Дело спира ремонт на улица в Пловдив
Собственици на имоти обжалват строителните дейности
Ремонт на ул. "Даме Груев“ в Пловдив ще се забави поне до лятото заради обжалвания на собственици на имоти. "Има съдебно дело и по реда на чл.50 от Закона за съдебната власт, когато има производство, никой няма право да прави нищо“, каза районният кмет Костадин Язов.
Той обясни, че има четири сгради, които попадат в разширението на ул. "Даме Груев", между ул. "Тодор Александров" и Кукленско шосе, а собствениците обжалват събарянето им. На първа инстанция в Административния съд общината е спечелила делото, но то е обжалвано на по-горна инстанция и е насрочено във Върховен административен съд за 9 май. Ако съдът прецени, че му трябват допълнително данни, може да ги поиска и след това да се насрочи и друго заседание.
"Това е достатъчна пречка да продължим“, каза районният кмет.
Строителят може да си работи в зоната около сградите, които трябва да се съборят. Но нищо повече от това не може да се направи“, поясни Язов.
Четирите сгради, две от които са общински, трябва да бъдат съборени, за да се разшири улицата от северната й страна. Заповедта на кмета на район "Южен" Костадин Язов за премахване на частните къща и автосервиз е издадена още миналата година. Собствениците на частните имоти я обжалват.
Нов инцидент при гонка: Моторист се заби в кола
Крум Зарков: БСП дава три месеца толеранс на новото управление
Синът на Милен Цветков - механик на Световното първенство за коли с водородно задвижване
4 зодии отварят нова врата
Отиде си актрисата Кина Дашева
Родопски пататник по стара рецепта – хрупкав отвън, сочен отвътре и невероятно вкусен
Порой заля къщи и улици във варненското село Войводино
Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“
Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор
След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган
Домашни мекици по стара рецепта – златисти отвън и меки като памук отвътре
