×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Съпругата на Хаменей е починала от раните си
  • Ваучерите за храна вече достигат до близо 900 000 работещи
  • Цената на петрола скочи с над 10%
  • Китай призова за спиране на бойните действия в Близкия изток
  • Американски изтребители се разбиха близо до военна база на САЩ в Кувейт
  • Иран атакува с ракети Тел Авив, Хайфа и Източен Йерусалим
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Клиент показа бруталния обир на българските хипермаркети


Клиент показа бруталния обир на българските хипермаркети
Вляво е цената в Англия, а вдясно в България. А казват, че сме бедни!
10 Февруари 2023, Петък, 10:56 ч.
Автор: Флагман

Масло „Президент“ тук се продава два и половина пъти по-скъпо от Великобритания

Гневен клиент показа бруталния обир на хипермаркетите в България. Един и същ продукт – масло президент тук се продава два и половина пъти по-скъпо, отколкото във Великобритания.

„Цената в Англия, където стандартът е доста по-висок от България, е 1,70 паунда (3,76 лева), а в България с 5 лева отгоре – 8,50 лева. Това е безобразие. Маслото има срок на годност – 2-3 месеца. Ако искате цената да падне РЯЗКО в следващите месеци не купувайте. Ще им се наложи или да му намалят цената, или да го изхвърлят“, зове потребителят в социалните мрежи.

Акцията „Не купувам излишни неща“ набира все по-голяма популярност. По този начин в Хърватия се справиха със спекулата. Време и в България да се приложи същия подход, категорични са клиенти, които не спират всеки ден да показват ценовата разлика на продуктите тук и в Западна Европа.

Ето и още един пример от Великобритания:

Една и съща марка майонеза тук се продава за 6,49 лева, а на острова за 1 паунд:

Вляво е цената в български хипермаркет, а вдясно - в средностатистически магазин в Лондон. Нормална ли е тази разлика?

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
Донка
11.02.2023 22:39:27
0
2
6и80паунда му е килото в Англия а в България е 4:25евро200грама да им приседне на тия дето го продават
11.
Дончев
11.02.2023 20:18:08
0
5
Не пазарувайте във веригите, като не искат да намалят цените! Ако сме обединени, ще победим!
10.
Ха-ха, де да беше 8,50!
11.02.2023 16:04:31
0
1
250 г Президент БЕШЕ в Бургас между 11 и 14 лв.! Тъй като намерих заместител на по-поносима, поне засега, цена, не съм го купувала от поне месец, така че вече може да гони и 20!

