Върнете казармата, че стана страшно
Днешните младежи са презадоволени – лаптопи, фейсбуци, дрешки, слушалки, нямат идея какво е копнеж, не знаят какво е да нямаш
Винаги съм бил против казармата, въпреки че съм ходил. Според мен трябва да я въведат поне за един месец. Гледам, по улиците крачат някакви младежи с прически, изскубани вежди, говорят като минзухари, едни такива мазни и предвзети. Представям си как такъв юноша отива на гости у съученичка. Момичето му направило салата, опържило кюфтета, сипало ракия – демек постарала се. Идва нашият и иска фреш от круша. Сяда далеч от нея и си играе на смартфона. Дума не може да обели от притеснение. Не хапва нищо, щото е вегетарианец – изпитва искрена жал към умрели свине. Смята се за оригинален, като и пуска тъпи клипчета на телефона си.
Спомням си първата отпуска в казармата. Прибирам се на село. Тогавашната ми приятелка ме чака на двора. Отварям вратата, а тя търчи с водна чаша водка и парче пастърма.
Днешните младежи са презадоволени – лаптопи, фейсбуци, дрешки, слушалки, нямат идея какво е копнеж, не знаят какво е да нямаш. Вземи му поговори на това девойче. Щом те е поканила, а ти си отишъл, значи се харесвате. Изключи си телефона, пийни ракия, хапни от кюфтетата, похвали я как е сготвила. Говори, интересувай се от нея, опознай я. Зарежи фейсбука. Заведи я на театър, тя ще го оцени.
Н.Иванов, читател на вестник Ретро.
Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация
12-годишно момиче почина след бой с връстничка
Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция
Украйна спря добива на газ от газохранилищата
Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията
Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро
Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина
15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа
Това, което създаваме днес, носи добра карма за тези 3 зодии
Цените полудяха: Дори в планинските хижи удариха тавана
Кога преминаваме към лятното часово време през 2026 година

Евроатлантическите ценности за които гласуват умните им и красиви майки трябва да бъдат защитавани в Украйна!
Това откъс от разказ на Никола Крумов!