Фестивал на домашното вино отново ще се проведе в Камено
Поканени са всички мераклии и смелчаги, които искат да се похвалят с виното си от новата си реколта
Община Камено организира за поредна година Фестивал на домашното вино. Събитието е по повод един най-обичаните и почитани празници Трифон Зарезан – празник на лозаря и виното – 14 февруари. Фестивалът ще се проведе на Площада от 11 часа.
Празникът на лозаря и виното не може да мине без майсторите на домашните вина. Поканени са всички мераклии и смелчаги, които искат да се похвалят с виното си от новата си реколта. Нека да е за здраве!
Предвидени са и много изненади за жителите и гостите на града - музика с любими изпълнители, безплатно греяно вино и мезета!
Преди всичко това, от 10.30 часа ще се състои ритуалното зарязване на лозята, както традицията повелява. За да има берекет, а наздравиците да се вдигат с благословия за една богата и плодородна година за всички.
Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе
Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво
Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни
С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница
ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан
Поздравителни адреси до Флагман.бг
Тобиас Замет преди концерта на Avantasia в София: Забравяме за политиката и лошите новини за 150 минути
Една от водещите компании за осветление в България откри нов шоурум в София
Направи си сам: Как да сглобим велосипед от нулата?
