Созопол подписа споразумение за сътрудничество с гръцката община Суфли
Созопол подписа споразумение за сътрудничество с гръцката община Суфли. Предстои документът, който беше подписан от кмета на Созопол Тихомир Янакиев и неговия гръцки колега Панайотис Калакикос, да бъде ратифициран от местния парламент в древна Аполония.
Янакиев посрещна в кабинета си делегация от една от най-големите по площ общини в Гърция – Суфли, а целта на визита бе както подписване на споразумението за сътрудничество, така и установяване на приятелски отношения между двете страни. Част от делегацията бе и заместник-кметът на гръцкия град Тихеро Димитър Дарусис. Сред домакините бяха зам.-кметът на Созопол Тодор Дамянов и председателят на Общински съвет-Созопол Георги Пинелов, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация, пише БТА.
По време на разговорите са обсъдени отворените за кандидатстване програми, споделени бяха добри практики и опит, както и възможностите за подобряване и развитие на общността, допълниха от Община Созопол.
Двете страни се обединиха около тезата, че изграждането на приятелски връзки между двете общини значително ще допринесе за укрепването на международната общност, а сътрудничеството ще се основава на развитие и прилагане на специфични програми, засягащи всички форми на обществения и икономически живот, разширяване на международните контакти и възможностите за обмен на култура, спортни, туристически и икономически инициативи, уточняват от местната администрация в Созопол.
До този момент община Созопол разполага с ратифицирани споразумения за побратимяване с 12 градове, показа проверка в официалните регистри на общинския съвет в града. Последният документ е от края на април 2021 година, когато съветниците парафираха подписаното споразумение с турския град Визе. Сред побратимите на Созопол градове са: Гутенщайн (Австрия), Менхибар (Андалусия, Испания), Йозефварош (Унгария), Сегешоара (Румъния) и други. Местната администрация има и три споразумения за сътрудничество с Хасково, Стрелча и Черноморец.
/ВД/
На 3 зодии им предстои най-щастливият период
От легендите до трапезата: Как празнуват Никулден по света
Това е най-лесната рецепта за пухкави и ароматни хлебчета с мая
Мирослав от "Игри на волята" стана баща на момиченце
БНБ с притеснителни данни за банките
Отец Емилиян зарадва Митрополит Арсений с ръчно изработен кръст
Ще забравите за баклавата, опитате ли веднъж тази сочна турска бисквитена торта с кафе
Затвориха Прохода на Републиката, камион се е завъртял на пътя
Зафиров: На този етап няма причина „БСП-Обединена левица“ да преосмисли участието си в управлението
Домашен трик за почистване на мазни кухненски шкафове и уреди – действа веднага!
