×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Дизелът надмина 1,60 евро за литър
  • Волейболът с рекорден бюджет от €8 млн.
  • КЗК пита в ЕС за екотаксите и електронните отпадъци
  • Иран с нова ракетна атака срещу Израел, мощна експлозия в Йерусалим
  • Дания избира нов парламент, Фредериксен се бори за трети мандат
  • Военен самолет C-130 се разби в Колумбия, най-малко 66 души са загинали
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Срещу историята и очакванията - Григор Димитров се изправя срещу Новак Джокович!


20 Януари 2023, Петък, 11:50 ч.
Автор: Флагман.Бг

До момента двамата тенисисти имат 10 мача помежду си, като единствената победа на българина е през 2013 г.

Преди години най-добрият български тенисист - Григор Димитров, срещаше най-големите в спорта обикновено в заключителните акорди на най-интересните надпревари. Още в първия турнир от Големия шлем обаче хасковлията ще се изправи в безспорно мач №1 на турнира до момента - срещу Новак Джокович в Откритото първенство на Австралия. 

Балканското дерби определено приковава погледите, тъй като за българина надпреварата в Мелбърн е сред успешните за него в кариерата му, докато Ноле обожава мачовете в Австралия и е рекордьор по титли там. Тази година обаче първият турнир от Големия шлем е абсолютно непредсказуем, както подсказват и топ коефициентите за Australian Open на efbet, тъй като вече се случиха много изненади - голяма част от най-добрите тенисисти отсъстват, а битката е широко отворена за всеки! 

Григор Димитров срещу Новак Джокович - какви са шансовете на българина? 

Историята и букмейкърите са обединени около едно - шансовете на Гришо за триумф над сърбина не са никак големи. В efbet победа за Димитров е оценена на 8.40* коефициент, докато този за сърбина е 1.11*. Българинът да спечели сет е оценено на 2.10*, докато 3:0 за Джокович - 1.74*. 

 

Съперничеството между Димитров и Джокович 

Двамата тенисисти имат богата история помежду си, която обаче е почти изцяло в полза на сръбската суперзвезда в световния тенис. Ноле почти десетилетие не е губил мач срещу българския си опонент, като това е едно от най-успешните съперничества за Джокера. 

До момента те имат 10 мача помежду си, като единствената победа на Григор Димитров е през 2013 година в Мадрид (настилка клей). Всички останали победи са в полза на сърбина - 9 на брой, включително и 2 в турнири от Големия шлем (6:1 сета в полза на Джокович в тези мачове). 

Последната им среща е от 2019 година, когато на "Мастърс" турнира в Париж, Новак надигра трудно родния представител със 7:6, 6:4. Битката в Мелбърн ще е първа между тях от близо 3 години и половина. 

Кой ще е шампионът на Australian Open? 

Въпреки че е под №5 в световната ранглиста, Новак Джокович е фаворит №1 на всяка платформа за онлайн спортни залози, включително и в българската компания efbet. След отпадането на Рафаел Надал, като най-голям съперник на Джокера се очертава Даниил Медведев, който в момента е под №2, a №3 е Стефанос Циципас. 

След като вече станахме свидетели на толкова изненади в турнира, включително ранното отпадане на Александър Зверев, е напълно възможно да видим и напълно неочакван победител в Австралия и още редица изненади в надпреварата до края!

 

*Коефициентите подлежат на промяна. Актуалните коефициенти могат да се видят непосредствено преди залог на платформата efbet.com.


В категории: Спорт


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Флагман.БГ Леща яхния като едно време Леща яхния като едно време 24/03/2026, Вторник 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ След 19 години брак, Кийт Ърбан пое по нов път След 19 години брак, Кийт Ърбан пое по нов път 24/03/2026, Вторник 20:18 1
Тервел ИЛИЕВ Христо Стоичков скърби Христо Стоичков скърби 24/03/2026, Вторник 18:20 0
Тервел ИЛИЕВ Зидан прие историческо предложение Зидан прие историческо предложение 24/03/2026, Вторник 18:10 1
България Всички новини
Super Talent Competition на Мария Табакова събира стотици млади таланти в Бургас Super Talent Competition на Мария Табакова събира стотици млади таланти в Бургас Конкурсът се провежда за осма поредна година и се утвърди като водеща платформа за изява на деца от цялата страна  Ф-Студио: Крум Зарков за честта да оглави листата на БСП в Бургаска област Ф-Студио: Крум Зарков за честта да оглави листата на БСП в Бургаска област Той си дава ясна сметка защо поема Столетница в този ключов и опасен за държавата момент БСП в Бургас пое тази вечер твърдо уверена в добрия резултат на 19 април БСП в Бургас пое тази вечер твърдо уверена в добрия резултат на 19 април Президентът Георги Първанов (2001-2012) убеден, че Зарков ще надмине него самия в политиката, активът благодари на инж. Петър Кънев за отдадеността му към бургаската организация през последното десетилетие  Тревога сред шофьорите и в КЕВР заради войната с Иран, токът и парното поскъпват Тревога сред шофьорите и в КЕВР заради войната с Иран, токът и парното поскъпват Председателят на КЕВР Пламен Младеновски е притеснен Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  Шофьорите да карат с повишено внимание при 51-вия км на АМ „Хемус“  До 16:00 часа на 26 март в платното за Варна се възстановяват ограничителни системи, а трафикът преминава с ограничение до 70 км/ч Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години Гърция издирва с ЕЗА Асен от Равадиново за кражба на "Моторола" и 400 евро преди 17 години През септември 2009 година 37-годишният мъж нападнал и ограбил гръцка гражданка, грози го затвор до 15 г. Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Прокурори от Бургас предупредиха ученици в Средец за дрогата и наказанията след 14 години Над 70 гимназисти чуха как дилърите примамват деца, какви са рисковете от вейповете и какви присъди следват при престъпления с наркотици ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април ЕК активира евро механизма за защита на вота в България преди изборите на 19 април Системата за ранно предупреждение ще действа до 26 април Крум Зарков след обиколка в Бургаско: Залогът вече е България! Крум Зарков след обиколка в Бургаско: Залогът вече е България! Лидерът на БСП предупреди своите в Созопол за сериозен риск от нов цикъл избори и призова за реален дебат опонентите  НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 НАП започва всеки ден да публикува средните цени на дизела и бензин А95 Данните ще се изчисляват от фискалните бонове, а при цена от 1,60 евро за литър в три поредни дни част от гражданите ще имат право на месечна компенсация
Спечелихме войната, обяви Тръмп, но Техеран не спира ударите по Израел Спечелихме войната, обяви Тръмп, но Техеран не спира ударите по Израел Преговорите с американците са приключили завинаги, заяви пък външният министър на Иран Абас Арагчи Техеран с нов удар по бизнеса: Иска по $2 милиона на танкер Техеран с нов удар по бизнеса: Иска по $2 милиона на танкер Спират и доставките на втечнен природен газ Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Мадуро се чувства добре в затвора в Ню Йорк и тренира всеки ден Това заяви сина му, преди новото съдебно изслушване в САЩ  Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Разбиха печатница за фалшиви евро в Румъния след арестите в София Властите удариха международна група за фалшифициране на пари, а при акцията са иззети над 1,2 млн. фалшиви евро Дете на 14-години е било принудено да износи близнаците на майка си и приятеля ѝ Дете на 14-години е било принудено да износи близнаците на майка си и приятеля ѝ И двамата са обвинени в сексуално насилие над дете Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Орбан: ЕС няма пари, но тегли милиарди за Украйна Италия се справя фантастично, десницата е впечатляваща“, а италианският вицепремиер Матео Салвини е най-силният управляващ фактор на патриотите в Западна Европа. Но италианските патриоти са принудени да правят непрекъснати компромиси с Брюксел, каза той Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон „Важно е да имаме ясна картина за записванията, да чуем препоръките на бизнеса и да реагираме навреме. България трябва да бъде позиционирана като сигурна и предвидима дестинация за предстоящия летен сезон“, заяви министърът на туризма Ирена Георгиева Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Автомобил с българска регистрация се вряза в кафене в Атина Един човек е леко пострадал, а шофьорът е отведен от полицията след инцидента на оживено кръстовище Тези зодии ще забравят за проблемите си Тези зодии ще забравят за проблемите си Промени обещават да обхваната всички сфери на живота им Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи Убиха 20-годишен футболист, било грешка, смятат разследващи „Работим в широк периметър, за да проследим информация, която сочи в различни посоки. Повечето данни обаче говорят за мотив, при който планираната жертва е била някой друг“, заявява Йонас Лунд
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Ще реша за кого да гласувам, след като изгледам всички интервюта на Мон Дьо Виц на деня Виц на деня Разговарят две секретарки:
– Директорът ми повиши заплатата, защото кръстих сина си на него.
– А моят затова, че не кръстих сина ни с неговата фамилия!
Виц на деня Виц на деня Студент към красивата си колежка:
- Как успя да вземеш този труден изпит!?
- Ами... мога да ти кажа, но се съмнявам, че и при теб ще се получи по този начин.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Добрия любовник е като добрия прах за пране. Ухае приятно, прониква в дълбочина и не оставя следи от петна след себе си.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори