НДСВ ще се отърсва от паяжините без Сакскобургготски
Партията се възражда за участие в изборите
Пратията НДСВ ще сложи началото на политическото си възраждане днес с провеждането на Деветият си конгрес. Той ще бъде в същата зала, в която преди 22 г. се роди царската партия, - в сградата на Федерацията на научно-техническите съюзи на “Раковски” 108.
В същата зала през 2001 г. бе първият опит за учредяване на Национално движение “Симеон Втори” - 2 дни след историческото обръщение на Симеон Сакскобургготски от поляната пред двореца “Врана” на 6 април 2001 г. В речта си на този ден царят обещава, че за 800 дни жизненият стандарт на българите ще се повиши, предава dnes.bg.
При учредяването на партията имаше 614 учредители, като хиляди граждани бяха блокирали бул. “Раковски” с желание да се включат. Царят присъства лично и бе избран за лидер.
Възраждането на НДСВ днес, обаче, ще се случи без участието на Сакскобургготски. Решението за свикване на форума е взето от Националния съвет на заседание в края на ноември. Ще бъде приета нова програма и устав и ще бъде избран нов лидер.
Кирил Вътев: Големите търговски вериги имат лоби в ЕП
Ново лекарство срещу рак даде безпрецедентни резултати
Медии в Киев: Невзоров напуснал България след престой в украинското посолство
Турция иска да си сътрудничи с Япония в производството на дронове
Горанов: Чакам да ме извадят от "Магнитски"
Украйна отрече да е атакувала Запорожката АЕЦ
Лукашенко предупреди Армения да не върви по пътя на Украйна
Метеор избухна над САЩ със сила, равна на 300 тона тротил Кадри
Блестяща Стилияна Николова: Взе злато на бухалки и сребро на лента
Техеран няма да направи сделка със САЩ без гарантирани права на иранците
Злато за Стилияна Николова на Европейското по художествена гимнастика във Варна
Топ астролог: Сложи това в спалнята си в деня на Синята луна
