Повишаването на пенсионната възраст не подлежи на обсъждане, отсече френският министър на труда
Ако не вдигнем до 64 г., пенсионната система няма да достигне рентабилност, твърдят от правителството
Френският министър на труда Оливер Дюсопт заяви, че повишаването на възрастта за пенсиониране до 64 години не подлежи на обсъждане, ден след като повече от милион души излязоха на протест срещу предложената мярка, а синдикален лидер призова за непрекъснати стачки. Това съобщи агенция Ройтерс.
Проучванията на общественото мнение показват, че мнозинството във Франция се противопоставя на увеличаването на възрастта за пенсиониране от 62 години на 64 години, ход, който президентът Еманюел Макрон твърди, че е от жизненоважно значение за гарантиране на жизнеспособността на пенсионната система, предава news.bg.
Общо 1,272 милиона души взеха участие в протестите в цялата страна във вторник, малко повече от първата национална демонстрация на 19 януари.
Ако не вдигнем до 64 г., пенсионната система няма да достигне рентабилност. Това, което не подлежи на обсъждане, е въпросът за връщане на равновесие, посочи Дюсопт. Мобилизацията беше голяма, това трябва да ни накара да продължим да го обясняваме, допълни той.
Лидерът на твърдолевия съюз на CGT Филип Мартинес призова за повече индустриални действия, обвинявайки правителството, че омаловажава съпротивата срещу реформата. Вярвам в непрекъснатите стачки. Правителството се опитва да сведе до минимум недоволството. Премиерът и президентът ни водят към това. Те играят на дърпане на въже, допълни той .
Найденов за Десислава Атанасова: Липсва разпоредба за освобождаване на конституционни съдии
Радев и Зеленски отвориха нова тема в Анкара: енергийни коридори към Европа
Робот прахосмукачка избухна в кухня, 25-годишен мъж е с 75% изгаряния
Кола връхлетя банка във Вълчедръм: крадец опита да изтръгне банкомата
7-годишното дете от касапницата на Хемус е на апаратно дишане, лекарите отстраниха далака му
МВР проверява дали Делян Пеевски има частен самолет
Битка от новото поколение: Непобеденият варненски феномен и пловдивски ас взривяват галата MAX FIGHT 66 в Бургас
МВР засилва издирването на 11-годишната Наталия, Демерджиев недоволен от първите действия
Трагедия в Карлово: Бебе на 2 месеца почина след два спешни прегледа
Съдът отряза Коцето: Остава без книжка след гонката с Емрах
Пламъци и гъст дим на АМ „Тракия" в посока Бургас, камион се запали
Европа окупира четвъртфиналите на Мондиал 2026 с шест отбора в Топ 8
