18-годишен блудства и уби възрастна жена в Русенско, съдът го остави в ареста
Младежът е признал вината си
Окръжният съд в Русе остави за постоянно в ареста 18-годишният Светлин А., обвинен за убийството на 82-годишната жена от русенското село Щръклево. Мярката за неотклонение на младежа бе гледана този следобед, съобщава БТА.
82-годишната жена от русенското село Щръклево бе открита от сина си мъртва на 2 януари в къщата, в която живеела сама. Установено е, че убийството е извършено в следобедните часове на 1 януари.
Окръжният прокурор на Русе Георги Георгиев обясни, че в резултат на съвместната работа между прокурорите и служителите на областната дирекция на МВР в Русе е установено, че пострадалата е жертва на блудствени действия, след което е била умишлено умъртвена от сочения за извършител 18-годишен младеж от село Щръклево, който е неин съсед, предава dnes.bg.
Аутопсията е показала, че смъртта е настъпила от задушаване.
Младежът доскоро е живеел с родителите си в Дания. Върнали се в България през септември и купили къща до имота на жертвата.
Прокурор Георгиев обясни, че след работа с криминални психолози младежът е признал вината си, като мотивът за престъплението е сексуален. Извършен е и следствен експеримент, който е доказал това.
По делото са извършени огледи, претърсване, иззети са веществени доказателства, разпитани са свидетели и са назначени експертизи. За тежкото престъпление законът предвижда от 10 до 20 години затвор.
Преди съдебното заседание младежът, който е учил само до девети клас, заяви, че съжалява за стореното.
Служебният му защитник поиска от съда "домашен арест", но съдията наложи най-тежката мярка, тъй като от събраните до момента доказателства може да се направи обосновано предположение, че младежът е извършил престъплението. Отделно, има опасност той да се укрие или да извърши друго криминално деяние.
Определението на съда може да се обжалва в тридневен срок пред Великотърновския апелативен съд.
Служебният защитник на обвиняемия заяви след заседанието, че няма да обжалва наложената мярка.
Кирил Вътев: Българските продукти идват на по-ниска цена, но се продават с огромни надценки
Убийство или инцидент? 3 версии за смъртта на момичето в Благоевград
Разкриха схема за укриване на данъци с български ПОС терминали в Гърция
Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива
Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро
Кирил Вътев: Големите търговски вериги имат лоби в ЕП
Ново лекарство срещу рак даде безпрецедентни резултати
Медии в Киев: Невзоров напуснал България след престой в украинското посолство
Турция иска да си сътрудничи с Япония в производството на дронове
Горанов: Чакам да ме извадят от "Магнитски"
Украйна отрече да е атакувала Запорожката АЕЦ
Лукашенко предупреди Армения да не върви по пътя на Украйна
