×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Работник бе премазан от преса за пластмасови изделия
  • Билетите за откриването на Мондиал 2026 достигат до 50 000 долара
  • След близо две десетилетия Хърватия връща задължителната военна служба
  • Газът в Европа поскъпна с 30% към 69 евро/MWh заради войната в Иран
  • Тази нощ в България се прибраха блокираните туристи на Малдивите
  • Премиерът на Испания за войната в Иран: Чудовищна грешка, която всички ще платим
  • Девети избори за 5 години: България в нова политическа криза
  • Турция разположи шест изтребителя F-16 в Кипър
  • Служители на „Български пощи” излязоха на протест с искане за по-високи заплати
  • Сметната палата съкрати част от администрацията на КПК
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нидерландия ни удари нов шамар за Шенген, бута Румъния, а нас...


24 Януари 2023, Вторник, 16:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Нидерландският външен министър посочи, че вотът им ще е само срещу България

Нов шамар получи България! Нидерландия обяви подкрепата си за Румъния за влизане в Шенген и отново ни поряза. Нидерландският външен министър "повторил факта, че нидерландският вот от 8 декември не е бил срещу Румъния, а само срещу България, и е посочил, че ще участва активно в очертаването на европейско ниво на решение за присъединяването на Румъния", съобщава Аджерпрес, цитирана от БТА.

Румънският външен министър Богдан Ауреску е имал двустранна среща с нидерландския си колега Вопке Хукстра в кулоарите на Съвета по външни работи вчера, по време на която двамата са обсъдили перспективите за напредък на процеса на присъединяване на Румъния към Шенген след решението на Съвета по правосъдие и вътрешни работи от 8 декември, се посочва в съобщение на румънското външно министерство, цитирано от Аджерпрес.

Нидерландският външен министър "отново е потвърдил подкрепата на Нидерландия за присъединяването на Румъния към Шенген, повторил е факта, че нидерландският вот от 8 декември не е бил срещу Румъния, а само срещу България, и е посочил, че ще участва активно в очертаването на европейско ниво на решение за присъединяването на Румъния".

Ауреску е информирал своя колега за текущите действия на румънската страна, споменавайки положителния диалог с шведското председателство на Съвета на ЕС, което "е ангажирано приоритетно с въпроса за присъединяването и решено да допринесе активно към усилията за идентифицирането на конструктивни решения, които да доведат до приемането на решение за присъединяването на Румъния към Шенген, включително чрез инициирането на консултации в предстоящия период", отбелязва министерството.

Първият дипломат на Румъния е напомнил за интензивните контакти с министрите на външните работи на останалите страни членки на ЕС, предприети от началото на тази година, които са довели до потвърждаване на подкрепата за целта на Румъния да стане член на Шенген, а също така е информирал Вопке Хукстра за динамиката на диалога с австрийската страна, целящ преразглеждане на позицията на Австрия по тази тема.

В тази връзка Ауреску е споменал срещата си с австрийския външен министър Александър Шаленберг в кулоарите на състоялия се наскоро Международен икономически форум в Давос и е напомнил за решението на румънската страна да изпрати отново румънския посланик във Виена - "един жест на откритост, който потвърждава както интереса на нашата страна за сътрудничество в европейски дух, така и очакванията австрийската страна да се ангажира отново с двустранния диалог по тази тема по конструктивен начин".

Двамата официални представители са обсъдили и аспекти, свързани със солидното двустранно сътрудничество, особено в областта на отбраната, като са отбелязали съществения принос на нидерландските войници в рамките на Бойната група на НАТО в базата Чинку, окръг Брашов, се посочва още в съобщението.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
8
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Биха ли се Вили Вуцов и Иво Паргов в Перник? Биха ли се Вили Вуцов и Иво Паргов в Перник? 09/03/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е най-ранима Коя зодия е най-ранима 09/03/2026, Понеделник 20:19 0
Тервел ИЛИЕВ Как да приготвим перфектния омлет - 5 лесни стъпки Как да приготвим перфектния омлет - 5 лесни стъпки 09/03/2026, Понеделник 20:05 0
Тервел ИЛИЕВ Гарет Бейл разкри шампионската тайна на Анчелоти Гарет Бейл разкри шампионската тайна на Анчелоти 09/03/2026, Понеделник 19:40 1
Тервел ИЛИЕВ Какво се случва с Боби Михайлов? Какво се случва с Боби Михайлов? 09/03/2026, Понеделник 18:15 0
8
Коментара по темата
8.
Стенли
24.01.2023 20:29:32
0
2
Пускайте мигрантите през България да се напълнят с мигранти тия идиоти да им дойде акъла
7.
Язон
24.01.2023 18:50:13
1
3
Нидерландските педали не ни искат в Шенген, защото нашите мангали не искат да ги шибат. На румънските манафи изобщо не им пука и участват активно срещу руската федерация.
6.
XX
24.01.2023 18:46:37
0
5
Искате да им слугувате - да си знаете мястото на слуги. Какво ревете?
Просто и ясно.
5.
Инсайдер
24.01.2023 17:51:34
1
1
Не че е съществен проблем, но 'Нидерландия' се използва в официални текстове, какъвто един вестник/сайт не е.
Традиционно установения вариант е Холандия, съответно холандци.
'Нидерландци' освен че е скорошно изобретение, бие на изкуствено и ненужно претенциозно - един вид, ние сме формално-точни и следваме официалностите.
С 'Холандия' текста би се възприел по-лесно.
4.
Възмутен теляк
24.01.2023 17:07:35
3
12
Това е за добро. Влезем ли в Шенген цялата паплсч от Африка и Азия ще се насочи към България, защото щом влезе у нас вече е в Шенген .
3.
Не ни трябва Шенген
24.01.2023 17:04:55
3
8
можем и без него, а Ниделандия и Австрия да идват на българо-турската граница, не сме длъжни да ги пазим!
2.
Граничен полицай
24.01.2023 16:50:22
4
15
Когато 4 - ма холандски или австрийски полицаи си загубят живота заради мигрантски натиск тогава властите в тези жалки общества могат да претендират срещу България и членството и в Шенген. България не е допускана до Шенген защото не искат ние да развиваме икономиката си. Това измислено пространство е създадено изкуствено за да се ограничават държавите извън Евросъюза на 1 скорост от Евросъюза на 2 скорост. Дошли са в България с фирмите и грабят грабят от народа ни. Изнасят милиони печалби всяка година, съсипват родния ни бизнес и безсрамно надуват цените и наливат инфлация в страната ни. Вижте ги тези лицемери как работят в другите страни и вижте ги в България. Шел, Лидъл, Кауфланд, Бриколаж, Практикер, Байер, Синджента, BASF ,Метро, стотици крадливи фирми. Вилнеят като зомбита в страната и крадат безогледно. И за благодарност, няма да допуснат България в Шенген. Заслужават един шут от задника и да си ходят там откъдето с дошли. И ние да отворим границата с Турция и всички злощастни икономически емигранти направо в Австрия и Холандия. Да им е кеф.
1.
Време е!
24.01.2023 16:44:45
3
19
Време е да направим като румънците!
След като Холандия не ни иска в Еврозоната - ок. Имали съмнения, че сме били корумпирана държава...Добре. Ами да вземат и да си изтеглят всички холандски фирми от България!!! Да почнем от Шел - масов бойкот на бензиностанциите им!
Следваща стъпка - насочена срещу ING Bank - всички фирми да си закрият сметките в банки, холандска собственост или с холандско участие.
След това - бойкот на пивоварните, управлявани от холандски дружества, които и без това ни заливат с калпава бира и т.н.
Докато не дадем сериозен отпор - няма да се научат да ни уважават!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
(М)истерия с дронове над летище София: Спипаха служител с радиостанция и фотоапарат - шпионин ли е? (М)истерия с дронове над летище София: Спипаха служител с радиостанция и фотоапарат - шпионин ли е? Три сигнала за летящи обекти над аеродрума, на който има американски военни самолети, са подадени, но причини за тревога нямало Язовир „Камчия“ пълен до ръба, осигурява стабилност за водоснабдяването на Бургас и Черноморието Язовир „Камчия“ пълен до ръба, осигурява стабилност за водоснабдяването на Бургас и Черноморието След обилни дъждове язовирът достига 97.16% от максималния си обем и разполага с  228.333 млн. куб.м. вода Утрешният ден ще е исторически за Детската болница на Бургас - подават документите в РЗИ и финализират конкурса за управител Утрешният ден ще е исторически за Детската болница на Бургас - подават документите в РЗИ и финализират конкурса за управител Рекордните 1500 кандидатури са подадени за всички места в болницата  Гражданският активист Кръстьо Пеев: Отказах на ПП-ДБ, след като стана ясно, че Мирослав Иванов ще е водач Гражданският активист Кръстьо Пеев: Отказах на ПП-ДБ, след като стана ясно, че Мирослав Иванов ще е водач Смятах, че тази формация ще се обърне по-сериозно към хората от протестите, коментира той Румен Радев взима 62,5 % от гласовете на БСП, 46 % от Възраждане, 20 % от ПП-ДБ Румен Радев взима 62,5 % от гласовете на БСП, 46 % от Възраждане, 20 % от ПП-ДБ 30 % от гласоподавателите на "Меч" също са се преориентирали  Френският ядрен чадър май ще пази и България, дипломатите ни вече преговарят Френският ядрен чадър май ще пази и България, дипломатите ни вече преговарят Външният министър първо призна, че държавата първо е прибрала от Близкия изток известните и по-платежоспособните ни сънародници, а след това каза, че имало критерии Само във Флагман.бг: Мирослав Иванов повежда листата на ПП-ДБ във Втори МИР Бургас Само във Флагман.бг: Мирослав Иванов повежда листата на ПП-ДБ във Втори МИР Бургас Лидерът на антиправителствените протести Димитър Найденов остава втори Вижте как можеха да изглеждат в наше време тези легендарни бургазлии Вижте как можеха да изглеждат в наше време тези легендарни бургазлии Очите на тези личности продължават да докосват. Да въздействат. Да говорят Легендарният криминоген Виктор Кашкавала получи условна присъда за подкуп на бургаско ченге с 2 хил. лв. Легендарният криминоген Виктор Кашкавала получи условна присъда за подкуп на бургаско ченге с 2 хил. лв. През лятото на 2025 г. той бе спипан със солидно количество коноп и хашиш в жилището му в Царево, искал да заличи отпечатъците си, затова предложил пари на униформените Всяка една покупка с карта neon може да бъде разделена на вноски в tbi bank app Всяка една покупка с карта neon може да бъде разделена на вноски в tbi bank app Как да разделиш всяка покупка с карта Neon на вноски през TBI Bank App
Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома Играчите и активисти казват, че отборът трябва да бъде защитен, докато старши треньорът настоява, че играчите са нетърпеливи да се завърнат Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби Униформеният бил застрелян, когато се доближил до колата Путин с поздрав към новия аятолах: Подкрепата на Русия към Иран остава неизменна Путин с поздрав към новия аятолах: Подкрепата на Русия към Иран остава неизменна Моджтаба Хаменей беше избран за новия лидер на Ислямската република В Иран са убити до момента 1255, предимно цивилни  В Иран са убити до момента 1255, предимно цивилни  Заместник-министърът на здравеопазването Али Джафариан заяви пред Ал Джазира, че въздушните атаки са повредили десетки здравни заведения Тийнейждърка блокирана в Доха – получи безплатен 5-звезден лукс заради конфликта в Иран Тийнейждърка блокирана в Доха – получи безплатен 5-звезден лукс заради конфликта в Иран Оказало се, че се намира на "полет за никъде", който трябвало да обърне обратно Иран обвини Европа за ударите на САЩ и Израел: Вие създадохте условията Иран обвини Европа за ударите на САЩ и Израел: Вие създадохте условията Това заяви говорителят на иранското външно министерство Есмаил Багаи И Гърция има проблем със сезонните работници И Гърция има проблем със сезонните работници Търсят се 80 000 работници Ирански командир, който заплаши да отвори ада за Израел и Америка, е елиминиран Ирански командир, който заплаши да отвори ада за Израел и Америка, е елиминиран Абу ал-Касем Баба'иян изкара на високия пост само две денонощия Притесненията на британски инфлуенсъри в Дубай Притесненията на британски инфлуенсъри в Дубай Те се страхуват повече да не бъдат глобени за публикуване на неправилно съдържание, отколкото от иранските ракети и дронове   Лейди Гага и Полански обявиха, че ще се оженят Лейди Гага и Полански обявиха, че ще се оженят Двойката сподели, че ще имат интимна сватба, без голямо тържество, след края на турнето на Гага.
Бойко Борисов Бойко Борисов За една година ви извадихме от блатото, в което бяхте затънали Виц на деня Виц на деня - Защо не се бръснеш?
- Нямам си жена. Няма за кого да се бръсна.
- Ами за себе си.
- Ааа, за мен си купувам бира.
Виц на деня Виц на деня - Какво е любов от разстояние?
- Когато си на работа, а леглото е вкъщи, а пиячката в кръчмата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато те съблича мъж - това е любов, когато крадец - това е престъпление, а когато те съблича държавата - това е закон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори