5 знака, че общувате с енергиен вампир
След среща с него се чувствате, сякаш вампир е изцедил и последната ви капка кръв
Почти всеки познава човек, който сякаш изсмуква цялата му жизнена енергия и след срещата с когото се чувства някак обезверен и незначителен. Често ни отнема дълго време, преди да осъзнаем, че определени хора не само не обогатяват живота ни, но дори напротив – натоварват ни излишно. Ето защо съставихме 8 признака, по които да разберете кога дадено приятелство или връзка са нездравословни.
1. Изпива ви енергията.
След среща с него се чувствате, сякаш вампир е изцедил и последната ви капка кръв. Отпуснати, отмалели, смазани. Наистина ли това е чувството, което трябва да изпитвате след като сте общували с приятел или партньор?
2. Непрекъснато ви критикува.
Ако в присъствието или след среща с някого винаги се чувствате зле или постоянно се улавяте, че пред него се стараете да се покажете откъм най-добрата си страна и да не кажете нещо погрешно, може би вината не е ваша, а негова. Следващия път обърнете внимание каква е причината за поведението ви в такива ситуации. Отправят ли ви отровни стрелички, критикуват ли ви непрекъснато, повтарят ли ви прекалено често, че сте могли да направите нещо по-добре? Ако имате достойнство, не бива да поддържате трайно подобни отношения.
3. Постоянно ви надприказва.
Случва се в разговор единият да говори повече от другия, но това е нормално. Понякога човекът отсреща има проблеми и изпитва нужда да си излее душата, а добрият приятел е длъжен да го изслуша с внимание. Когато обаче при среща с даден човек той говори само за себе си, не ви оставя да се изкажете или ви прекъсва постоянно, ако не се поинтересува нито веднъж от вашите проблеми, желания или грижи, връзката ви е доста едностранна. Когато единият иска само да взима, а не умее да дава, с времето това може да стане доста изморително и в никакъв случай не е здрава основа на дълго и щастливо приятелство или партньорство.
4. Омаловажава постиженията ви.
Да, хората обичат да злословят, да разпространяват слухове и – меко казано – да одумват на четири очи с някого отсъстващ трети. Но ако дадено приятелство или партньорство почива изключително върху непрекъснатото обсъждане на чуждия живот, трябва добре да си помислите дали вие и другарчето ви по сплетни всъщност няма какво друго да си кажете. Освен това: имайте едно наум за човека, с когото клюкарствате – така, както сега говори пред вас лошо за друг, зад гърба ви най-вероятно клевети самите вас.
5. Манипулира ви.
Разбира се, хубаво е да имате приятел, който да ви уговаря да правите заедно дръзки и щури неща – в края на краищата това може да бъде доста вълнуващо и забавно. Но ако под негово влияние често вършите неща, за които знаете предварително, че няма да се отразят добре на вас (и на близките ви), по-добре да сложите край на връзката или поне да ограничите контактите с този човек.
Източник: Обекти.бг
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
