×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Нов удар на САЩ по наркотрафика в Тихия океан с двама убити
  • Превръщането на женската уязвимост в порнографско съдържание показва сериозни пропуски в контрола
  • 20 г. след последния български зимен медал: 20 спортисти в опит да променят историята
  • Интензивен трафик за товарни автомобили на Капитан Андреево"
  • Бурята "Леонардо" взе жертва в Испания
  • Тръмп и Путин се споразумяха да възстановят „червения телефон“ на високо военно ниво
  • Индустрията в колапс, уволняват хиляди хора
  • Естония затваря граничните си пунктове с Русия през нощта
  • Смърт след забележка за висока скорост: Mъж почина след побой, обвиняемият е под домашен арест
  • Днес през 1878 г. е свободен град Бургас от османско владичество и е учредена първата българска градска община
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Газът ще е с 30% по-евтин през февруари


Газът ще е с 30% по-евтин през февруари
Окончателното си решение регулаторът ще вземе на 1 февруари
28 Януари 2023, Събота, 08:47 ч.
Автор: Флагман.Бг

През януари има с 30 процента намаление на потреблението на газ

Природният газ ще поевтинее с близо 30 процента през февруари спрямо цената за януари. Това каза изпълнителният директор на "Булгаргаз" Деница Златева по време на днешното открито заседание на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР).

"Цената, която очакваме от 1 февруари, ще бъде в диапазона 129-130 лева за мегаватчас - с близо 30 процента по-ниска от регулираната цена за януари", заяви тя. Предложението е на база котировките на газа на нидерландската борса TTF за първите 10 дни на януари.

"Прогнозната цена беше изпратена 20 дни преди началото на февруари, тоест - на 11 януари. Оттогава има развитие и цената, която очакваме от 1 февруари, е 129-130 лв. Тя е близо 30% по-ниска от тази за януари", уточни Златева.

В момента цената на газа за януари е 179 лв. за мегаватчас. Окончателното си решение регулаторът ще вземе на 1 февруари.

През януари поради топлото време, както и заради проблеми с един от най-големите индустриални клиенти на "Булгаргаз", има с 30 процента намаление на потреблението на газ спрямо месечните договорени количества. Затова през януари са балансирани тези доставки, за да няма проблеми и с газопреносната мрежа, добави Златева.

"Всички количества за февруари са осигурени и очакваме на 31 февруари, когато получим всички борсови индекси, да потвърдим тази цена", заяви изпълнителният директор на "Булгаргаз".

"Благодарение на това, че "Булгаргаз" не ползва количествата газ от подземното газохранилище в Чирен в момента, България е в много добра позиция от всички страни в ЕС", изтъкна председателят на КЕВР Иван Иванов. Той обърна внимание, че само шест страни в ЕС имат процентно по-голяма запълняемост на своите газохранилища. Според него това трябва да даде допълнителна сигурност за следващите месеци.

Доставките на природен газ са осигурени до края на годината, изтъкна изпълнителният директор на "Булгаргаз".


