минават двоен контрол на летището и пристанището Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Бургаската звезда влиза в образа на почти магична детегледачка, която връща надеждата в живота на опечален баща и неговия осемгодишен син САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола Гражданите на страната няма да бъдат допускани до полети за родината, докато не прекарат три седмици извън засегнатата африканска държава Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Цените на петрола скочиха рязко след мащабни американски бомбардировки и ответните атаки Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Пламъците тръгнали край сцената, а блокирани и неясно обозначени изходи превърнали евакуацията в капан Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство 38-годишният Роб Диперинк не издържа на жестокия психически срив, след като ФИФА му отне най-голямата му мечта заради недоказано обвинение в Лондон Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Крадците разбиват автомобили край Халкидики, Аспровалта и Кавала, атакуват и вили посред бял ден Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Апелативният съд отмени постоянния арест на двамата обвиняеми, служителят по инвеститорски контрол ще бъде под домашен арест
проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй Печалбата на АЕЦ „Козлодуй“ е „счетоводно нагласена“ Виц на деня Виц на деня - Келнер! Аз май прекалих с алкохола... Донесете нещо отрезвяващо!
- Ето сметката ви!
Виц на деня Виц на деня - Кскво е харизма?
- Това е нещо, което притежават плешивите и скучни милиардери.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Tрудно се работи в женски колектив - ако им обръщаш внимание си женкар, ако ли не - си педал...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори