×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Фалшиво злато за над половин милион евро откриха при акция в Турция
  • Вулканът „Дуконо“ в Индонезия изригна, 20 туристи са в капан
  • Честваме паметта на св. Йоан Богослов и на св. Арсений Велики
  • Обнародваха в „Държавен вестник“ указа за избирането на Радев за премиер
  • Затварят пътя между Поморие и Бургас заради Giro d’Italia
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Руски танкове превзеха Сливен. Кой идиот измисли деца да се катерят по оръдие за Коледа?


22 Декември 2022, Четвъртък, 10:39 ч.
Автор: Флагман

Боен танк Т-72 нахлу в центъра на града

По време на благотворително тържество за деца в неравностойно положение в Руската дума депутатът Олег Нилов отворил картичка и прочел: „Момчето Вова от Киев мечтае за ракети. Вова, ще получиш ракети, чакай“.

След това побързал да уточни, че се шегува. Председателят на комисията за младежта Артьом Метелев обаче се хванал за главата, ужасен от колегата си Нилов.

Няколко дни след това развълнувани репортери предадоха от Сливен, как боен танк Т-72 нахлу в центъра на града. С него се появиха Дядо Коледа и Снежанка, деца възторжено ги посрещат.

Руски вариант на танк със Снегурочка

Оказва се, че това е сценка от нечия идея с претенции за оригиналност, родена във военното министерство или някъде другаде по веригата. Слава Богу, че мероприятието бе успяло да осигури едва няколко малчугани и техните майки, вероятно свързани с военните от съответното поделение. Всеки ден научаваме за нови и нови сражения в Украйна, за хиляди жертви, разрушени градове: сгради, училища, детски градини, болници…

Подходящо ли ви се струва в такъв момент боен танк да се кипри на сливенски площад, вместо украсен като шейна автомобил, например. Сто други начина има за привличане вниманието на децата в навечерието на Коледа, вместо да им се навират в очите оръжия, предназначени за водене на война и унищожаване на жива сила и обекти. Военни обясняваха на децата, някои от които качени на самото оръдие, че щели да защитават мира с танковете.

Путин също твърди, че защитава Русия от нещо си, но това носи смърт и разруха, а светът нарече неговото управление терористично.

Абсурд е, че въобще се налага да водим такъв разговор! По Коледа, когато малки и големи се надяват на чудеса и сбъдване на мечтите!   

Фрог нюз


В категории: Сливен


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп Скандал с Марк Хамил и Доналд Тръмп 08/05/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Цените на храните в световен мащаб растат Цените на храните в световен мащаб растат 08/05/2026, Петък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски 08/05/2026, Петък 19:40 3
12
Коментара по темата
12.
Калоян
22.12.2022 13:23:17
2
13
Първо, това се състоя на плаца на таковото поделение - беше за децата на военослужещите. Те истински се радваха! Второ: трябване да саамерикански такнкове ли, че на автора да му текат лигите??
11.
Ха ха хаааа
22.12.2022 13:21:26
3
10
Какво е това лицемерие?
Може да пращаме оръжие в Украйна,за да убиват хора и това е акт на хуманност?
А какво лошо има деца да видят танк-реквизит? Така ще могат да прозрат Евро-атлантическото лицемерие,ако докато пораснат все още съществуват тези "ценности"
10.
до 6
22.12.2022 13:17:09
0
13
Благодаря, че разясни!
Флагман все такива "новини" творят". И най-важното е че не се срамуват и не си вземат поука. Може ли да си журналист и да нямаш усет за новини?
Ама така е като "твориш" новини от топлият офис, а не излезеш малко да видиш какво става навън. И да се постараеш да си проверяваш източниците
9.
Ха ха
22.12.2022 12:18:01
2
19
Флагман, може би ако танка беше американски, щяхте първи да отразите новината?!
А когато дядо Коледа пристига със въртолет или самолет, защо си мълчите?
Стига поклони!
8.
666
22.12.2022 12:06:24
3
15
Танковете са български на въоръжение в БА. Евтини манипулации. Сигурно и екипажа е руски и затова......!
7.
Хусни
22.12.2022 11:55:30
2
12
Да го прибират веднага ,че онези зад гара Сливен за една вечер ще го сурнат. Само украсата ще остане. Ще го евакуират с каруци.
6.
Ееееее
22.12.2022 11:25:46
5
21
И какъв е проблема?! Или се чудите какво да напишите? Даже не знаете за какво става въпрос. Добре, че по-долу ви обясниха защо. И аз се чудя кой идиот ви е кръстил "журналисти" , но ...........?!?
5.
Реалист
22.12.2022 11:18:40
2
26
Стига да беше вярно!
Танка не беше на Сливенски площад, а на пиаца в поделението, и децата които са там бяха поканени, защото родителите им работят в същото поделение, други деца от града нямаха достъп и дори не знаеха.
Ако поне се загледате и дядо коледа от снимката е с военни дрехи и кубинки под червената дреха.
4.
Haha
22.12.2022 11:15:50
13
8
Приказката се потвурждава.Господ като давал акъл военните били на учение.Идеята била на шефа на поделението хаха.Явно постоянно е бил на учение.Да си прост нее лесно.Един бил толкова прост че на конкурса за глупаци заел второ място
3.
!!!
22.12.2022 11:05:04
8
18
За съжаление такава е съвременната действителност.Не намирам нищо чак толкова за неприятно.Така решили така направили,все с Украйна ли да се съобразяваме.Тук е България,така ще я пазим с танкове.
2.
А докато превземаха Сливен
22.12.2022 10:49:41
11
14
Знаеха ли че космическия паляк рогозин е ранен в задника от шрапнвл в Донецк на рожденния си ден. Моши украинци лоши украинци не пожалиха космическия задник на Рохозин
1.
БургАсков
22.12.2022 10:45:32
10
16
Умните зелени чорапи
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване Етническо напрежение тлее в Габрово заради масово сбиване Причина за скандала е забележка, направена на съседи за шума, който вдигат на улицата, пред жилищата им Окончателно: двойният убиец Рагевски ще лежи доживот Окончателно: двойният убиец Рагевски ще лежи доживот Той обжалва пред ВКС с последна надежда да намали присъдата си, но удари на камък Първите кадрови решения на кабинета: Радев назначи Николай Копринков и 18 зам.-министри Първите кадрови решения на кабинета: Радев назначи Николай Копринков и 18 зам.-министри Очаква се в понеделник да има нови областни управители и още зам.-министри Италианската преса със суперлативи за Бургас и България: Стартира едно невероятно „Джиро“ Италианската преса със суперлативи за Бургас и България: Стартира едно невероятно „Джиро“ Може силно да се притесните, ако отворите последния брой на най-тиражирания италиански всекидневник - спортния в. “Гадзета дело Спорт”, който направо ще ви накара да почервенееш от радост и удивление двете чудесни заглавия на челото на вестника Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Проф. Каприев: Тънем в невежество, защото политиците искат послушен електорат, за тях сме марсианци Избягвам да ги коментирам, защото те се отнасят към мен с презрение и аз, като добре възпитан човек, им отговарям със същото, сподели той ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ ДАНС с нов временен шеф: Правителство реши митничар да оглави „Национална сигурност“ Изборът на Станчо Станев е неочакван за мнозина. Той ще е заместник-председател на службата, след избора на титуляр  Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Тази сметка от гръцки ресторант превъртя мрежата Не може да видите такава в България Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Стартът на Джиро дИталия 2026: Изключителен етап през Бургаска област, който ще остане в историята Първият етап впечатли с живописните гледки и високото темпо на състезанието Как кабинетът „Радев“ ще бори олигархията? Спират теча на милиардите с контрол на обществените поръчки Как кабинетът „Радев“ ще бори олигархията? Спират теча на милиардите с контрол на обществените поръчки „Прогресивна България“ ще въвежда равни правила за бизнеса Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи Венета Райкова - депутат! И това можеше да се случи „Зарекла съм се, че с политика няма да се занимавам. Това е моето обещание към Вселената и го спазвам. Не ми е мястото там“, отсича блондинката
Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Споразумението е постигнато с посредничеството на Доналд Тръмп Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски Посещението на словашкия лидер в Москва е планирано за утре, 9 май Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Той ще представи новата си изложба "Аз, клоунът" Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Страст, вълнение и истинско желание да бъдеш част от шоуто: благодаря, България, за тази впечатляваща Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Кандев е с много висок рейтинг, след като определено се справи през последните няколко месеца  Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Двамата обсъдиха основните приоритети в работата на министерството, подготовката за предстоящия летен туристически сезон, диалога с туристическия бранш и общините, както и необходимостта от последователност и устойчивост в изпълнението на ключови политики и проекти в подкрепа на сектора Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Cъдиитe в Meждyнapoдния тъpгoвcĸи cъд нa CAЩ пocтaнoвиxa, чe aдминиcтpaциятa нa Tpъмп нe e имaлa ocнoвaниe дa въвeдe тapифи cъглacнo тъpгoвcĸия зaĸoн Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Баровско заведение на брега на Темза е станало обект на дръзки крадци с маски Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба Когато всички разходи бъдат събрани с визия, куверти, музика, фото и видео, общата сума за един абитуриент през 2026 година често достига между 5 000 и 8 000 евро
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня Две приятелки се срещат. Една бута детска количка. Другата гледа бебето и казва:
- Същинско копие на татко си!
- Абсолютно! А мъжът ми твърди, че прилича на него.
Виц на деня Виц на деня - Жена ми страда от алкохолизъм.
- Чак толкова много ли пие бе?
- Хич даже не близва. Аз пия. Тя страда.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори