×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Опасност България да загуби 214,5 млн. евро по ПВУ
  • Гамени вилнеят по ски пистите
  • Днес стават ясни обвиненията срещу д-р Станимир Хасърджиев след гей скандала
  • Тръмп променя позицията си за петролните доставки за Куба
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов ще поиска от ГЕРБ премахване на забраната за коалиция с БСП, но не сега


Борисов ще поиска от ГЕРБ премахване на забраната за коалиция с БСП, но не сега
Срещата започна с критики на Нинова към отсъстващите представители на ПП и ДБ
20 Януари 2023, Петък, 11:02 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Не сме говорили за коалиция, отвърна Корнелия Нинова на лидерската среща в парламента

В 11 ч. започна лидерската среща в Народното събрание за правителство с третия мандат. Председателят на БСП Корнелия Нинова покани водачите на всички парламентарни партии. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обеща, че ще се отзове. Той влезе в Народното събрание близо час преди срещата, но от страничен вход, вероятно за да избегне медиите.

На срещата в зала "Изток" се явиха още председателите на ДПС Мустафа Карадайъ и на "Български възход" Стефан Янев. 

Корнелия Нинова започна с критики към отсъстващите представители на "Продължаваме промяната" и "Демократична България". 

Бойко Борисов пък заяви, че ще говори със съпартийците си да се преразгледа забраната за коалиция с БСП. Но сега нямало как да подкрепят мандата за правителство. Той припомни, че към момента има действащо решение на "конгреса" на ГЕРБ, което забранява коалиция със соцпартията. 

Борисов се аргументира, че "БСП също много се промени" - и затова не трябвало да има спирачка "за някакъв вид техническо, експертно, програмно, каквото и да е правителство в един момент". 

Мустафа Карадайъ призова за диалог. И той и Борисов признаха, че явно се отива на поредни предсрочни избори. По думите на Карадайъ те били ненужни.

Стефан Янев добави към думата "диалог" и нуждата от взаимодействие. 

Корнелия Нинова репликира Борисов, че никой от БСП не е говорил за коалиция. Те само проучвали дали има воля за съставяне на правителство и на мнозинство за такова. 
Срещата продължи около половин час. 

Гледайте тук:

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
18
Коментара
Флагман.БГ Мъжете от тези зодии трудно се обвързват Мъжете от тези зодии трудно се обвързват 30/03/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Чийзкейк без печене - лесен десерт стъпка по стъпка Чийзкейк без печене - лесен десерт стъпка по стъпка 30/03/2026, Понеделник 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Ръчните скорости пред изчезване Ръчните скорости пред изчезване 30/03/2026, Понеделник 21:20 6
Тервел ИЛИЕВ Борба с пролетната депресия: полезни храни Борба с пролетната депресия: полезни храни 30/03/2026, Понеделник 20:59 0
Тервел ИЛИЕВ Рецепти без глутен - лесни идеи за всеки ден Рецепти без глутен - лесни идеи за всеки ден 30/03/2026, Понеделник 20:40 0
Флагман.БГ Как да перем бели дрехи без пожълтяване Как да перем бели дрехи без пожълтяване 30/03/2026, Понеделник 20:24 0
Тервел ИЛИЕВ Тези 3 зодии се влюбват най-бързо Тези 3 зодии се влюбват най-бързо 30/03/2026, Понеделник 19:59 0
Флагман.БГ Крисия и Никола Цолов все по-влюбени Крисия и Никола Цолов все по-влюбени 30/03/2026, Понеделник 19:00 4
Тервел ИЛИЕВ Гредите и дузпа спасиха България срещу Индонезия Гредите и дузпа спасиха България срещу Индонезия 30/03/2026, Понеделник 18:21 2
18
Коментара по темата
18.
Бай....до 16
20.01.2023 17:45:14
0
1
Ти добре ли си със "центровката", а ?!
17.
Бай....
20.01.2023 17:40:07
0
4
А бе, тоя дебел шопар кой още го лансира?! Само надрусани идиоти, недоклатени лелки,
лакоми кметове и измислени "бизнесмени"! Нещастници!
16.
До 11 много си наивен,да не кажа прост
20.01.2023 17:09:43
2
8
Когато са замесени и руски нарко платформи, опериращи в даркнет, както и транзакции на терористи от „Хамас“, интересът на ФБР и на американските прокурори към NEXO, вече със сигурност е гарантиран. Доказва го и участието на британски агенти в българската операция спрямо криптопирамидата, с което „международният елемент“ в нея не само че е факт, но очевидно и тепърва ще се разраства. 
15.
Другарката Нинова
20.01.2023 13:57:10
12
6
"Децата на комунистите станаха най-големите демократи”. Така се изпъчи Борисов на поредната си предизборна обиколка. Но забравя да обясни, че и той е от тези демократи. Че не само баща му е бил десетилетия комунист като шеф на пожарната в София. Но и самият той по-късно е горд комунист и дори отказа да върне партийната си книжка, заради което напуска редиците на МВР. После си ”смени кожата”, за да може да управлява и оправдава живота си.

02.04.2021г.
Браво другарю буци, браво!
14.
Няма лошо
20.01.2023 13:55:55
9
7
Нали все пак една майка ги е родила-БКП.Както и всички останали т.нар. политически партии.Искрено ми е жал за добитъка,който отива до урните да “промени” нещо…
13.
777
20.01.2023 13:24:26
2
12
Не, всичко за Nexo в САЩ не е приключило. Глобени са с 45 милиона $ с разширени санкции, защото са се признали за виновни пред регулаторите. Сега следва да платят глобата и да преустановят предлагането на криптобанкови услуги в САЩ. Това е първата стъпка с незабавен ефект. А после ТРЯБВА да върнат парите на клиентите си, които надали биха искали да държат падащи криптоактиви на чуждо място и замразени практически без да са доходоносни. Това е втората стъпка с НЕЗАБАВЕН ефект, за да се изчистят пред САЩ. Сигурно Nexo пичовете имат няколко милиарда долара на склад или в разни активи по Дубай и София. Защото, ако не върнат парите на американските си вложители, следват съд до дупка и пак ФБР, и пак прокурори, и пак регулатори, този път и арести. Колежката им Ружа Игнатова обра китайците и индийците, за да върне част от парите на американците и арабите и пак се покри. Ще продължат ли по нейните стъпки Тренчев и останалите фараони? Сигурно е, че няма измъкване от тази схема по легален път. Драги мисирки, четете, мислете и питайте Тренчев и Nexo колко пари дължат на американски вложители и кога ще ги върнат, след като вече са изгонени от САЩ!
12.
Гадост
20.01.2023 13:05:36
14
11
Подготвя се тройна коалиция ГЕРБ-БСП-ДПС. Няма да е този парламент, но за следващия вече няма да има пречки… При сегашните резултати от изборите биха имали 128 депутата – т.е. стабилно правителство. Яко нещо спаднат резултатите им на изборите може да включат и Янев ако и той се класира…
Дано да греша!
11.
до 5
20.01.2023 13:03:45
13
8
Чудото Нексо приключи. Ако не си гледал новини пусни си BBC или CNN. Направиха извънсъдебно споразумение и всичко приключи - без присъди и прочие. Незнам какво ще обяснява сега Гешев
10.
Fak
20.01.2023 12:49:01
3
26
Обявявам началото на общонационална дарителска кампания за набиране на средства за построяването на монумента "Киро, Простото спасителят на Украйна"
Съдружник с лихварите от NEXO, пране на пари, получаване на комисионни от посредници, изграждане на завод за електромобили, мостове, тунели, танкери.
Лобиране за построяване на батерии, перки заложени в ПВУ, унищожаване на българката енергетиката в полза на Прокопов.
9.
Простото Кире
20.01.2023 12:42:40
7
21
Този разговор има смисъл за следващите избори,cамо че Петков вече отказва да седна на една маса с Борисов, да говори за политики за бъдещето на страната,защото го е страх да застане очи в очи с човека, когото лично в нарушение на закона, арестува!!
8.
Амакактакабе
20.01.2023 12:21:22
24
14
Нали уж дедо му го бяха убили на мегданя гадните комунисти? А сега уйдурма върти с тях. Гиди лъжец и мискинин. СумАти народ излъга.
7.
Хахахах
20.01.2023 12:13:45
24
6
Щом се обичат, да се вземат! Яли сме попарата им... Жалко и гнусно е, че новите уроди, в които ни бе надеждата, даже и попара не дадоха!
6.
Заради корупцията Nexo
20.01.2023 12:10:05
5
34
Парламентарните групи на ГЕРБ, ДПС, БСП и „Български възход“ изненадващо поискаха предсрочно освобождаване на председателя на Сметната палата Цветан Цветков.
Агентурната свинщина на Кирчовците трябва най-после да приключи, а не да се обединява! Ако българските здрави сили не се вразумят, за да изхвърлят тези рекетьори и груба агентура завинаги, държавата ще свърши много зле.
5.
Коалициата Nexo
20.01.2023 12:04:51
12
39
Се покри като преибани зайци!
Голям страх ги тресе ПП+ДБ и от Бойко и от Гешев.
Страхът изяжда душата!
4.
Червена бабичка
20.01.2023 11:39:36
34
22
Най-накрая мутрокомунягата ще се завърне при нас от където тръгна.
3.
справедлив
20.01.2023 11:28:55
32
18
татко каза че ще ми купи колело ама друг път
2.
Цар плъх
20.01.2023 11:24:21
37
26
Цял живот през странични и задни входове.
1.
"Аз разпределям порциите"
20.01.2023 11:20:32
35
75
Е на тва, му се вика КОМУНИСТИЧЕСКО надлъгване!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Приятелката на убития Стефан: Бих тръгнала с теб, но трябва да дам живот на плода на нашата любов Приятелката на убития Стефан: Бих тръгнала с теб, но трябва да дам живот на плода на нашата любов А ти ме пази и закриляй, докато един ден отново ще бъдем заедно, добавя тя Иван Тренев: Убийството на Левски е политическо, поръчано от граф Игнатиев Иван Тренев: Убийството на Левски е политическо, поръчано от граф Игнатиев Той уточни, че руските агенти в комисията са изпълнили заръката на руския посланик  Община Бургас към бизнеса: Работете на максимум, Giro dItalia води хиляди в града още преди сезона Община Бургас към бизнеса: Работете на максимум, Giro dItalia води хиляди в града още преди сезона Това е уникална възможност. Очаква ни труден сезон. Направете така, че бизнесът ви да се възползва от нея, каза Радовеста Стюърт, директор на ОП Туризъм Дрогираният Александър хвърли 750 лв. на полицаи от Пето РУ, за да го метнат до "Атлантис" Дрогираният Александър хвърли 750 лв. на полицаи от Пето РУ, за да го метнат до "Атлантис" Drug тестът на шофьора отчел употреба на пико и амфетамин Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“ чества 80 години от създаването си на 7 април  Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“ чества 80 години от създаването си на 7 април  Значимият юбилей ще бъде отбелязан с полиекранното мултимедийно произведение „Градеж в развитие“ Бургас се утвърждава като водеща СПА дестинация Бургас се утвърждава като водеща СПА дестинация Сред ключовите предимства на региона са Акве Калиде, известен с античните си минерални извори, както и природните дадености на Атанасовско езеро, включващи лечебна кал и луга Бургаските таксита твърдят, че са на ръба, шофьорите искат незабавно повишаване на цените Бургаските таксита твърдят, че са на ръба, шофьорите искат незабавно повишаване на цените Браншът настоява за поне 14% ръст на минималните и максималните цени заради инфлацията, горивата и растящите разходи Община Несебър предоставя безплатни паркинги за Великденските празници Община Несебър предоставя безплатни паркинги за Великденските празници Жителите  и гостите ще могат да оставят превозните си средства на следните зони: „Северен голям паркинг“, „Морска гара“ и „Яхтено пристанище“ Бойко Борисов: В София няма детска болница, защото кметът е Лама - отварят се фонтанелите и чакрите Бойко Борисов: В София няма детска болница, защото кметът е Лама - отварят се фонтанелите и чакрите Ако слушаме Бойко Борисов, излиза, че планът за децата на София е да се лекуват в Пловдив и Бургас. Понеже там има кметове на ГЕРБ, отговори му Васил Терзиев 17 са обвиненията срещу д-р Хасърджиев и компания за секс скандала 17 са обвиненията срещу д-р Хасърджиев и компания за секс скандала Наред с обвиненията за сексуални престъпления и наркотици, по делото има и данни за порнография и за разпространение на материали с участие на непълнолетни
Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Те са по руска технология и са най-евтината възможност за нас, сподели президентът на Украйна Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Ако не сключим сделка и незабавно не го отворят, САЩ ще унищожат всичките им електроцентрали, нефтени находища и остров Харг, предупреди той Жената, която подари вечност на Ван Гог Жената, която подари вечност на Ван Гог Йохана е вдовицата на брат му Тео, която преобръща тъжната история и го превръща в един от най-великите художници в историята на европейското изкуство Котка изчезна мистериозно при полет от Кипър до Гърция Котка изчезна мистериозно при полет от Кипър до Гърция Котката е била част от пратка Синът на Арнолд Шварценегер тръгна по неговите стъпки, спечели първото си състезание по бодибилдинг Синът на Арнолд Шварценегер тръгна по неговите стъпки, спечели първото си състезание по бодибилдинг Екшън звездата участва засилено във физическата подготовка на сина си Нови мерки затягат правилата за хранителните отпадъци и удрят all inclusive моделa Нови мерки затягат правилата за хранителните отпадъци и удрят all inclusive моделa Хотелите ще плащат на гост, заведенията - процент от оборота, целта е рязко намаляване на изхвърлената храна до 2031 година Язовир "Камчия" преля, пълен е на 101 % Язовир "Камчия" преля, пълен е на 101 % Към 8 часа днес в "Камчия" има 237 млн. куб.м. вода, което е 3,5 млн. над максималния му обем При нова ракетна атака на Иран срещу Израел избухна пожар в рафинерията Базан в Хайфа  При нова ракетна атака на Иран срещу Израел избухна пожар в рафинерията Базан в Хайфа  Към този момент няма данни за жертви и няма окончателно потвърждение дали комибината е ударен директно или от отломки Има ли опасност от цунами, след земетресението с магнитуд 7,3 в южната част на Тихия океан Има ли опасност от цунами, след земетресението с магнитуд 7,3 в южната част на Тихия океан Трусът е регистриран североизточно от Луганвил на дълбочина около 115 километра, а към момента няма данни за жертви Търговец №1 на инвестиционно злато твърди: Покупката на имот вече не е добра инвестиция Търговец №1 на инвестиционно злато твърди: Покупката на имот вече не е добра инвестиция Намираме се в края на този имотен цикъл - от гледна точка на достъпност на жилищата, от гледна точка на това за колко време ги изплащаме и от гледна точка на това, че лихвите в България все още са най-ниските в ЕС, подчерта той
Костадин Костадинов, депутат Костадин Костадинов, депутат Не ме интересува с колко жени спят политиците Виц на деня Виц на деня - Снощи у вас имаше як купон, а? Танци, викове...
- Ами... след 5 ракии дядо внесе един кошер, да покаже как пчелите правят мед...
Виц на деня Виц на деня Когато порасна ще стана адвокат, за да защитавам невинните. А, когато защитавам виновните ще изкарвам пари. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Първо правило за младоженеца:
Забрави всичко, с което те е хранила мама!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори