Горд съм с моите колеги доц. Корновски и д-р Красналиев и техните екипи, обяви проф. Карел
Визитата му е по покана на Българския Кардиологичен Институт
В болница „Сърце и Мозък“ се проведе брифинг, на който беше изнесена допълнителна информация относно посещението на световноизвестния кардиохирург – проф. Тиери Карел.
Професор Карел е за първи път в страната ни. Специалист с изключителен опит (12 000 кардиохирургични процедури), с над 800 научни публикации, участвал в над 50 хуманитарни мисии. Експертизата му включва заболявания на аортата, аортна дисекация, вродени болести на аортата, торако-абдоминални аневризми, инфекциозен ендокардит, хирургия на трикуспидална клапа, трансплантология, транскатетърни клапни интервенции, кардиореанимация, екстракорпорално кръвообръщение, механичен циркулационен съпорт и др.
Основната задача на проф. Карел е да инспектира работата, присъства на планираните оперативни процедури и контролира качеството на изпълнението. Проф. Карел отбеляза: „Сърце и Мозък“ е болница на световно ниво. Оперативните зали са оборудвани отлично, създадената организация на работа е безупречна. Дейността на клиниките е организирана на най-високо ниво. Знанията и уменията на екипите са впечатляващи, а желанието да научат повече и придобият нови умения са забележителни. Няма оперативни техники, които българските ми колеги не владеят, но и за двете страни е особено ценна възможността за обмяна на идеи и за обсъждане на различни подходи за успешното решаване на сложни медицински казуси. Щастлив съм, че полагаме основата на едно дългосрочно сътрудничество“.
„Постоянният стремеж към повишаване на квалификацията на екипите, придобиването на нови знания и умения е водещо в мисията ни да вървим със стъпките на световните кардиохирургични клиники. А обективната оценка за постигнатото винаги идва от вън…. И всичко това е в името на пациента“ каза д-р Йордан Красналиев, началник на отделението по кардиохирургия в болница „Сърце и Мозък“ Плевен на брифинга днес.
„Не случайно в началото на седмицата беше публикувана информация от НЗОК относно броя реализирани кардиохирургични операции в страната от която става ясно, че „Сърце и Мозък“ са лидери в кардиохирургията в България, при това с регистрирана най-ниска болнична смъртност, допълни доц. Владимир Корновски, началник на Клиниката по кардиохирургия на „Сърце и Мозък“ в Бургас.
Спипаха двама пияни шофьори край морето: Жена с 1,62 промила остана без автомобила си
68-годишен тракторист е с опасност за живота след падане в дере в Драганово
Украинец бяга от полицаи в Бургас, хвърли плик с марихуана в чужд двор
Вандали свалиха чисто нова „Шкода“ от релсите: Мотрисата е надраскана с графити
Дебнат ли ни ценови капани край морето? Проверявайте грамажа, преди да поръчате
Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени
Столичанин алармира за нов катун в София: Боклуци и вещи са разхвърляни сред дърветата
Слънчев бряг се превръща в столица на красотата: 9 хубавици в битка за корона
"Нефтохимик" изхвърли Созопол за Купата, Кюмюрджиев: Нашата цел е първенството
Жегата се завръща: До 38 градуса днес, а в Бургас ще е 28
След шоу във „Флората“ Ивайло Диманов с премиера на новата си книга в Морското казино
Луната преминава в Козирог, до обяд не се захващайте с важни дела, а Лъвът да внимава с флирта
