×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цените в Билла полудяха, яйцето вече е 72 стотинки


Цените в Билла полудяха, яйцето вече е 72 стотинки
В България едно яйце излиза 72 стотинки, двойно по-скъпо от Великобритания и тройно по-скъпо от Испания
08 Февруари 2023, Сряда, 11:27 ч.
Автор: Флагман

„Спрете да купувате за две седмици, нека да ги изхвърлят“, призоваха потребители

Цените в една от големите вериги за хранителни продукти – „Билла“ тотално полудяха. Читателка на Флагман.бг е заснела последната „промоция“ – 10 яйца за 7,19 лева. Това означава, че едното яйце, може би от щастлива кокошка, струва 0,72 стотинки.

Само допреди няколко месеца те се продаваха за по 20-22 стотинки. Ако държавата не се намеси адекватно цената им още повече ще скочи до наближаването на светлия християнски празник Великден.

„Спрете да купувате за две седмици. Нека да изхвърлят продукцията и сами ще свалят цените“, призовават потребители, давайки пример с Хърватия, където клиентите направиха точно това – близо месец вземаха само крайно необходимите хранителни продукти и оставиха тонове стоки по щандовете да залежават и да се развалят.

„Време е да излезем на протест“, гневят се други в социалните мрежи.

„Какви са тези яйца. Колко щастливи ще са тези кокошки. Да не са хранени със злато“, пишат трети.

Във Великобритания 12 яйца струват 2,3 паунда – около 5 лева – двойно по-евтино, отколкото в България. В британския Лидл 15 яйца се продават за 1,79 паунда, а в Испания 24 яйца за 3,64 евро. В Германия 10 яйца струват 1,99 евро.

Великобритания - 12 яйца за 2,3 паунда
Снимка от Валенсия, Испания 24 яйца се продават за 3,64 евро
В британския Лидл - 15 яйца струват 1,79 евро

Ето и част от другите коментари в мрежата:

„Ден година храни. В Австрия Билла е най-евтиният магазин, а в България – най-скъпият“.

„Малотраен продукт. Спомняте ли си репликата: За Бога братя не купувайте!“

„Скоро яйцата ще станат по 2 лева, защото кокошките трябва да ходят на психолог, спа център, да имат пухени завивки и матраци с мемори пияна“.

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
48
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 27/06/2026, Събота 14:15 0
Емел МАХМУД Горещините в Европа се придвижват на изток Горещините в Европа се придвижват на изток 27/06/2026, Събота 13:00 2
Димитър КИРЯКОВ Поредно меле с тир и три автомобила Поредно меле с тир и три автомобила 27/06/2026, Събота 11:26 0
48
Коментара по темата
48.
Ива
12.02.2023 05:24:47
0
1
Не са виновни чуждите вериги
47.
Голямо мрънкане, голямо чудо!
11.02.2023 07:38:27
1
2
Отиваш до магазин и не можеш да си намериш количка. Вътре блъсканица! Мрънкат! И трупат. От преди Коледа големите магазини са като обсадени! Изобщо не ми обяснявайте, че ще бойкотирате нещо! Цялата тази истерия означава само едно: всички на минималка яко вземат пари в пликове! И не, не сте бедни! Само мрънкате повече!
46.
Бай Куй
10.02.2023 22:21:29
0
2
Убеждавам се, че сме богат народ като гледам цените ни спрямо бедна Европа.
45.
До 41
10.02.2023 20:26:00
0
2
Запъртъците ще ги предложат на промоция!
44.
Българина
10.02.2023 19:11:32
0
2
Само за протокола: във всяка верига има щанд с био-храни, двойно и тройно по-скъпи от стандартните. @КОЙто е паралия може да ди ги позволи. Които не можем си купуваме яйцата по 30ст.
43.
морски
10.02.2023 14:53:14
0
5
Как не ви е срам! Спирам да им купувам скъпата стока! Гладна стачка!
42.
.
09.02.2023 08:12:51
9
8
Цената на фуража и заплатите са двойни спрямо времето, когато яйцата струваха по 22 стотинки!
41.
Русе
09.02.2023 07:34:54
0
18
Хора не купувайте, да видим какво ще ги правят яйцата след 1 месец....
40.
ОРОЗ
08.02.2023 19:58:05
0
5
Отдавна спрях да пазарувам от големите вериги. В кварталните магазини стоките са по качествени ,поне в града където живея.
39.
lidl
08.02.2023 18:23:34
18
3
това е провокация и гнусна инсинуация днес пазарувах в била и това се отнася за 10бр.кутии по 10 яйца а не за 10бр.яйца
38.
555
08.02.2023 14:35:58
9
31
Всички зарязваха кварталите магазини и айде , само Била, Лидъл, Калфланд, а на ви сега евтини магазини
37.
777
08.02.2023 14:32:22
5
31
Не на големите търговски вериги магазини , като Калфланд, Била, Лидъл!
36.
Интересно
08.02.2023 14:25:41
8
6
Вчера си взех 10 яйца от Билла за 4,50?
35.
Django
08.02.2023 14:15:42
15
8
Стига сте създавали напрежение. То има и кашкавал по 40 лв/кг , но има и по 20. С яйцата е същото..да има по 72 ст, но днес от Била си купих по 42...
34.
така така
08.02.2023 14:15:31
18
18
Всичко се прави нарочно заради тъпото евро! Я обърнете цената от 7 лева в евро и ще се заравни с другите цени из Европа! Нали се сещате че ако са по 20 или 30 стотинки след като се обърне в евро ще излезе че сме рай страна... Луди ли сте някой да го допусне това!!! Сами се затриваме!!!
33.
ами
08.02.2023 14:06:26
0
33
спете за две седмици да купувате яйца -а след това ще си ги купите на промоция -е може и развалени НО на промоция -просто не купувайте на тези цени
32.
Ami
08.02.2023 14:03:44
2
27
Това е изкуствена инфлация в бг Със закон и глоби по 100.000 и цените за два дена ще са като преди две години.Ъе от алчност откачиха.Представете си ако плащаме в евро Ще умрем.Изроди.Направо им затваряйте магазините от утре Щом са алчни и по 100.000 глоби наред.Кво правите в той парламент бе.Що няма закони.Есичко се връща не забравяйте
31.
Това си е чиста спукула
08.02.2023 14:00:03
3
38
Отивам на Сливенския Кауфланд 0,250гр. стафиди бяха преди 7 дни 1,99лв сега 2,20лв. еми сори не взех.
Бойкот на всички магазини.Вземам си мляко,сирене,кашкавал от производители и бойкот на германските вериги магазини.