#3 много точно и ясно е обяснил/а статута на проститутката Бълхария в "клуба на богатите (сутеньори)"!
9.
ЕИМ
11.02.2023 13:20:33
0
7
Ако искате да регулирате цените, не купувайте. Купувайте само най-необходимото. Няма защо да чакаме на държава или някой да помогне. Ние сме хората, които регулираме пазара.
8.
Иван
11.02.2023 10:48:11
0
7
По лошото е, че в супермаркетите цената му е над 12 лева. Аз лично ще спра да купувам млечни продукти от магазините
7.
ЕВИЛО
11.02.2023 04:52:47
0
9
Е Б В Г З
6.
Тодорова
10.02.2023 14:07:24
1
23
Първо, Билла и Кауфланд не са български бранд! Второ, изнасят си печалбите и си плащат данъците в Германия. Да се провери там на какви цени си продават продуктите! Трето, чуждите вериги в хранителна промишленост, енергетика и други да бъдат задължени да плащат тук!
5.
До 4
10.02.2023 12:36:00
0
29
Чувал съм за хипермаркет Билла ,къде цените не са по-ниски . Някои
продукти в Билла са по-скъпи и от кварталните магазинчета .
4.
смех голем
10.02.2023 12:15:38
16
6
Някой да е чувал за хипермаркет "БЯЛА"?
3.
леля чичо
10.02.2023 12:00:49
2
41
можем да приложим една алегория обща за българите, ние сме една магистрална проститутка която я чукат и вместо да и плащат и вземат парите
2.
Нека, нека
10.02.2023 11:47:21
5
27
Ще се яде само българско, това вносното още да се вдигне!
1.
Коджакафалията.
10.02.2023 11:41:29
5
37
Пука им на големите маркети,за нас изобщо не се стряскат от високите цени,на които продават пък и кой ще им каже копче!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Меденруднишкият Рамбо нахлу маскиран в известна игрална зала, задигна 3500 евро Меденруднишкият Рамбо нахлу маскиран в известна игрална зала, задигна 3500 евро 42-годишният бургазлия през целия си съзнателен живот се е замимавал основно с криминални прояви Бургас има решението за водата в Острица 1 и 2 Бургас има решението за водата в Острица 1 и 2 Определят трасетата на водопроводите и местата за резервоари и помпени станции след дълги процедури Въй, Бургас! Какво е „Бангаранга“ – кукерски танц или най-шантавата песен на десетилетието Въй, Бургас! Какво е „Бангаранга“ – кукерски танц или най-шантавата песен на десетилетието Да бяха пуснали нещо българско, недоволстват бургазлии Бургас се готви за най-уникалния 3 март - освен Българовското шествие, ще има и нещо невиждано от 13:30 часа Бургас се готви за най-уникалния 3 март - освен Българовското шествие, ще има и нещо невиждано от 13:30 часа Силна България има само когато българите стоят рамо до рамо, каза организаторът на родолюбивите събития Пламен Карашев Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Явлението няма да се вижда от България, но ще бъде наблюдавано от базата на о. Ливингстън Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Димитър Радев ще предложи бившия премиер за поста на Гюров Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Решението потвърждава санкцията на КЗД и задължението за премахване на публикации от социалните мрежи Почина известен кмет Почина известен кмет В последните дни Колев се е влошил здравословно и е бил в болница Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Всички началници на районните управления и различните полицейски звена са в сградата, за да се запознаят със ст. комисар Николай Ненков Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Кметът на Кричим Атанас Калчев и бившият евродепутат Петър Витанов са част от екипа на доскорошния държавен глава
Бивш офицер от ЦРУ: Започнахме война, която не може да спечелим, Иран съсипа базите ни Бивш офицер от ЦРУ: Започнахме война, която не може да спечелим, Иран съсипа базите ни Есминците, които пазят американските самолетоносачи, вече трябва да пътуват седмица, за да презаредят с ракети, обясни той   Иран удари Ербил с над 70 ракети и дрона заради американската база Иран удари Ербил с над 70 ракети и дрона заради американската база Противоречиви данни за броя на загиналите US войници – от 4 до 18  Трима братя и сестри тийнейджъри са сред убитите при ирански удар край Йерусалим Трима братя и сестри тийнейджъри са сред убитите при ирански удар край Йерусалим Три американски изтребителя са свалени Иво Инджев: Тръмп не може да посее демокрация в Иран, над 150 000 главорези пазят режима Иво Инджев: Тръмп не може да посее демокрация в Иран, над 150 000 главорези пазят режима Според него американският президент е излъгал, че с ударите през 2025-та е унищожена иранската ядрена програма Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Затворени летища и отменени полети през Дубай принудиха българския пилот да пътува през Банкок и Сингапур Франция е готова да се включи в иранския конфликт Франция е готова да се включи в иранския конфликт Той може да продължи четири седмици или по-малко, пък смята президентът на Съединените щати Доналд Тръмп Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Надежда Нейнски и Хакан Фидан договориха координация по сигурността и миграцията Полицейска служителка загина на място Полицейска служителка загина на място Трима ранени в катастрофата са откарани в болница Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Ислямистите в Техеран удариха днес дори Турция, която досега бе пощадена. Тактиката им обаче засега няма изгледи за особен успех  82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен 82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен Лопес Гарсия е ултрамаратонец със световен рекорд и е във фокуса на ново изследване, което се опитва да разбере как е останал толкова здрав и издръжлив в „златните“ си години
Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Арабският свят спасен от американско ПВО, Русия е със сериозни загуби Виц на деня Виц на деня - Муцка, вярно ли е, че си се омъжила за депутат?
- Да!
- И как е?
- Не съм много доволна!
- Защо?
- Цяла вечер обикаля около леглото, маха с ръце и ми разправя, колко ще ни е хубаво в леглото!
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, ти кого слушаш повече, мама или татко?
- Повече слушам мама!
- Защо?
- Ами тя повече говори!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори