Кабинетът ще субсидира автобусните превози с още 27 млн. лв.
Транспортният министър Христо Алексиев призова общините да не забравят и своя ангажимент
Кабинетът ще гласува допълнителни 27 млн. лв. субсидии за превоз на пътници по нерентабилни автобусни линии. Това заяви транспортният министър Христо Алексиев, който обаче не даде повече информация. Най-вероятно средствата са предвидени за превозвачи по междуселищните линии, които търпят загуби заради високите цени на горивата. Средствата ще бъдат гласувани утре на заседанието на Министерския съвет, предава economic.bg.
Новината дойде след въпрос относно спрян превоз по междуселищна автобусна линия Асеновград – Горнослав – Орешец – Добростан – Мостово – Три могили – Бор. Въпросният маршрут е бил преустановен по време на пандемията през 2020 г., но до момента все още не е възстановен.
Утре ще гласуваме допълнителни 27 млн. лв. за такива субсидии, но ангажиментът на общините не трябва да се забравя“, заяви Алексиев.
От отговора му се разбра, че кметът на Асеновград е подал справка в Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ за субсидиране на линията за 2023 г. Междувременно Общинският съвет е предприел действия за провеждане на обществена поръчка и избиране на превозвач. Линията е утвърдена да се изпълнява от понеделник до петък.
Иван Демерджиев: Не съм забогатял от депутатската банка, години съм се трудил
Българка бе намушкана до смърт в игрална зала в Нюрнберг
Деймиън Хърст и легенди на британското изкуство превземат Морското казино в Бургас
Христо Янев остави Джеймс Ето'о в София преди битката с Карабах
Над 3 промила зад волана на ТИР: Чужденец бе спрян край Лесово и влезе в ареста
Военният министър: Нито губим суверенитет, нито допускаме нападателни оръжия в Безмер
Парламентът разреши до 8 американски самолета-цистерни в Безмер
Три дни след историческия триумф: Как световната преса разчете испанския гений на Мондиал 2026
Европа пресъхва: Извънредно положение и драстични водни ограничения заради историческата жега
Жена е загинала при бруталната катастрофа край Владая, а две деца са в болница
Исторически прецедент в Европа: Франция забрани социалните мрежи за деца под 15 години
ЕС удари AliExpress с 550 млн. евро: Опасни и фалшиви стоки оставали онлайн седмици