Последвайте ме и Вие.
30.
И КЗП спят
08.02.2023 13:57:14
0
25
Аз не знам защо от КЗП не гледат, че увеличението са 10 дни преди брошурата. Ако не е уредено в закона да инициират закон, с който да се спре тази игра с цени, за да се показват намаления от по 20-30% в брошурите си. И да ги задължат да поддържат количества до края на акциите, както беше преди 15-20 години. Не да ми пишат акция, а да липсва в магазините
29.
Спекула
08.02.2023 13:56:15
1
23
Няма как увеличението да е нормално при положение, че нито търсенето на яйца, нито себестойността им са се увеличили почти 2 пъти. Продавачите просто "изравняват" цените, като видят, че някъде скачат.
28.
Боли ма фара за Билла
08.02.2023 13:53:50
0
29
Боли ма фара за цените в Билла. От няколко месеца съм спрял да пазарувам от тях. Нещо им се разхлопа дъската относно цените. На кварталното магазинче си купувам пресни български яйца за по 50 стотинки. Хем ме познават, хем и разговора върви и отношението го има, хем поддържам бизнеса на човека, който пък ми осигурява стока близо до дома
27.
XX
08.02.2023 13:32:48
12
16
Ако ще и 5 лв. да стане едно яйце, не ми пука. Аз вземам тавана на пенцийката. Бях сътрудник на Държавна сигурност и верен член на БКП. Сега съм добре. Останах дърт ерген пияндурник и злобаркаджия.
26.
We
08.02.2023 13:18:43
2
29
Сами сме си виновни. Била в БГ се управлява от българи. Могат да лапат повече кинти-правят го. Дреме им! Такова племе сме си-нито Била, нито Кауфланд ни е виновен. Нито един от вас, нямаше да се посрами на тяхно място, също! Тея локуми ги разтягате от комплексарщина.
25.
до 20
08.02.2023 13:13:26
5
32
Българинът е брутален комплексар, който ще умре но няма да признае, че не може да си позволи нещо. Как няма ходи като изоглавен, нали приятелите от фейсбука ще кажат, че е цървул. Под достойнството на Ганьо е да живее скромно, да ходи пеш, да не се напива и да не се олива със софри. Абе, с две думи, не народ ами мърша.
24.
Пуууу
08.02.2023 13:12:48
1
37
Алчни гадове!Няма да им стъпя в магазина!
23.
me
08.02.2023 13:05:21
1
36
Да де ама магазините се пръскат по шевовете, народа ги изкупува всекидневно. И това при бруталната инфлация, която се наблюдава. Лично аз не разбирам как така българина продължава да пазарува все едно "утре" няма да има. Хотелите на 300 лв ннощувката се пукат по шевовете, стоителните магазини ги изкупуват. Чудо някаква. После що надували цените. Ми още ще надуват, докато това овче племе не фалира най-после. Лятото на 3.40 литъра магистралите бяха тапа от желаещи да изкарат уикенда на морето.
22.
Велин
08.02.2023 12:59:56
0
24
Както каза, колегата Атанас.Не е луд този яде баницата а този който му я дава! Така и със цените на имотите. Надуват ни яко цените бай Ганьо купува си скъпо мрънка си и това е .Няма правителство което да застане твърдо зад народа си същевременно няма и народ който твърдо да каже чакай какво става тук . Всеки божи ден всичко ни вдигат мобилните услуги ,лихвите ,бензина и др И после ревер като вдовица за....
21.
XX
08.02.2023 12:58:11
9
28
Какво ревете, нали сте в клуба на богатите? Яжте банани!
20.
Ханко Брат
08.02.2023 12:49:06
2
44
Течен перилен препарат на Кауфланд беше 34 лева, нна Метро беше 38 лева.... В Одрин същия беше 10 лева!.....5литра течност за чистачки на - 30 градуса в Одрин е 4 лева... Тук е 17 лева!))))
19.
истината
08.02.2023 12:46:39
4
34
В България с една Минимална заплата може да си купите 700 яйца,,) я вкоято и да е друга европейска и неевропейска държава с една заплата може да си купите 5000-10000 яйца -парадокса наречен "Държава" и спекуланти на всеки ъгъл правещи се на световни вериги )) Но когато няма кой да ги спре- Тези чужди вериги дори застрашават Националната Сигурност на България- както ЕрПта Лукойл Банки и какво ли не ,!
18.
!!
08.02.2023 12:38:56
3
35
Цените са двойни и тройни на база миналата година. Парите изгарят!!!
17.
ХХ
08.02.2023 12:38:14
17
5
До 9
Искаш да кажеш, че и те са като тебе - спекуланги, нали? Ми направи си и ти един магазин и спекулирай! Какво ревеш?!
16.
7887
08.02.2023 12:36:01
3
8
А дали не се чупят в магазина и те лесно? хаха
15.
Фигуранта
08.02.2023 12:35:58
6
13
Инфлацията не ги е ударила флегмите уредиха се с големи дарения с криптовалута и рубли от сектантите с леви резби.
Рубльо Гадев пълни гушка от посредници, спекуланти и шарлатани ,зимата на Гумен Виденов - хиперинфлация и високи цени.
14.
Ko ? Da
08.02.2023 12:33:06
2
8
Tezi statii mai se pishat ot uchenici ili uligofreni… zabrlejete kak na snimkata ot anglia pishe £ a dolu pod snimkata pishe che cenata e v evro…
Razbiram che samo treto kachestvo jurnalisti ima v flagman no mai i redaktorite sa lesh…. Ahahah
13.
Пенсионер
08.02.2023 12:29:47
6
14
Много обича яйца от билла, много вкусни и са от много щастливи кокошки.
12.
До ХХ
08.02.2023 12:28:15
5
42
Българите са тези, които спекулират, льольо. Тези цени са образувани в България, от българските търговци, управители, директори на вериги магазини, търговски сдружения и камари, и производители! Как може да си толкова прост?? Българските цени не се определят от Германия и Австрия!
11.
.
08.02.2023 12:21:37
2
36
В Турция картон 30 яйца е 70 лири/7 лева. За кво изобщо говорим? В Гърция и Румъния да не коментирам.
10.
XX
08.02.2023 12:21:19
11
20
Не разбирам тези статии.
Българите вече 15 години членуват в клуба на богатите, а всички балкански про'с'таци знаят, че австрийците и немците са точни и коректни и не спекулират.
9.
Емигрант
08.02.2023 12:21:17
4
33
Точно така, аз живея в Англия и тези Simply Mixed Size Eggs са от £1,59-1,89 според зависи от хранителната верига от която се купуват!
По днешен курс на БНБ £-лев:
£1,59=3,46лв.
Нз какво правите вие в БГ? Тука са усеща инфлацията и минималното заплащане на час стана- £9,75.
Нз колко е в БГ, че да има такива цени?
8.
ееи
08.02.2023 12:09:13
41
6
Вие сте полудели с безмислени снимки незнайно откога, да шашкате народа. В крайна сметка магазините се пукат по шевовете, явно всеки си намира това, което търси на цената, която може да си позволи и хората имат пари да си пазарят каквито и кризи да изкарвате предизборно. Сега остана да кажете КОЙ да изберем да има стабилност, бензина по 2 лв. , газта без пари, хляба по лев и т.н. лакърдии за евтиния безкрай.
7.
Онзи там
08.02.2023 12:06:09
3
54
Спекулата е цар на търговията в България. Слагат някакви напълно фантастични цени, и "ако щеш". Навсякъде в западна Европа цените на най-нужните продукти са в пъти по-евтини от България, и заплатите в пъти по-големи от българските. Егати цирка.
6.
Трол
08.02.2023 12:01:54
3
50
След боевете за олио миналата пролет големите магазини си мислят, че с надуването на цените ще има война за "евтини" яйца! Бойкот и това е!
5.
Мнение
08.02.2023 12:01:13
1
24
Вафла Морени преди месец беше 0.75ст в същия магазин. след това пробваха на 0.99ст и пуснаха "промо" на 0.69ст.
Явно хората поумняха и спряха да ги купуват и сега пак си е на 0.75ст. Егати и надуването и нещото... + там обслуждането е тотал щета и от топлата витрина никога... ама никога не вземайте нещо - ОТВРАТ!
4.
Баааа
08.02.2023 11:52:53
0
18
Као живеехме в една нормална некорумпирана държава, отдавна институциите щяха да са се задействали за спекула на цените и даже хора по затворите щеше да има. Затова най-важното нещо в момента да функционира правилно държавата, да няма спекула, монополи и картели е съдебната реформа, ама няма кой да вдяна.
Г-н резидента само преди няколко месеца каза 2 думи за бензина и А95 се закова на 2.99 цели 2 месеца без да мръдне и стотинка надолу/нагоре. Това ако не е най-голямото доказателство за спекула и корупция...
3.
Мнение
08.02.2023 11:50:43
0
19
Цената на вафла Морени в Била беше 0.75ст преди месец. След това стана на 0.99ст и пуснаха "промоция" на 0.69ст. Явно никой не е купувал и в момента пак си е на 0.75ст.
Явно нещата се получават, но ние много търпим.
2.
Атанас
08.02.2023 11:48:35
4
51
Българина винаги чака някой да го поведе, ама да не е той. Мисля, че това е работа на НПО-та, които могат да използват социалните мрежи и да поканят потребителите да спрат тотално покупките на тези продукти - например яйца, олио и други. Убеден съм, че резултата ще бъде сваляне на цените - колкото по дълъг бойкот, толкова по-ниски цени.
1.
Бургас
08.02.2023 11:39:56
4
113
Хора, наистина спрете да купувате всичко, което е с изкуствено завишени цени!!! Докато не го направим няма как да се промени нещо.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил В черешова градина в кюстендилското село Пиперков чифлик посетителите не само могат да си наберат плодове, но и да научат как правилно се берат череши Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Живущите в селата около него алармират за празни строителни площадки по стратегическото трасе, свързващо Варна и Бургас. С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя Лидерът на движение „Сияние“ извади наяве потресаващ кадър от ТОЛ камерите Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Никога досега за тази фаза не се е класирала толкова малка държава  Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Над 12 ключови активисти избягаха масово към „Да, България“, а в ПП остана само областният лидер Тодор Терзиев и общинският съветник Краси Калудов
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори