Boeing наема ударно 10 000 души през 2023 г.
Производителят на самолети се връща към предпандемичните нива на работа
Boeing очаква да наеме 10 000 работници през 2023 г., докато се възстановява от пандемията и увеличава производството на самолети, предава Reuters. Същевременно ще съкрати някои работни места в отделите за поддръжка, каза американският производител на самолети.
Компанията, базирана в Арлингтън, Вирджиния, увеличи общата заетост с около 14 000 работници през 2022 г. до 156 000 към 31 декември. За сравнение, през предходната 2021 г. те наброяваха около 142 000.
Решението да съкрати служители по поддръжката има за цел да позволи на компанията да оптимизира ресурсите, така че да оптимизира текущите продукти и развитието на технологиите. Компанията отказа да коментира колко работни места ще съкрати през 2023 г.
Що се отнася до наемането, такова ще има в бизнес звената на Boeing, както и в инженеринга и производството. Целта е да се отговори на нарастващото търсене на авиокомпаниите, предава economic.bg.
Производителят планира да увеличи доставките на 737 MAX от 374 самолета през 2022 г. до между 400 и 450 тази година. Доставките на 787 се очаква да достигнат между 70 и 80 самолета.
Европейският конкурент Airbus заяви тази седмица, че планира да добави 13 000 служители тази година. Около 7000 от тези работни места се предвижда да бъдат новосъздадени позиции. 9000 от новонаетите ще са базирани в Европа.
Boeing не коментира колко нетни нови работни места ще бъдат създадени в Съединените щати през 2023 г.
Американският производител на самолети се доближава до нивата на работната сила преди пандемията – служителите на компанията наброяваха 161 000 в края на 2019 г. През 2020 г. работната сила се сви до около 141 000 души, след като Boeing предприе съкращения.
Go to Burgas Assistant ще помага за планиране на престоя и ориентиране в Бургас
Йотова се срещна с патриарх Даниил и поиска благословия за Международния форум за кирилицата
Васил Терзиев призна: Ходил съм на хижа "Петрохан" и с моите деца. Дарил съм на НПО-то 80 000 евро
С подкрепата на Министерството на туризма: рекорден брой български общини участват във „Ваканция & СПА Експо 2026“
Бангладеш проведе първи избори след свалянето на Шейх Хасина, след протестите на поколението Z
Национална програма осигурява рампи за хора с увреждания в Бургас
Грешките при зареждане, които съкращават живота на телефона и батерията
Вижте какво всъщност крие любима напитка
Норвежкият биатлонист призна в ефир за изневяра по време на връчването на медала му
Китай намалява митата за млечни продукти от ЕС до 12 процента след антисубсидийно разследване
Бургас награждава победителите в конкурса „Любовта и ние“ на 13 февруари
Отстраниха украински състезател заради каска в памет на жертвите от войната
