Обрат: Историческата лидерска среща между Борисов, Нинова, Янев и Карадайъ все пак ще е публична
От пресцентъра на БСП първо съобщиха, че няма да може да се снима, но после обявиха, че ще пуснат камерите
Днешната лидерска среща, организирана от Корнелия Нинова в Народното събрание, ще е закрита за медиите. Това обявиха първоначално от пресцентъра на БСП пред парламентарните репортери. Каква е причината за това решение не бе съобщено. To донякъде противоречеше на заявката на Нинова всичко около третия мандат да става пред медиите. Половин час след това настъпи обрат. От пресцентъра обявиха, че срещата все пак ще е публична.
Припомняме, че Нинова покани лидерите на парламентарно представените партии на разговори за съставяне на правителство с третия мандат. Водачите на „Продължаваме промяната“, „Демократична България“ и „Възраждане“ обявиха, че няма да се явят, но са готови на разговори в по-тесен формат с БСП.
Поканата обаче, донякъде изненадващо, прие лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Той не е бил в парламента от години. Безпрецедентната покана от водача на БСП Корнелия Нинова може да се приеме за сериозен комплимент към него и разчупване на ледовете.
На срещата се очаква да присъстват още председателите на ДПС и „Български възход“, съответно, Мустафа Карадайъ и Стефан Янев.
Досега преговорите за първия и втория проучвателен мандат за съставяне на правителство бяха открити за медиите. Това обаче не доведе до успех. Дали сега няма да се случи чудо - предстои да разберем.
Срещата започва в 11 ч.
Драмата в небето: Млади асове на изтребители съпровождат самолета до Бургас, три летища отказват кацане
Несломеният от зловеща катастрофа Светослав каза как се печелят най-големите победи
И очите на титаните се насълзяват: Какво пишат в чужбина за лондонското завръщане на Гришо
Съседски спор на Коледа завърши с доживотна присъда
Съпруга уби мъжа си най-хладнокръвно
1/8-финалите зоват: става все по-интересно на Мондиал 2026
Оправдаха трима мъже за убийството на журналистката Лира Маккий в Северна Ирландия
Иран готви шестдневно погребение на Али Хаменей, очакват се милиони по улиците
Хотелиери от Северното Черноморие: Сезонът е тежък, едва събираме пари за заплати
Разкриха коя е украинката, издирвана за бомбения атентат в Монако, дегизирала се като мъж
Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа
