×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Урсула заплашително към Германия да премине на "зелено"


Урсула заплашително към Германия да премине на "зелено"
Ключови думи: урсула, германия, зелено
28 Януари 2023, Събота, 19:00 ч.

В никакъв случай не може да има връщане към зависимостта от руските изкопаеми горива, категорична е председателката на ЕК

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен призова Германия да премине решително към възобновяеми енергийни източници - в името на климата и за да ограничи приходите на Москва, предаде ДПА.

"В никакъв случай не може да има връщане към зависимостта от руските изкопаеми горива", заяви Фон дер Лайен днес на събитие на дясноцентристките християндемократи (ХДС) в Германия. "Това е задача за цяло поколение, която трябва да овладеем", добави тя.

Фон дер Лайен, която членува в ХДС, се изказа на събрание на партията в провинция Северен Рейн-Вестфалия, индустриален регион, в която се намират Кьолн, Дюселдорф и Дортмунд. Тя заяви, че западната германска провинция има всички предпоставки да излезе по-силна от трансформацията към чисти технологии, предава lupa.bg.

Но борбата с изменението на климата не трябва да се води за сметка на икономиката, посочи Фон дер Лайен. Тя заяви, че руският президент Владимир Путин "си мисли, че може да ни изнудва със зависимостта ни от петрола, въглищата и газа от Русия", но че Германия бързо е намерила други източници.

Председателката на Европейската комисия също така заяви, че Украйна се ползва с безусловна подкрепа от страна на ЕС и че страната трябва да надделее срещу руските атаки, за да защити европейските ценности.

"Заставаме на страната на Украйна без никакви "ако" и "но", каза Фон дер Лайен, цитирана от Ройтерс. Украйна "се бори за нашите общи ценности, тя се бори за спазването на международното право и за принципите на демокрацията и затова Украйна трябва да спечели тази война", добави тя.

Фон дер Лайен и нейните колеги от ЕК се подготвят за среща на върха ЕС-Украйна на 3 февруари.


В категории: Политика


14
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ До 36 градуса днес, пет области са под жълт код До 36 градуса днес, пет области са под жълт код 03/08/2026, Понеделник 06:40 0
14
Коментара по темата
14.
ТБС
29.01.2023 12:11:21
0
6
Таз неграмотна женица си търси парцел два на два. Как така накрая смотана дойка ще говори от името на половин континент и ще има претенции?
13.
Сметка не излиза
29.01.2023 08:36:24
1
10
Тя директно им казва, че Германия като първа икономическа европейска сила ще плати по-голямата част от масрафа за Украйна!
Няма “но” и “или”.
Хахахахахахахахахахахахаха
12.
Мигрант
29.01.2023 06:12:47
4
23
Сащ като нападнаха редица държави, вкл. Либия, Ирак и Сърбия, всички се надупиха (вкл. и ние) и за пари дадоха въздушни коридори, къде бяха тогава европейските ценности, международното право и принципите?
Само не разбрахме каква беше тази любов на САЩ към либийските бунтовници които искаха да свалят Кадафи, че се наложи да нападнат Либия? Каква беше тази голяма любов на САЩ към шиитите и кюрдите в Ирак, които искаха да свалят Садам Хюсеин? Или любовта към косоварите, че чак решиха да обстрелват тези държави и на балканите да избиват славяни? В тези държави няма нито един американец и не е засегнат американския интерес по никакъв начин, за да бъдат нападнати и разрушавани, освен икономически причини, че са петролни държави солидно стъпили в петролния бизнес, и трите в добри отношения с Русия, като Югославия беше неин сателит на Балканите. Разрушаването на тези държави без причина ги наричаха почтени умиротворителни военни операции, а руснаците които защитават от 15 годишен тормоз и нацистка диктатура, своите, своята кръв, своите сънародници в земя която от векове е руска, ги заклеймиха като психари и убийци?????
11.
Айде
29.01.2023 03:39:41
5
21
Стига сте лъгали. Няма руски атаки . Те просто бранят това ,което казаха ,че ще вземат . Атаки има от украинска страна със западно оръжие . Руснаците няма да отстъпят, нито ще напредват, освен ако не ги предизвикате . Тази война няма да спре, докато Украйна не се примири с реалната обстановка.
10.
Таз
29.01.2023 01:15:32
0
16
Таз е толкова проста че на конкурс за глупаци ще заеме второ място.Егати тъпачката
9.
ХХ
28.01.2023 22:39:31
4
2
Обичам да духам на козяшки мюрета.
8.
XX
28.01.2023 22:16:13
4
7
До 7

Да не забравим, че ВИЕ си ги избирате тези политици.
Но след като еднокнижникът Борисов е Академик в сравнение с вас, всичко е нормално.
7.
бай Оня
28.01.2023 21:59:51
1
30
Едно идиотско поколение европейски политици, американски подлоги, което ликвидира цялата европейска цивилизация изтеглила света до това ниво. След 100 години само някои специалисти историци ще знаят, че са съществували някога Германия, Франция и другите познати ни сега страни и че е имало Нютон, Бетховен, де Гол...Тази карикатура Урсула пък никой резак няма да я знае.
6.
Е как става?
28.01.2023 20:58:59
9
18
Един пе*ераз, а пет коментара!
5.
XX
28.01.2023 20:33:15
41
14
"... че може да ни изнудва със зависимостта ни от петрола, въглищата и газа от Русия", но че Германия бързо е намерила други източници." - като въглищата зарязани преди 100 години от (пра-)дядовците на аудиторията и, които са и повече от двойно по-скъпи от южноамериканските. Но немците ВИНАГИ са си били про'с'таци, та си го заслужават.

ПП. Немските бременни танкистки още ли носят униформите които урсулата поръча специално за тях, докато им беше министър?!
4.
Мнооо голям тъпир си какоу УРСУЗ
28.01.2023 20:11:31
42
27
А защо не накара немците да минат на фотосинтеза! Тогава ич няма да цапат земята!
3.
Пацула
28.01.2023 19:35:16
55
34
Таз Урсула не беше ли германка? Имам спомен, че Меркел я беше дигнала до министър на отбраната на Дойчланд и след това я направи пак министър в друго министерство. Нещо като нашата Ангелкова - дялан камък :-))))))))
2.
Пууууу
28.01.2023 19:35:03
54
38
Скрий се някъде,вещице!
1.
Хахахах
28.01.2023 19:06:06
52
46
Уруспия фон дер лайнян с поредната си мозъчна дрисня ...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Трагедия в Слънчев бряг: 70-годишен се удави Трагедия в Слънчев бряг: 70-годишен се удави Мъжът пристигнал в България с автобус шест дни преди фаталния инцидент, полицията започна разследване Арестуваха пиян украинец след катастрофа в Поморие, румънец спипан с Lamborghini в Бургас Арестуваха пиян украинец след катастрофа в Поморие, румънец спипан с Lamborghini в Бургас Двамата чужденци са задържани за срок до 24 часа Задържаха пловдивчанка за кражба на чанта с 200 евро от гъркиня в Поморие Задържаха пловдивчанка за кражба на чанта с 200 евро от гъркиня в Поморие Полицията разкри и кой открадна електрическите инструменти от избено помещение в Средец Задава ли се енергийна криза заради пресъхването на Дунав Задава ли се енергийна криза заради пресъхването на Дунав Маловодието спря и АЕЦ в Унгария, а Румъния се бори за реактор Юли счупи тенденцията: Оказа се сред най-хладните за 20 години Юли счупи тенденцията: Оказа се сред най-хладните за 20 години НИМХ отчете сняг по високите върхове, температури под нулата, поройни валежи и рязко изстиване на морската вода До 36 градуса днес, пет области са под жълт код До 36 градуса днес, пет области са под жълт код НИМХ предупреждава за опасна жега, докато по Черноморието времето ще остане по-прохладно Дневен хороскоп за 3 август 2026: Пари за Овена и Лъва, а Везните да избягват инвестициите Дневен хороскоп за 3 август 2026: Пари за Овена и Лъва, а Везните да избягват инвестициите Близнаците получават шанс за работа в чужбина "Прогресивна България" учредява до дни структура в Бургас, а после и в другите общини в региона "Прогресивна България" учредява до дни структура в Бургас, а после и в другите общини в региона По информация на Флагман.бг общински председател на ПБ в Бургас ще стане човек, който не е народен представител в момента, но бил „силно отдаден на каузата“ Патриарх Даниил прекъсна литургията след скандирания срещу Митрофанова Патриарх Даниил прекъсна литургията след скандирания срещу Митрофанова В храм Св. Неделя се чуха викове Тук не е Москва, а АБВ представи различна версия Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Преди конкурса водещите споделиха, че стискат палци на поетите с китара Самуел Мануелян и Теодора Илиева от „Прегърнат облак“ да се представят добре на „Бургас и морето“ и те спечелиха първите две места
Тръмп спря мащабен удар по Иран, преговорите започват днес Тръмп спря мащабен удар по Иран, преговорите започват днес Американският президент говори за близка сделка за Ормузкия проток, а Техеран настоява САЩ да спазят меморандума от юни Мъж откри огън по мобилизационен екип в Одеса, четирима са ранени Мъж откри огън по мобилизационен екип в Одеса, четирима са ранени Нападателят е задържан, а украинската полиция не разкрива мотивите за стрелбата В този град дилърът наема по-бързо от работодателя В този град дилърът наема по-бързо от работодателя Деца растат сред ножове, наркотици и затворени младежки клубове в английския район с най-слаби перспективи за социален успех Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина Мъжът е задържан по обвинения за непредумишлено убийство и грабеж Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Скъпата вечеря не винаги е измама, но непогледнатото меню не освобождава заведението от задължението за ясни цени Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Мъж се представя като Чичо Гошо, а потребители разпространяват непотвърдени данни за самоличността му "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора Отборът на Димчо Ненов започва новия сезон в Югоизточната Трета лига следващата събота, 8 август, с домакинство на Ботев II (Пд) на стадион „Лазур“. Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Дъщерята на Пламен Дончев изгради богата кариера във Франция и остана свързана с българското кино Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Регионалният министър ще инспектира пътя към Дюлинския проход, а след това ще събере кметовете от Бургаска област Турист показа колко струва почивката в Ахтопол Турист показа колко струва почивката в Ахтопол Супите започват от 1,90 евро, чадърът струва 2,50 евро, а час с водно колело достига 20 евро
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори