12 сирийци задържани в Пловдив след гонка с патрулка
Водачът на ван, отказал да спре, е сириец с хуманитарен статут
Общо 12 сирийски граждани са задържани тази сутрин в Пловдив след кратка гонка с автопатрул по улиците на града, съобщиха на съвместен брифинг от Районната прокуратура и ОДМВР-Пловдив.
Тази сутрин около 8:20 часа автопатрул на Шесто районно управление извършва линеен контрол и забелязва миниван със затъмнено задно стъкло и видимо с тежест вътре. Автомобилът на МВР се насочват към него и в движение и служителите правят справка на регистрационния номер на превозното средство.
Става ясно, че номерът не отговаря на въпросното превозно средство. Това дало основание на полицаите да подадат сигнал за спиране, но водачът не се е подчинил, съобщи директорът ОДМВР - Пловдив Васил Костадинов. След кратко преследване автопатрулът успява да спре минивана.
Водачът се представя като сирийски гражданин, а във вана пътуват още 11 лица от мъжки пол на видима възраст над 18 години, също сирийци.
Всички лица се намират в Четвърто районно управление. От прокуратурата са повдигнали обвинение на водача. Той е с хуманитарен статут и има адресна регистрация в Пловдив.
Празник на знанието и традицията: как Царево почете Деня на българската азбука
Звезди от Висшата лига: Всички очакваме с нетърпение да пристигнем в Бургас (ВИДЕО)
Схемаджии използват бременни жени за имотни измами
Край на една музикална ера: Групата "Aqua", която покори света с "Barbie Girl", се пенсионира
Безработицата у нас - 1.7% в София, в Бургас около 2,3%
Река Янтра излезе от коритото си край Бяла
3 зодии започват да привличат пари и нови възможности
Радев: Считаме просветата, културата и писмеността за висша ценност
Спад в цените на някои от основните храни тази седмица
Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“
Дони и Нети празнуват сребърна сватба, показаха уникални кадри
Трагедия на празника: Момиче е намерено мъртво в Благоевград
