×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бивш командир на "Вагнер": Разстрелваха другари заради бягство


27 Януари 2023, Петък, 15:30 ч.

Андрей Медведев избяга в Норвегия и се страхува за живота си

Бившият командир на руската наемническа групировка "Вагнер", който избяга в Норвегия, разказа как е станал свидетел на разстрел на някои от другарите си, докато са се опитвали да избягат от фронтовата линия в Украйна, съобщи норвежкият му адвокат пред "Ройтерс".

Андрей Медведев, който избяга от Русия, пресичайки руско-норвежката граница на 13 януари, заяви, че се страхува за живота си, след като е станал свидетел на убийства и малтретиране на руски пленници, отведени в Украйна, за да се бият за "Вагнер".

Медведев живее на тайно място в района на Осло, след като в сряда беше освободен от ареста след "разногласия" с полицията относно мерките, предприети за осигуряване на безопасността му.

Адвокатът му Брайнулф Риснес заяви пред Ройтерс, че Медведев е видял някои "невероятно ужасни" ситуации, докато се е борил с "Вагнер" миналата есен.

Той е станал свидетел на "стрелба по негови другари, докато е наблюдавал, защото те са се опитвали да избягат", каза Риснес в интервюто, цитирайки Медведев.

Руснакът "бавно се примирява със случващото се", заяви адвокатът му.

"Животът му беше хаотичен, опасен и много стресиращ от много дълго време", каза Ринес, "особено, разбира се, през есента, когато беше в Украйна с групата "Вагнер".

"Но, разбира се, животът му не е бил лесен и преди това", заяви той.

Откакто руските сили нахлуха в Украйна преди 11 месеца, са убити хиляди украински цивилни граждани, милиони са изтръгнати от корен, а градовете са превърнати в руини, предава dnes.bg.

Националната криминална полиция на Норвегия Kripos, която отговаря за разследването на военни престъпления, е започнала да го разпитва за преживяванията му в Украйна и ще продължи да го прави, казва Ринес.

Kripos е част от проект за разследване на военни престъпления в Украйна, осъществяван от Международния наказателен съд.

Други групи като Норвежкия хелзинкски комитет и фондация "Клуни" също се интересуват от разговори с Медведев, каза адвокатът му.

"Едно от основните неща ще бъде да координираме действията си, за да не се налага да задаваме всички въпроси по пет или десет пъти", каза Риснес.

 




6
Коментара
Мария АРНАУДОВА Лунна диета за март 2026 Лунна диета за март 2026 01/03/2026, Неделя 14:40 0
Мария АРНАУДОВА Къде на Балканите си връзват мартеници Къде на Балканите си връзват мартеници 01/03/2026, Неделя 13:55 1
6
Коментара по темата
6.
До 1 и 2
27.01.2023 18:26:52
1
3
Според Путин, не е война...
5.
Химлер
27.01.2023 17:45:30
1
8
Кога ще стане и тука така,да не сме одрискани русороби и анннааалФайтъри?
Като ни се скара някой и набий един шут набираме 112 и пускаме жалби,на маса сме килъри и революционери,но получим ли призовка от полицията и памперса е пълен,дори ако е за свидетел. Ако работата отива на килии,предаваме приятели от детството с типичното "А,аз няма тука да лежа заради него", "имам приятелка", "мама ще се притеснява" ...
И само такива русоробвелопедали,без значение дали с бръснати крака или с космати,кирливи и немити по русоробски че водата и тока скъпи.
В казарма ходихме,обаче точно тези дето ходихме и бой ядяхме и колите ни крадяха и си плащахме рекет за магазинчета,сергийки и за всичко. А пък колко от нас в казармата ядохме бой и еване, и бяхме като роби,не е за разправяне! Предателите в България трябва до стената,ама родителите ни пишеха доноси,а ние пускаме жалби,не сме застреляли никой,та не знам кой ще стреля.Той май тези дето ще ги изправяме до стената ни го набиват всеки от както сме родени. По 10-15 години сме в депресии и травми,че ни зарязала,някоя пиростия иначе революция ще вдигаме с косматите си крака и потни мишници. Чудо! Щеше да заминаваме за Русоспия ама там кадирките много лошо опъват героичните руски солдати. Та и там си има достатъчно роби,покорни,прости и пияни като нас,които даже и на фронта с оръжие в ръка,са бити евани и ограбвани от кадирките.И вместо да застрелят козоебите които ги насилват,колегите роби си мятат въжето и оставят писма за майките си!
4.
б
27.01.2023 17:15:29
0
2
еба всичко
3.
до 2
27.01.2023 16:41:34
1
6
То ако стане трябва тия в парламента да ги наредят и да ги зачешат яко. От години политиците продават националните интереси и народа си
2.
Химлер
27.01.2023 16:35:04
5
8
Скоро и той ще гушне букета. А Хелзинкия комитет да си духат помежду си. Война е и дезертьорите се разстрелват. Кога ще стане и в България така всички предатели да бъдат до стената.
1.
Такива разстрели са нормални при война
27.01.2023 16:35:03
5
9
При война за дезертьорството, бягството от фронтовата линия и неизпълнение на заповед е ясно наказанието. На вас кое не ви е ясно? Вече има голяма маса от млади мъже, които не само не са ходили в казарма, но и не минавали никакво военно обучение. Иначе си бръснат краката по-добре от момичетата.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
DÉJÀ VU с уникален концерт в Бургас: Поп, рок и оперна музика на една сцена DÉJÀ VU с уникален концерт в Бургас: Поп, рок и оперна музика на една сцена Маестро Цанислав Петков и Симфониета Враца създават музикален празник Лунна диета за март 2026 Лунна диета за март 2026 Хранителният режим  съчетава древни вярвания и съвременни принципи за здравословно хранене, Битият шеф на ОДМВР-Русе е вече само зам.-директор Битият шеф на ОДМВР-Русе е вече само зам.-директор ВКС задължи съда във Велико Търново да гледа делото за разпрата на младежи и боя над Николай Кожухаров Къде на Балканите си връзват мартеници Къде на Балканите си връзват мартеници Съчетанието между белия и червения конец означавало безкрая на живота и безсмъртието на човешкия дух, не само у нас, а и на други точки по света Иранската национална телевизия съобщи за смъртта на Хаменей, с плач в ефир Иранската национална телевизия съобщи за смъртта на Хаменей, с плач в ефир Водещ в Иранската телевизия със сълзи на очи обяви трагичната новина за смъртта на върховния лидер  Иран обяви джихад срещу САЩ и Израел Иран обяви джихад срещу САЩ и Израел Иранските сили започнаха мащабни атаки, включително с балистични ракети и дронове, насочени към ключови военни и стратегически обекти Докато Дубай се тресе от ракети, бургаски туроператор си пуска безгрижни снимки от Емирствата Докато Дубай се тресе от ракети, бургаски туроператор си пуска безгрижни снимки от Емирствата Докато тя се наслаждава на красотите на Обединените арабски емирства, ситуацията в региона е изключително напрегната Председателят на ЦИК Камелия Нейкова: Няма проблеми с машините за гласуване  Председателят на ЦИК Камелия Нейкова: Няма проблеми с машините за гласуване  ЦИК разполага с 12 837 машини за гласуване, част от които с изтекла гаранция, но напълно изправни и готови за изборите В най-женският месец, какво ни предстои В най-женският месец, какво ни предстои Според астрологичният ни знак Стартира дългоочакваният ремонт на сградата на Районно управление - Приморско Стартира дългоочакваният ремонт на сградата на Районно управление - Приморско Ремонтът цели значително повишаване на енергийната ефективност на сградата, като се очаква да подобри условията за работа и обслужване на гражданите.
Благой Георгиев от Дубай: Докато вървяхме към хотела, точно до нас избухна бомба Благой Георгиев от Дубай: Докато вървяхме към хотела, точно до нас избухна бомба Футболистът разказа за напрегнатата ситуация в Дубай след военните атаки в Близкия Изток Отиде си Дан Симънс, бащата на култовата сага „Хиперион“ Отиде си Дан Симънс, бащата на култовата сага „Хиперион“ Писателят, оставил следа в света на научната фантастика и хоръра, е починал на 69 години 21 ирански ракети ударили по небостъргачи и молове в Емирствата, 3 са загинали 21 ирански ракети ударили по небостъргачи и молове в Емирствата, 3 са загинали Само сутринта днес са унищожени 20 балистични ракети Ню Йорк Таймс”: ЦРУ е следило Хаменей месеци преди фаталния удар Ню Йорк Таймс”: ЦРУ е следило Хаменей месеци преди фаталния удар Разузнаването на САЩ е открило информация за среща в Техеран, което е променило времето на атаката срещу иранския лидер Къде на Балканите си връзват мартеници Къде на Балканите си връзват мартеници Съчетанието между белия и червения конец означавало безкрая на живота и безсмъртието на човешкия дух, не само у нас, а и на други точки по света Убиват Распутин с отровен кекс, вино и 3 изстрела Убиват Распутин с отровен кекс, вино и 3 изстрела Историята за смъртта на Григорий Распутин - загадката около убийството на една от най-мистериозните личности в руската история, разказана в новата книга на историка Джоузеф Фърман Извънредно! Иран изстреля ракети срещу Кипър Извънредно! Иран изстреля ракети срещу Кипър Иранският революционен гвардейски корпус започва мащабна офанзива срещу американските и британски бази в региона Важна информация за българите в региона на Близкия Изток Важна информация за българите в региона на Близкия Изток Министерството на външните работи предостави важни насоки и контакти за българите в региона  в контекста на текущата ситуация Иран обяви началото на най-опустошителната операция в историята на страната Иран обяви началото на най-опустошителната операция в историята на страната Според местни източници, сирени за въздушна тревога са били задействани и в Израел Международната агенция за атомна енергия с извънредно заседание заради Иран Международната агенция за атомна енергия с извънредно заседание заради Иран Заседанието се свиква по искане на Русия след последните военни удари на САЩ и Израел срещу Иран
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори