В МВР очакват голям ръст на изборните престъпления заради връщането на хартиения вот
Това обаче ни дава малко повече възможности да заловим лица, които се занимават с тези деяния, обясни министърът
Служебният вицепремиер и вътрешен министър Иван Демерджиев прогнозира увеличаване на изборните престъпления заради връщането на хартиената бюлетина. Това стана ясно от негово изказване пред парламентарни репортери днес.
След въпрос на журналист Демерджиев каза: „Това изправя разследващите пред предизвикателство да се борят с много по-голям обем престъпност, но, да, дава им възможност да заловят по-голяма част от хората, които се занимават с тези престъпления.“
Иван Демерджиев заяви, че би останал министър и в следващия служебен кабинет, ако получи покана от президента.
По повод връщането на хартиената бюлетина министърът призна, че МВР ще се затрудни по отношение гарантиране честността на вота и предотвратяването на т.нар. изборна търговия.
"От една страна - да, защото много повече са спекулациите в този случай, много повече са престъпните посегателства по отношение на честността на вота, но в същото време ни дава малко повече възможности да заловим лица, които се занимават с тези деяния. Всъщност, това ще бъдат основните усилия на МВР, ако аз бъда министър на вътрешните работи, както ме попитахте преди малко. Тези хора, които стоят зад тези деяния, свързани с изкривяване на вота, да бъдат изобличени и да бъдат заловени - всички такива, които са ангажирани с този процес; те не са малко и то не на ниво изпълнители, а на ниво поръчители това да се случва.
Обсъждат създаване на обща европейска армия на фона на несигурността в трансатлантическите отношения
Автомобил се вряза в спирка и срути павилион - чудо, че няма пострадали
Дрога и неадекватна жена в апартамент в бургаския "Славейков"
Трагедия в Пирин: Скиор загина след падане извън пистите
Инциденти в Бургаско: Жена падна в автобус, друга катастрофира
Ще отиде ли Бойко Борисов при Румен Радев
Силен вятър, снеговалеж и мъгла усложняват обстановката на пътя в цяла България
12 януари - Денят на Света Татяна: Вяра, мъченичество и сила на духа
Тежки преговори за мач Саруханян - Вергиев
САЩ иска Гренландия: Островът има блага за трилиони
Четири зодии ще усетят най-щастливата си зимна седмица от 12 до 18 януари
Йордан Цолов от Бургас иска да е Христо Стоичков
