Времето през седмицата - очаква се дъжд
В сряда и четвъртък ще остане предимно облачно, почти без валежi
Във вторник вятърът от изток-североизток ще отслабне. Ще започне понижение на температурите, което ще продължи и през следващите дни. Ще бъде предимно облачно, на места, главно в Западна България, със слаби валежи; със застудяването в западната част от Дунавската равнина и високите полета дъждът ще се примесва и ще преминава в сняг. Това съобщи дежурният синоптик от НИМХ.
В сряда и четвъртък ще остане предимно облачно, почти без валежи. Минималните температури ще са около и под нулата, максималните в повечето места - между 0° и 5°. Вечерта в четвъртък от юг ще започнат валежи, предимно от сняг, а вятърът в Източна България ще се усили.
В петък има повишена вероятност да се създаде валежна обстановка. Валежите ще са предимно от сняг, с изключение на крайните източни райони, където отначало ще вали дъжд. Вятърът ще е от северната четвърт, в Източна България ще се усили.
В събота сняг ще вали все още в Северна България, но вече по-слабо и в процес на спиране.
В неделя вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, в Дунавската равнина ще е умерен до силен. Облачността ще е променлива, по-често значителна, без съществени валежи.
Мечка се разходи най-културно из градски улици
01/06/2026, Понеделник 21:30
0
Трик за по-дълго съхранение на плодове и зеленчуци
Пълнени яйца с домашен сос: лесна рецепта
Руснак пред подпис с ПСЖ
Как реагират зодиите на критика
19-годишна зверски пребита, нападателят се издирва
Състоя се инициативата "Министър за един ден"
Бивш футболен национал почина на 33 години
7-годишно момче избяга от дома си в София, майката с разказ за драмата
Течна пица на тиган за 10 минути – само 6 супени лъжици брашно и заквасена сметана
След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща
3 зодии получават съобщение, което ще промени живота им за една нощ
