×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кувейт затвори въздушното си пространство след подновените ирански удари
  • Депутатите гласуват финално мерките срещу необоснованото покачване на цените
  • Жълт код за половин България за значителни валежи, придружени с гръмотевици
  • Втора вечер на антиимигрантски протести и безредици в Белфаст
  • Гълъб Донев ще участва в заседание на Европейския механизъм за стабилност
  • Документите за екстрадицията на Стоян Мавродиев са предадени на посолството на Сърбия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Учителки биха директорка в София


Учителки биха директорка в София
За срамния случай съобщи общинският съветник Грета Стефанова на заседанието на комисията по образование и култура към СОС
25 Януари 2023, Сряда, 06:53 ч.
Автор: Флагман.бг

1000 ученици станали свидетели, от комисията по образование и култура към СОС търсят корените на конфликта

Директорката на училище е била бита и гонена от учителки от друго школо пред удивените погледи на възпитаниците им. Сцената на абсурда се разиграла в сградата на 142 ОУ „Веселин Ханчев“ и 203 ПЕГ "Свети Методий" в столичния район "Красно село", които не успяват да си поделят общинската собственост, съобщава OFFNews.

За срамния случай съобщи общинският съветник Грета Стефанова на заседанието на комисията по образование и култура към СОС. Тя поиска от колегите си да вземат отношение по случая и да съдействат за разрешаване на конфликта между двете враждуващи страни, за да не стават учениците и друг път свидетели на подобни сценки.

Според Стефанова, цитирана от сайта Столица.бг, "между 800 и 1000 деца са гледали този цирк". Не става ясно обаче коя е пострадалата директорка, както и кои учители са участвали в побоя. 

"И това е в центъра на София. Трудното съвместно съжителство на двете училища (в една сграда) е проблем, който остава нерешен от години", допълни общинският съветник. 

Шефът на дирекция "Образование" в Столичната община Мария Минчева потвърди, че има проблем между директорите на двете общински училища.

"Дирекцията води активна кореспонденция както с директорите, така и с районната администрация за изясняване на нещата. От Столичната община са дали указания, но между двете директорки има остър личен конфликт и не може да се постигне консенсус", обясни тя генезиса на проблема.

По думите на Минчева такива двойки училища в една сграда има и в други райони на София, но случаят в "Красно село" е единствен. Проведени са много срещи, като неофициално кметът на района Росина Станиславова е съобщила в писмо, че ще подкрепи сливането на двете училища, добави още Минчева.

Ако това предложение бъде прието, училищата ще се обединят с нов номер и ще бъде назначен нов директор. Според Минчева обаче това не е най-доброто решение.

"В много от училищата, които ползват една и съща сграда има проблеми, но те се решават с диалог, съдействие от районната администрация и конструктивно поведение, докато в "Красно село" воюват", заяви общинският съветник Деян Стаматов, който също е директор на училище.

От комисията по образование и култура решиха да се запознаят по-подробно с казуса, за да намерят корените на конфликта и да вземат най-оптималното решение за учениците и от двете учебни заведения.
 


В категории: Просвета


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
14
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как се маха мазно петно за 5 минути Как се маха мазно петно за 5 минути 11/06/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Майсторски наръчник за съвършена домашна баница Майсторски наръчник за съвършена домашна баница 11/06/2026, Четвъртък 19:21 0
Тервел ИЛИЕВ Парламентът с решение за КУБ и незаконния град Парламентът с решение за КУБ и незаконния град 11/06/2026, Четвъртък 18:59 2
Тервел ИЛИЕВ Почина Алексей Измирлиев Почина Алексей Измирлиев 11/06/2026, Четвъртък 18:40 0
14
Коментара по темата
14.
До 13
25.01.2023 14:04:19
3
15
Попитайте някой от учителите, или който и да е от персонала, те ще ви кажат какви ги върши там временно поставената "директорка".
13.
Интересно
25.01.2023 11:58:46
1
9
Че какво става в Братя Миладинови. См нали е само едно училище.
12.
Братя Миладинови до № 6
25.01.2023 09:51:43
0
17
Пишете в школото за кога го планирате...
11.
ген.Мутафчийски
25.01.2023 09:41:15
1
8
Пускам нов Ковид и затваряме училищата. Няма училище, нама проблем.
10.
Родител до № 6
25.01.2023 09:24:39
4
35
В ОУ "Братя Миладинови" в гр.Бургас явно е същото положение. Дори РЗИ са запечатали някаква част от училището. Тези неща се случват, когато "спускат" некомпетентни директори и "кумици".
9.
!!!!!!!!!!!!
25.01.2023 09:21:54
3
41
В днешно време, няма учителки, няма и училища. Има зверилници за психичноболни идиотчета и персонал от същите психясали малоумни заплатаджийки. Бардак. Закривай
8.
До 3
25.01.2023 08:58:24
2
39
Когато не работят законите, започва да се прилага правосъдието на улицата! Трябва да се направи пълен финансов одит на всички училища и детски градини! Директорите не трябва да теглят кредити и да разполагат с бюджети, защото освен че са уникално тъпи са и финансово неграмотни, а и много им лепнат ръцете.
7.
х
25.01.2023 08:52:43
2
26
Уволнение на всички замесени за уронване престижа на професията. Няма значение кой крив , кой прав. Сигурно са имали телефони и са могли да извикат полиция!
6.
Братя Миладинови Бургас
25.01.2023 08:44:50
0
24
На път е тук да се случи същото ;)
5.
???
25.01.2023 08:15:37
16
34
Продължавайте да им вдигате заплатите !
4.
...
25.01.2023 07:56:59
2
24
Сбили са се защото едната директорка искала да изгони децата на второто училище от общото за двете училища място за физкултурни часове. Учителката отказала да изведе децата директорката се развикала скочила на бой учичелката не си оставила класа да го млати чужда директорка, притекли се още учители и показали на директорката че не се посяга на тяхни ученици и учителка.
3.
До 1
25.01.2023 07:49:38
18
7
Нима искаш да фалираш училищата и после да ги продаем на частни фирми?
Директор на училище има право да тегли кредит за нужди които той прецени. Когато им направиш мандат за да не крадат, те ще крадат по усърдно по време на мандата, тогава ще теглят кредити за "ремонти" ще избират фирми за изпълнението на тези рремонти и хоп училището в следвашия мандат не може да изплаща кредитите и го продават на публична продан, това ли ти е целта да си купиш училище????
2.
Едва ли
25.01.2023 07:41:38
2
47
Може да паднете по-ниско . Направо сте ,нямам думи . Образователната система е стигнала дъното. Неграмотни и незаинтерисовани работят в нея . Има изключения, но на фона на болшинството просто не се забелязват.
1.
ПРАВАТА НИ!!!
25.01.2023 07:32:12
8
62
Мандатност на директорите- 4 години и директна смяна с нов такъв!!
Трябва да се сложи край на това крадене и богопамазоност и връзкарски истории от Община Бургас!!!
Директорът трябва да се избира от персонала на дадената институция!
Стоп на нагласените конкурси,наши и ваши!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Рокадите в Бургас продължават: Христо Панайотов се върна в ИАРА като изпълнителен директор Рокадите в Бургас продължават: Христо Панайотов се върна в ИАРА като изпълнителен директор Знаковият социалист изглежда е преминал към отбора на Румен Радев Арх. Комитова: В „Баба Алино“ перат пари с мълчанието на 10 министерства, а водата е като в ромските махали Арх. Комитова: В „Баба Алино“ перат пари с мълчанието на 10 министерства, а водата е като в ромските махали В такива строежи се влагат бандитски средства, които са крадени, от корупция, от проституция, от оръжие, от наркотици, обясни тя Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Бургас има потенциал да се превърне в мощен инвестиционен център Южната морска столица изпревари северната по ново строителство и демографски прираст, сочат данните Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Кънчо Стойчев: Българският производител е роб на веригите, но държавата може да свали цените Властта не може да се меси в ценообразуването, но ако върне конкуренцията, пазарът ще се нормализира   Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи ГЕРБ търси „новите умове“: Партията поема курс към пълно обновяване от Поморие ГЕРБ търси „новите умове“: Партията поема курс към пълно обновяване от Поморие Задава се трета сериозна вълна на обновяване 8 други неща, които можеш да направиш с 5000 евро на месец, освен да наемеш хотел „Мираж” 8 други неща, които можеш да направиш с 5000 евро на месец, освен да наемеш хотел „Мираж” „Добре, а сега какво правим с този кораб?” Медийната джунгла срещу закона: Бургаската колегия настоява за спешни реформи в сектора Медийната джунгла срещу закона: Бургаската колегия настоява за спешни реформи в сектора Флагман.бг като най-голям работодател в регионалния медиен сектор подкрепя искането да има ясни издатели и правила  Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол 40-годишният созополчанин се барикадира в дома си, баща му подал сигнал на тел. 112 Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството На бизнес форум днес кметът на Бургас разказа как се е родила идеята за създаването на първата детска болница в страната
Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Сделка или удари: Тръмп ги отмени, но в Иран са готови за бой Властите в Техеран обявиха, че не се поддават на принуда, а Али Акбар Дарейни от Центъра за стратегически изследвания в ислямската република коментира, че това, което US президента казва, не отговаря на истината  Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Шакира и „Ацтека“ дадоха старт на Световното първенство по футбол Спектакълът на стадион „Ацтека“ заложи на впечатляваща сценография и костюми Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Ваксините срещу ковид могат да причинят рак – експерти Онколози докладваха на изслушване във Вашингтон за поредица такива случаи Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж Чудо в Турция: 14-годишно момиче оцеля след падане от 12-ия етаж При падането момичето е преминало през навес на балкон, което е намалило силата на удара му в земята Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Очаква се личното му състояние скоро да надхвърли един трилион долара Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Името ѝ беше замесено в разследване, свързано с употребата на наркотици в развлекателната индустрия в южната ни съседка Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Натискът за реформа се засилва от амбициите на държави като Черна гора, която се стреми към пълноправно членство до 2028 година, и бързо напредващата Албания Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Ден на интуиция, смели решения и важни избори – едни зодии ще открият нови възможности, а други трябва да се пазят от прибързани действия и чуждо влияние Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Властите се заканиха, че ще обстрелват всеки кораб, опитващ се да премине от там. Започва ли нова криза за горива? САЩ отново нападнаха Иран САЩ отново нападнаха Иран Множество експлозии в Техеран и провинцията. Властите обвиниха ОАЕ, че също участва в атаката 
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори