Екшън на пътя: 29-годишна с 4 промила алкохол открадна кола и помете патрулка
Тя бе осъдена на една година затвор
Окръжният съд в Плевен наложи наказание от една година лишаване от свобода и глоба в размер на 200 лева на 29-годишната жена, шофирала пияна откраднат автомобил, с който блъсна патрулка, съобщиха от пресцентъра на Съдебната палата в града.
Подсъдимата е поискала заседанието по делото да се гледа по реда на съкратеното съдебно следствие, като е признала вината си и не е искала да се събират доказателства.
Случаят е от 11 юли, когато в ранните часове на деня 29-годишната плевенчанка шофирала откраднат от нея автомобил, след като употребила алкохол. Причинила две катастрофи с щети по два автомобила в квартал "Сторгозия" в Плевен и избягала.
Патрулен автомобил направил опит да спре колата й, но тя не се подчинила на подадените звукови и светлинни сигнали. Преследвана била от три патрулки, една от които по време на гонката препречила пътя на извършителката. Тя обаче отново не спряла и се врязала в патрулния автомобил, застанал на пътя ѝ, в който били служители на Второ районно управление в Плевен. На полицаите са причинени леки телесни повреди.
Установено е, че жената е шофирала с 3.77 промила концентрация на алкохол в кръвта. Тя е и неправоспособен водач. Нанесените имуществени щети са за над 15 хиляди лева.
Постановената присъда не е окончателна. Тя подлежи на обжалване и протестиране пред Апелативен съд-Велико Търново в петнадесетдневен срок, считано от днес.
До влизане на присъдата в сила, подсъдимата остава с мярка за неотклонение "Задържане под стража".
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас
Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните
Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес
Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка
Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн
Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Дневен хороскоп за 26 юни 2026: Важни решения за Девата, късмет за Рибите
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!

СУМПС,кво да и вземат? Рунтавата
четка?