Грамоти за двамата мъже, спасявали пътниците от обърнатия край Свиленград рейс
Кръстьо Буцев и Георги Соваджиев от Ямбол са първите, озовали се на мястото на катастрофата
Двамата мъже, спасявали пътниците от катастрофиралия автобус край Свиленград, получиха грамоти за доблест при спасяване на човешки животи от кмета на Ямбол Валентин Ревански, съобщиха от пресцентъра на общината.
Кръстьо Буцев и Георги Соваджиев от Ямбол са първите, озовали се на мястото на катастрофата. Двамата мъже започват веднага да вадят пътниците от обърналия се автобус - бургазлии, пътували на екскурзия до Кавала.
„Гледката беше страшна, но трябваше да запазим самообладание и да помогнем на възможно най-много хора. Всеки трябва да направи точно това“, споделиха те.
Автобусът с около 40 екскурзианти от Бургас, прибиращи се от Гърция, се обърна в дълбоко дере до село Младиново на 11 декември. При инцидента загина жена и пострадаха 19 от пътниците.
Ето я колоритната майка на Коцето – голяма свежарка е!
Талантът на Дара бил „да пляска с гърди“
Празнуваме летен Никулден: Ето кой празнува и какво не бива да правим днес
Тенерифе под напрежение и строги мерки: очаква пристигането на круизния кораб с хантавирус
Важно за шофьорите! Затварят главния път към Карнобат заради Обиколката на Италия, ето временната органзиация
Турция планира продажбата на тютюневи изделия да става с лична карта
Отбелязваме Деня на Европа – символ на мира и единството
Тръмп заяви, че иска по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Спортът, а не парите, ни прави по-щастливи
Втора вечер на СОЛиСиМи: Музика, която докосва сърцето и нови световни премиери
Хороскоп за 9 май 2026: Пари и успех за Скорпиона, а Водолеят сияе от любовта
