Инспектори от ИАРА с масирани проверки на яз. "Жребчево" и "Розов кладенец" (СНИМКИ)
Акция е извършена и по вода на река Дунав
През последните дни контролните органи на ИАРА към "Рибарство и контрол " град Сливен и град Стара Загора извършиха масирани проверки и наблюдения в акваторията на язовирите "Жребчево и "Розов кладенец". В хода на извършените проверки, от водите на язовир "Жребчево", в близост до местност "Паметника" и "Кук дере" и под село Паничерево са установени и извадени общо 520 м мрежи тип "сетка" с улов в тях от 38 кг риба, от вида шаран и платика. Мрежите са иззети за унищожаване, а рибата е освободена и върната обратно във водата.
След извършен обход на язовир "Розов кладенец", топъл канал до ТЕЦ "Марица изток- 1" и студен канал - село Обручище, контролните органи на ИАРА извършиха проверка на 81 броя любители риболовци. Не са установени нарушения. При последвала проверка във водите на язовира са забелязани две лица, извършващи любителски риболов от лодка, на които са съставени 4 броя АУАН (Акт за установяване на административно нарушение) за уловено количество риба, по-голямо от определеното в разпоредбите на Закона за рибарство и аквакултури.
Служители на сектор "Рибарство и контрол" град Велико Търново и сектор "Рибарство и контрол" град Русе извършиха рутинна проверка по вода на река Дунав. В хода на проверката, в района на остров "Вардим" са открити 3 броя лави кърмаци с по 60 куки, всяка за улов на есетрови риби, и един брой немаркирана хрилна мрежа. Уредите са иззети за унищожаване.
Испански учени с огромен пробив в борбата с рака на панкреаса
Спасиха бедстващо коте по време на саниране на блок в бургаския жк. "Меден Рудник"
През февруари Бургас приема Европейско първенство по спортна стрелба
Кирил Петков отива на скенер на мозъка за наркотици
Лияна се омъжи тайно за наследник на Димитър Талев
Бакалавърска програма с корейски език стартира от есента в бургаския филиал на Софийския университет
Удар за 240 000 лева: Емануела обрана от „свой“ човек?
Минималната работна заплата в ЕС: От 620 € в България до 2704 € в Люксембург
Огромен брой мигранти се редят на опашки за легален статут в Барселона
Предстои снежен уикенд
"Любов от пръв поглед" и трае ли дълго тя
И Силвия Къдрева прие да стане служебен министър-председател