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Вълна от пияни шофьори в Бургаска област Вълна от пияни шофьори в Бургаска област 06/02/2026, Петък 07:53 5
Тервел ИЛИЕВ 6 февруари е голям празник 6 февруари е голям празник 06/02/2026, Петък 07:40 0
9
Коментара по темата
9.
К. Курев
28.01.2023 19:33:23
0
2
Ех, тоз боеко ей! След като спечели изборите и свали Кирил и Асен, цената на бензина свали. А сега ето - и цената на газа успя да намали!
Няма стигане този велик вожд!
8.
Хихи,Гост,мислещ
28.01.2023 12:24:41
1
6
Аре че едвам дишам,гасна вече! Чаках да умрем от студ от глад без моя Путлерчо,но работа не хванах и квалификация,образование никакво! Ток,вода и храна не плащам,обаче оправям политика,държава и "храня" бежанци,нищо че мене си не храня!
Аре намяляйте всичко че ще замина накрая при моя Путлерчо,че няма кво да ям,а там ще ям на Кадировците сиренясалото кересте. Пфууу не загина таз България барабар с близките и приятелите ми бе! Направили задницата ми се цепи от простотия.Ще се напукам с домашнярка и свинска варена и ще пълня тоалетната,докато мечтата ми се сбъдне,пък даже да съм потомствено прост разбитОтзад русороб.
7.
Гост
28.01.2023 11:57:09
3
2
Газ ли ще ядем?
Намалете тока.
6.
мислещ
28.01.2023 10:30:01
3
3
Чакай само 2-3 да хване студ и изведнъж ще скочи с 50% ...като тока на борсата, дето е по-раздвижен от най-скапаната крипто монета, на колкото решат на толкова го продават !
5.
Хихи
28.01.2023 09:48:45
1
12
Имаме скромните 50% инфлация за 22г. а в Русия инфлация. При нас не е само инфлацията,ами мобилизацията,ами хилядите кофчези и инвалиди с които се напълни у нас и все благодарение на великите джендърски управници. Ами взривовете по летища и инфраструктурни обекти,ами Аспаруховия мост,дето го взривиха,пак заради това,че хубавите ни управници ни въвлякоха във война. Ами пенсиите по 10-15 000 рубли,как ще живеем така?
Тези млади мъже в силата си,вместо да произвеждат,да бъдат със семействата си,те или загиват,или бягат в чужбина заради мобилизацията,или при много "късмет" се връщат инвалиди. Съсипа ни тоз ЕС ей! Пращат ни на война за обещани 150 000 рубли-2000 долара. Чи то в Русия тираджиите ги взимат за един месец.Пълно е с българи работещи в Русия,към 2 милиона са за 20 години,питайте ги,защо мълчите,всеки от вас има роднини и познати работещи в Русия и постоянно се чувате с тях,ама не ги питате. Пари пращат,по празниците се прибират,ама не ги питате. Само сме си виновни,че повярвахме на Евроджендърската пропаганда че сме велики,а се оказа че сме затънали у гривна.
4.
Хихи
28.01.2023 09:18:12
6
7
Имаме само скромните 50% инфлация за 22г
3.
DB7
28.01.2023 09:15:36
4
14
А БЕ ПУТКИНОФИЛИ НАЛИ ЩЯХМЕ ДА МРЕМ ОТ СТУД..А И ИСКАХТЕ ПУТКИН ДА НИ БОМБИ РОДИНАТА..ВАШТА РОДООСТЪПНИЧЕСКА
2.
Хубава новина
28.01.2023 09:13:13
4
16
Европа бавно,но сигурно се стабилизира и отделя от пагубно руско влияние.Горивата и тока също постепенно намаляват цените си.
1.
Путинка
28.01.2023 08:59:07
0
17
Ще умрете от студ и глад в цяла европа ве, стига сте лъгали, че имате газ и то евтина. Ще ви смажаааа
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Десетки творци и издатели пред фалит заради забавени плащания по Фонд Култура Десетки творци и издатели пред фалит заради забавени плащания по Фонд Култура Проекти за милиони по Плана за възстановяване стоят без разплащане институциите си прехвърлят отговорността Забележка за висока скорост, доведе до саморазправа и смърт на мъж от Бистрица  Забележка за висока скорост, доведе до саморазправа и смърт на мъж от Бистрица  Близки настояват за по-тежка мярка и изразяват недоверие в разследването Язовирите "Кърджали" и "Студен кладенец" преливат, села остават откъснати от света Язовирите "Кърджали" и "Студен кладенец" преливат, села остават откъснати от света Пороите спряха, времето сякаш реши да се смили  Вълна от пияни шофьори в Бургаска област Вълна от пияни шофьори в Бургаска област 74-годишният мъж кара мъртво пиян в Царево След 14-часово заседание, депутатите отмениха днешното След 14-часово заседание, депутатите отмениха днешното Дневният ред предвиждаше блиц контрол, отхвърли се предложение народните представители да се съберат 1 час по-късно от традиционното Дневен хороскоп за 6 февруари: Пари и късмет за Рибите Дневен хороскоп за 6 февруари: Пари и късмет за Рибите Звездите подтикват към смели решения, емоционална искреност и разумно управление на ресурсите Само във Флагман.бг: Арестуваха спортна надежда от Свети Влас с наркотици Само във Флагман.бг: Арестуваха спортна надежда от Свети Влас с наркотици 24-годишният Жулиян Г. е задържан с 20-ина грама марихуана „Всичко е музика“ събира трио DÉJÀ VU и Симфониета Враца на сцената в Бургас „Всичко е музика“ събира трио DÉJÀ VU и Симфониета Враца на сцената в Бургас Концерт спектакълът ще прозвучи на 27 февруари в Културен дом НХК с диригент Цанислав Петков Нова версия за тройното убийство: Тримата рейнджъри разстреляни докато са на колене Нова версия за тройното убийство: Тримата рейнджъри разстреляни докато са на колене МВР мълчи дали се издирват автомобили, свързани с престъплението КЕВР ще сваля електромери, за да замерва дали отчитат правилно КЕВР ще сваля електромери, за да замерва дали отчитат правилно Ще се анализира и дали количеството електроенергия, закупено от дружествата, съответства на фактурираната към клиентите
Костадинов предяви териториални претенции към Русия Костадинов предяви териториални претенции към Русия Той изреди българските държави по света: Татарстан, Кабардино-Балкария, Чувашия, все руски републики Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве С над 230 хил. лв. безвъзмездно финансиране се обновява медицинският център и се оборудват педиатрични кабинети Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Към днешна дата 15 деца са успешно върнати в Украйна, откакто тя започна застъпничеството си, включително седем през декември. Българин получи присъда в Белгия за измама на проститутка, случаят е квалифициран като изнасилване Българин получи присъда в Белгия за измама на проститутка, случаят е квалифициран като изнасилване Апелативният съд в Антверпен приема, че заблуждението при плащане води до липса на съгласие за полов акт Бруклин Бекъм се разочарова от баща си - премахна татуировката на ръката си, посветена на Дейвид Бруклин Бекъм се разочарова от баща си - премахна татуировката на ръката си, посветена на Дейвид Надписът „татко“ вече не присъства на тялото му на фона на задълбочаващия се семеен конфликт Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития На щанда ще бъде показан нов виртуален асистент в помощ на туристите за откриване на интересна локация или събитие в зоната на община Бургас, с опция за разширение за цялата област Русия твърди, че може да превърне гълъбите в киборги, ще ги праща на разузнаване на фронта Русия твърди, че може да превърне гълъбите в киборги, ще ги праща на разузнаване на фронта Малки електроди се вмъкват през черепите на птиците и се свързват със стимулатор, монтиран на главите им, което позволява на операторите да ги направляват наляво или надясно чрез дистанционно управление 32-годишен е задържан за хвърлянето на граната в дома на Здравко Чолич в Белград  32-годишен е задържан за хвърлянето на граната в дома на Здравко Чолич в Белград  Единият заподозрян е арестуван, а втори се издирва след експлозията в дома на известния певецю Наследството на Карл Лагерфелд предизвика война, само котката "Шупет" е в безопасност Наследството на Карл Лагерфелд предизвика война, само котката "Шупет" е в безопасност Завещанието на легендарния немски дизайнер е оспорено от неизвестен ищец Прокуратурата претърси 8 адреса заради скритата камера в АГ кабинет Прокуратурата претърси 8 адреса заради скритата камера в АГ кабинет Министерство на здравеопазването вчера потвърди, че при проверка е установено наличието на камера в кабинета
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира автомобил.
– Минахте на червен светофар. – Шофьора без да каже нищо подава 10 лева.
– И с превишена скорост- – Шофьора прибира 10-те и подава 50 лева.
– Изглеждате ми подпийнал. – Шофьора подменя 50-те лв. със 100 лева.
– Тая кола, не е ли крадена? – На мястото на 100-те лева се появява дуло на пистолет 45-ти калибър…
– Ами… Да се върнем на това, че сте пил…
Виц на деня Виц на деня В родилния дом нов баща се удивлява:
- Какво... близнаци!?
- Не, едно е! - успокоява го медицинската сестра. - И следващия път елате трезвен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Преди не ми вървеше с мъжете, но мина време и натрупах опит... Сега на мъжете не им върви с мен...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори