×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьорът, убил човек и ранил още двама при катастрофа на АМ „Тракия“, обжалва ареста си в Бургас
  • Анди Бърнам поема поста на британски премиер
  • Над 5200 са жертвите от земетресенията във Венецуела, хиляди са без дом
  • Вдигат трети паметник на Димитър Пенев
  • НЗОК ще плаща ортопедичните стелки на деца и възрастни
  • На Илинден не се влиза в морето
  • С 40% вдигат цените топлинните счетоводители
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кардиохирургията на болница „Сърце и Мозък“ е на световно ниво, заяви проф. Тиери Карел от Швейцария


Кардиохирургията на болница „Сърце и Мозък“ е на световно ниво, заяви проф. Тиери Карел от Швейцария
Апаратурата е от последно поколение, но съм впечатлен най-вече от работата на екипите, допълва кардиохирургът с над 50 хуманитарни мисии
14 Февруари 2023, Вторник, 11:09 ч.
Автор: Флагман.Бг

В болницата работят клиники и отделения с най-високо ниво на компетентност в 13 медицински направления

През изминалите десет дни, световноизвестният  проф. Тиери Карел от Швейцария бе част от екипите на болниците „Сърце и Мозък“ в Плевен и Бургас. Специалистът, с реализирани над 12 000 кардиологични процедури, работи успоредно с д-р Йордан Красналиев и доц. д-р Владимир Корновски. Основната му задача бе да инспектира работата им, като присъства на планираните оперативни процедури и контролира качеството на изпълнението им от екипите ни.

Проф. Карел, д-р Йордан Красналиев и доц. Владимир Корновски извършиха близо  15 операции на митрални и аортни клапи, байпас операции и комбинирани кардиохирургични интервенции. Всяка от тях със средна  продължителност между 3 и 5 часа.

Проф. Карел отбеляза: „Сърце и Мозък е болница на световно ниво. Оперативните зали са оборудвани отлично, създадената организация на работа е безупречна. Дейността на клиниките е организирана на най-високо ниво. Знанията и уменията на екипите са впечатляващи, а желанието да научат повече и придобият нови умения са забележителни. В България има чудесни инвеститори в здравеопазването. Българските политици трябва да ги ценят и подкрепят.“.

От стартирането на работата на клиниката по кардиохирургия през юли 2019 г. до  момента са извършени близо 2000 кардиохирургични интервенции в „Сърце и Мозък“ Бургас

В болницата работят клиники и отделения с най-високо ниво на компетентност в 13 медицински направления. Разполага с единствения гама нож в страната, невронавигация, хибридни операционни зали, генетична лаборатория. Работи се по проект за разкриване на нови дейности, свързани с майчино и детско здравеопазване (нови 11 клиники и отделения). За една година болничният комплекс се оформи като водещ в здравеопазването, особено в специалности като кардиология, кардиохирургия, неврология, неврохирургия, гастроентерология, урология, гръдна хирургия, съдова хирургия, ортопедия и травматология и др.

Скоро след стартирането новата „Сърце и Мозък“ Бургас тя се превърна в притегателен център за водещи специалисти, млади лекари, специализанти и причина за завръщане на много здравни специалисти обратно в страната ни, включително от Австралия, Израел  и Германия. Високата експертиза на екипите, високотехнологичното оборудване и качеството на предоставяната здравна грижа привличат водещи експерти от  Германия, Швейцария, Италия, Испания, Франция, Япония, Израел, ОАЕ и т.н. в качеството им на ментори и лектори за най-съвременни техники и методи за лечение. 

Горд съм с моите колеги доц. Корновски и д-р Красналиев и техните екипи, заяви проф. Карел

Проф. Карел е за първи път в страната ни по покана на Българският Кардиологичен Институт. От основаването си, преди 15 години до момента БКИ се стреми да подобри достъпността до високоспециализирана медицинска помощ, повиши качеството и удължи продължителността на живот. Постоянният стремеж към повишаването на квалификацията на екипите, придобиването на нови знания и умения е основен приоритет в работата ни. Защото за нас пациентът винаги е на първо място. 

Миналата седмица беше публикувана информация от НЗОК относно брой реализирани кардиохирургични операции в страната от която става ясно, че „Сърце и Мозък“ са лидери в кардиохирургията в България.

За 2022 г. са извършени 5682 операции в 10 болници в страната, 24% процента от тях са извършени при нас). Отново по данни за 2022 г., публикувани вчера от  „Индекс на болниците“ клиниката по неврохирургия е извършила най-много гръбначно-мозъчни операции, при които се прилага невронавигация и 3D-интраоперативен образен контрол при регистрирана най-ниска болнична смъртност.  ( При извършени 1017 големи гръбначно-мозъчни операции, от които при 361 са реализирани в „Сърце и Мозък“ и са използвани най-съвременни здравни технологии.Това представлява три пъти повече, отколкото всички други клиники в България, събрани заедно).

Вижте още: Болница „Сърце и Мозък“ е лидер и първи избор на пациентите в страната


В категории: Здраве


Тервел ИЛИЕВ Почина футболната легенда Кевин Кигън Почина футболната легенда Кевин Кигън 20/07/2026, Понеделник 17:40 1
България Всички новини
„Солени ветрове“ връхлитат Бургас: 22 барда и 5 дуета от четири държави превземат „Охлюва“ „Солени ветрове“ връхлитат Бургас: 22 барда и 5 дуета от четири държави превземат „Охлюва“ В „Небесните бардове“ ще се пеят песни на Пламен Ставрев, Христо Граматиков, Светлана Стоянова, Гриша Трифонов, Емил Ангелов и Бойко Георгиев, ще бъде почетен и Льоди  Буря в Ямбол: Дървета смазаха коли, улиците се превърнаха в реки Буря в Ямбол: Дървета смазаха коли, улиците се превърнаха в реки Силният вятър повали дървета и клони, а поройният дъжд предизвика сериозни завирявания в града Опасни бури над Западна България, рискът остава до полунощ Опасни бури над Западна България, рискът остава до полунощ Очакват се проливни валежи, гръмотевици, внезапни пориви на вятъра и локални градушки Спасители от Созопол бият тревога: Жегите са по-опасни и от мъртвото вълнение Спасители от Созопол бият тревога: Жегите са по-опасни и от мъртвото вълнение Българските туристи са много дисциплинирани, каза Робърт от Полша, който вече пето лято надува свирката и вади хора от морето „Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“ „Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“ Мая Новоселска и звезден актьорски състав влизат в комичния свят на Теди Москов на 22 юли Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Израел се надява да унищожи ислямистите и техните проксита. Чрез нея Тръмп вижда начин да прочисти Европа от омразните му либерал-глобалисти  Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels Michelin отличава места със собствен характер, последователно качество, високо ниво на обслужване и ясна връзка с дестинацията За една консерва русенско варено гранични полицаи от Бургас станаха за смях (ОБНОВЕНА) За една консерва русенско варено гранични полицаи от Бургас станаха за смях (ОБНОВЕНА) Сигналът е изпратен го Главна дирекция "Гранична полиция" и до Флагман.бг Мисия достъпност: Как ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас разбива стереотипите за частното образование Мисия достъпност: Как ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас разбива стереотипите за частното образование С профил по природни науки, латински език и такса от едва 125 евро, езиковата гимназия отваря вратите към медицината и реалния бизнес за всяко семейство Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна Областният управител и заместникът му обходиха цялото трасе, разговаряха с изпълнителя и провериха дали дейностите по договора действително се извършват
US войници загиват, кораби горят, а Тръмп вдигна залога: Иран ще плаща за всеки убит US войници загиват, кораби горят, а Тръмп вдигна залога: Иран ще плаща за всеки убит Войната взе живота на 17 американски военнослужещи, Техеран съобщи за 50 жертви, а хутите отвориха нов фронт срещу Саудитска Арабия Цар Футбол си свали шортите и се надупи пред богатите Цар Футбол си свали шортите и се надупи пред богатите Суета, цинизъм и шоу – триединството на новия футболен ред  Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Израел се надява да унищожи ислямистите и техните проксита. Чрез нея Тръмп вижда начин да прочисти Европа от омразните му либерал-глобалисти  Почина футболната легенда Кевин Кигън Почина футболната легенда Кевин Кигън Отиде си двукратният носител на „Златната топка“ Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза Гърция блокира общото решение, а Германия, Франция, Италия, Австрия и Португалия настояват за изключения в защита на националния си бизнес „Партията на хлебарките“ разтърси Индия „Партията на хлебарките“ разтърси Индия Десетки хиляди студенти блокираха Ню Делхи след грандиозен корупционен скандал в образованието До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи Плажните ракети, силната музика, SUP без спасителна жилетка и дивото къмпингуване могат сериозно да оскъпят почивката ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки Големите модни компании вече трябва да препродават, даряват или подготвят непродадените облекла и обувки за повторна употреба 13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания 13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания Стотици жители на града в провинция Саламанка излезли по улиците след последния съдийски сигнал От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор Отпадането на Qatar Airways засяга не само София, а хотелите и курортите по Черноморието
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Колко хора загинаха за ден, управляван от заспалия Байдън Виц на деня Виц на деня Жена пробва бански пред огледалото и му казва:
- Огледалце, огледалце, я кажи...
А то:
- Ако теб не те е срам, на мен изобщо не ми пука!
Виц на деня Виц на деня - Мамо, бременна съм!
- Ама как така бе, дъще, къде ти беше главата?
- Под кормилото май, не помня точно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Който иска да пее, винаги намира песен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори