Бъдещата детска градина в „Меден рудник“ – без аналог в страната
Днес кметът Димитър Николов и министър Тотю Младенов правят първата копка
Строителството на модерна детска градина започва днес в комплекс „Меден рудник". Първата копка ще бъде направена в присъствието на кмета на Бургас Димитър Николов и министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов. Средствата за изграждането ще бъдат осигурени от Министерството на труда и социалната политика и община Бургас. Държавата ще преведе 3 милиона лева, а останалите 700 000 лева ще дойдат от общинския бюджет.
Детската градина ще бъде ще бъде без аналог в България – с огромна площ, много кабинети, част от които ще са по специална програма за обучение на детски педагози. Със завършването й ще бъдат открити нови 120 места за бургаските деца, а специален нов автобус ще превозва дотук малчуганите от по-отдалечените райони.
Строителството на самата детска градина ще струва 2 милиона лева, а 1,5 млн. лв. са предвидени за изграждане на Център за социални услуги, в който ще работят 80 специалисти по психология, логопедия, социални услуги и др. Разкрити ще бъдат още 2 вида услуги - Център за ранна интервенция на деца с увреждания и почасово гледане на деца, което ще се извършва в Центъра и в сградата на Общински детски комплекс, съобщи Дарик. Модерният общностен център ще обхване деца до 3 години и от 3 до 7 години от 12 детски градини в Бургас и съставните селища.
Най-добрите кухни в света: Италия първа, Гърция втора – къде е България?
"Влачене и кръв по улицата": Съседска свада завърши с убийство в Разградско
Ако се отоплявате с печка, важно е да знаете това
За тези 3 зодии 2026 ще бъде година на сбъднатите „да“
Не слагайте тези храни в пластмасови кутии
Наследих от баба тази стогодишна рецепта за кисело зеле за Коледа
Дори старият гардероб няма да мирише на мухъл с този трик
Ето я Светлана Василева без филтри и грим
Руснак и съпругата му са залети с бетон и "погребани" в пустинята
Седем слона загинаха, блъснати от пътнически влак в Индия
САЩ одобряват прехвърлянето на 420 балистични ракети край бреговете на Китай
В Берковица мъж набил майка си и я заплашил с убийство
