×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Носителят на “Златна палма” “Обикновен инцидент” на Джафар Панахи в програмата на 24-ти “София Филм Фест на брега”
  • 500 плувци от 30 клуба ще мерят сили в „Парк Арена – ОЗК“
  • Андрей Янкулов свиква ВСС за определяне на временно и.ф. главен прокурор
  • Монтирани са 80 нови кошчета за кучешки отпадъци и са подмени 350 алейни кошчета. Използвайте по предназначение
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Северна Корея екзекутира 2 деца, гледали американски филми


09 Декември 2022, Петък, 20:40 ч.

Тийнейджъри на 16 и 17 години убити публично на градското летище пред очите на местните жители

Северна Корея екзекутира двама гимназисти, защото са гледали южнокорейски и американски филми, съобщава Индипендънт. Гледането или разпространението на корейски драми е строго забранено в Северна Корея.

Двете момчета, на 16 и 17 години, се запознали през октомври в училище в севернокорейската провинция Рянганг и гледали няколко южнокорейски и американски драматични филми.

Двамата тийнейджъри са били екзекутирани пред очите на местните жители на градско летище, според британския в. "Дейли Мирър". Инцидентът е от октомври, но информацията за убийствата се появи едва тази седмица.

Правителството каза, че престъпленията, извършени от двете момчета, са "зли", поради което ужасените жители бяха накарани да гледат екзекуцията, предава lupa.bg.

Миналата година Северна Корея обяви 11-дневен траур, за да отбележи годишнината от смъртта на бащата на Ким Чен Ун Ким Чен Ир. През този период гражданите нямаха право да се смеят, да пазаруват или да пият.

През 2020 г. правителството забрани чуждестранното влияние като част от репресиите си срещу корейски предавания, които ставаха популярни в страната. Южнокорейските предавания се пренасят контрабандно на флашки и се гледат при затворени врати, за да се избегнат глоби, затвор или още по-лошо - смърт.

КНДР е сред малкото държави в света, която подкрепя Русия във войната й с Украйна.

 




22
Коментара
22
Коментара по темата
22.
Нямам име(на български)
12.12.2022 19:37:52
0
3
Флагман е отразил това, който не му харесва "лошата" западна демокрация да си ходи в Раша и Северна Корея,.... Там ще е рай за тях
21.
До 19
10.12.2022 17:46:30
3
2
Ще останете само ти, Кирчо и Кокорчо! Може и Лена! Докато се хлопкате ще си похапвате пици с кристали и ще летите с по една метла отзад! !
20.
Киви
10.12.2022 13:44:32
4
1
Още малко и при нас ще дойде същото ама по "демократичен" начин, първо спряха руските тв, второ всичко що иде от Русия е нечисто и лошо, трето ако кажеш нещо хубаво за Русия рискуваш да те набият и на това му викаме свободен и демократичен свят?
19.
Да
10.12.2022 13:24:12
2
6
Този ни трябва само за месец, мисля няма да остане наркоман, курва, крадец или някой от паплачта на Боко Тиквата
18.
бургазлия
10.12.2022 13:17:56
4
4
Тези, за които ти е набито в тъпата тиква, че са ИЗРОДИ, макар че са в изолация разработват на най-високо ниво високотехнологични отрасли, компютърни технологии, вкл. компютри с разработени и произведени от тях компоненти, космически технологии, имат изстреляни вече над 100 военни, телекомуникационни и научни спътници и космически сонди, ядрени технологии, вкл атомни бомби и междуконтинентални балистични ракети, списъка на постиженията им е дълъг, а по ново на образованието си са на 5-то място в света според ООН. И всичко това го е постигнал един малък народ самостоятелно, в условията на международна изолация. Само шапка можем да им сваляме. А такива овце като теб мислят, че те трева пасат.
17.
1
10.12.2022 11:43:36
5
5
Тя и Земята е кръгла..Не е нужно да е обходите за да знаете това..Както и че в Северна Корея са ИЗРОДИ
16.
бай Оня
10.12.2022 11:05:16
7
6
О, ама не бях видял, че №12 го е прочел някъде и на английски. Значи със сигурност е достоверно. Те хич не лъжат :)))
15.
бай Оня
10.12.2022 10:55:08
8
7
Тази "новина" да не се окаже като онази, че чичото на Ким бил изпаднал в немилост и бил изяден жив от кучета пец цялото ЦК на Партията, а след няколко месеца жив и здрав седеше до Кимчо. Ама вече е стандарт - "Една жена каза..." и целия "демократичен" свят е възмутен и в потрес. Доказателства и позоваване на надеждни източници - демократично нема нужда. Тази демокрация пълен ташак я направихте, "демократи".
14.
Поклон
10.12.2022 10:50:16
6
7
А в Бъглария наште русофилистици, КОГА? Щото те и без друго подкрепят тоя тип режими. Честито да им е.
13.
'
10.12.2022 07:27:46
9
15
Рассия ... новата Северна Корея.
12.
.
10.12.2022 06:33:47
8
16
North Korea executes two teenagers after they watched films from South Korea
Eyewitnesses said they were told people watching South Korean movies will be "sentenced to the maximum penalty - death" as they watched the two teens being killed

Аз съм изумен как има подчовеци които подкрепят подобен режим. Трябва да си тотално сбъркан да защитаваш подобни изроди и да правиш сравнение с западния свят.
11.
bai kosta
10.12.2022 01:31:05
17
12
Флагмани,вие бяхте ли там,видяхте ли,или сте на принципа"една жена на пазара го каза".
10.
ХХ
10.12.2022 00:51:01
8
9
А у нас атлантикът соломон паси е гледал единствено филми на Мосфилм. Затова и спаси БКП от лустрация.
9.
До 8
10.12.2022 00:13:58
7
10
Тяхна си работа лична отговорност. Съвсем друго нещо е ''великият'' режим да те екзекутира, на за друго, ами от страх че си прогледнал от другата страна. Северна Корея не подкрепяла Русия.... виж от една страна си прав, все едно инвалид, да подкрепя бодигарда си в бой...........
8.
Ноунейм
09.12.2022 23:33:00
18
21
А в Щатите и Западна Европа ежедневно умират стотици хора на възраст под 20 години поради употреба на наркотици.Само че това предполагам е нормално ,особено според такива като Флагман.Флагман се е постарал да натърти ,че Северна Корея подкрепя Русия ....Еха ....
7.
Тъкмо си
09.12.2022 23:06:03
13
16
помислиш, че си видял най-жалката тъпотия и друга я изпреварва! Единствената цел на тази зловонна помия е последното изречение... Гьобелс ряпа да яде!

"КНДР е сред малкото държави в света, която подкрепя Русия във войната й с Украйна."
6.
жестоката истина
09.12.2022 22:20:38
12
19
Тия в Северна Корея са аматьори пред българските комунисти, които са трепели хора за още "по-големи" престъпления спрямо човеконенавистната им идеология. Кольо Колев, лежал в лагера - кариера край Ловеч с подигравателното име "Слънчев бряг" казва за едно от многото брутални убийства на комунистическите престъпници:
"Бяха две момичета и едно момче от Бургас. Обвинили ги, че чакат с къси поли на кея да дойдат американските моряци с кораби. Цяла нощ се гавриха с тримата. Цяла нощ се чуваха страшни викове, макар че им запушваха устата. Колко са били изнасилванията, никой не знае. Сутринта момчето беше мъртво, а момичета с разкъсани дрехи, разчорлени и окървавени, ги изкараха от помещението на началниците."
Толкова!
5.
Любомир Фиданов Заков
09.12.2022 21:35:38
20
24
Крайно време е някоя от ВЕЛИКИТЕ СИЛИ
да ИЗРАВНИ СЪС ЗЕМЯТА тая МРЪСНА ПАСМИНА за не повече от 48 часа.
И там повече никога ,дори и трева да не порасне.Най малко за това,че грозните
Получовеци заплашват,едва ли не ЦЕЛИЯТ СВЯТ С ЯДРЕН АПОКАЛИПСИС.
СМЪРТ НА КОМУНИЗЪМА и на целия род на
КИМ ИР СЕН.ДАНО,ЖИВИ ДА НЕ СА.АМИН,ДАЙ БОЖЕ.
4.
икономът
09.12.2022 21:28:35
19
30
Аз пък разбрах, че преди да ги убият, са ги изнасилили! А след убийството са ги разфасовали и са ги сервирали в най-големия местен ресторант!
Той Путин е виновен за всичко, добре че са добрите Съединени щати, че да се борят за световен мир!
3.
Б.Б.
09.12.2022 21:19:34
20
30
Само идиот с евроатлантически ценности може да повярва на такава "новина".
Без никакви доказателства, без никакви източници...ей така, пък все някой ще се хване.
Болно общество, болно...и много, много просто!
2.
Хахахах
09.12.2022 21:15:43
22
25
много яки глупости! Пропуснали сте да пишете, че после са ги изяли, защото там е голям глад... такива жалки простотии подхождат само на вашия идиотизиран медиен сайт. Паляци жалки!
1.
Комунизъм брат.
09.12.2022 21:05:20
12
19
Чест, мир и просперитет.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
БДУ подписа меморандум за сътрудничество с Медицински център „Стем Плюс“ БДУ подписа меморандум за сътрудничество с Медицински център „Стем Плюс“ Студентите ще получат повече възможности за практика и участие в научни проекти ОДМВР-Бургас издирва 17-годишната Елена от жк "Меден рудник" ОДМВР-Бургас издирва 17-годишната Елена от жк "Меден рудник" Момичето е високо около 170 см, с черна коса и бенка над горната устна отдясно Борислав Сандов разказа за посещение на хижа „Петрохан“ и показа терасата Борислав Сандов разказа за посещение на хижа „Петрохан“ и показа терасата Бившият вицепремиер свърза мястото със спирането на промени в Закона за горите Изпълнителите на завещанието на Джефри Епстийн предлагат минимум 25 млн. долара на жертвите Изпълнителите на завещанието на Джефри Епстийн предлагат минимум 25 млн. долара на жертвите Споразумението по колективния иск предстои да бъде одобрено от федерален съдия в Ню Йорк Край на набезите на поморийската ъндърграунд звезда Георги Дърлянов, пратиха го "на топло" Край на набезите на поморийската ъндърграунд звезда Георги Дърлянов, пратиха го "на топло" Той ще лежи 6 месеца в сградата за лишени от свобода, не е изключено обаче престоят му да бъде удължен Братът на убитата Евгения твърди: Орлин и баща му са скачали върху куфара с тялото на сестра ми Братът на убитата Евгения твърди: Орлин и баща му са скачали върху куфара с тялото на сестра ми Николай Чорбанов посочва, че решението на съда е унищожително за семейство му Тежка катастрофа: Кола падна в река в Хасковско, двама загинаха Тежка катастрофа: Кола падна в река в Хасковско, двама загинаха В автомобила са пътували четирима души - жена с дете и двама възрастни, мъж и жена Зимата свършва в неделя, иде ранна пролет, посочи проф. Рачев Зимата свършва в неделя, иде ранна пролет, посочи проф. Рачев Март ще бъде с цялото амплоа на женски възможности - и високи, и ниски градуси, добави той Бургаският кв. Банево отбелязва Туралия със Сирнишки огън и фолклорна програма Бургаският кв. Банево отбелязва Туралия със Сирнишки огън и фолклорна програма Жителите ще пресъздадат обичаите за Сирни заговезни с шествие, хамкане и вземане на прошка Откриха потъналия кораб на кап. Христо Спасов - на 38 метра дълбочина Откриха потъналия кораб на кап. Христо Спасов - на 38 метра дълбочина Плавателният съд е открит на морското дъно на 3,5 мили от Маслен нос
Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Законодателният орган одобри преименуването на международното летище, очаква се подписът на губернатора Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България През 1992г  той превърна вече бившият мъж Андрей Миронов в Андриана Миронова Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Предстоят първи тестове върху хора Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Преките чужди инвестиции са нараснали с 14% до 3.2 млрд. евро Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Вдигнаха сериозно цените Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Официални доклади за 2024/25 г. разкриват 43 отделни пътувания на членове на кралското семейство, при които пътните разходи са били най-малко 17 000 британски лири, което е значително увеличение спрямо 27-те пътувания, регистрирани през предходните 12 месеца Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Вижте на какво се дължи преструктурирането Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Според премиера Киев използва политически натиск и енергийни инструменти Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни През последните години Пентагонът разшири усилията си за каталогизиране, проследяване и разследване на доклади за НЛО чрез своята Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Дейн играеше ролята на патриарха на семейството Кал Джейкъбс в хитовия тийнейджърски сериал на HBO „Еуфория“
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Българинът разбра, че с новите заплати нищо не може да си купи Виц на деня Виц на деня - Тате, смятам да се запиша в армията. Чух, че жените си падат по мъже с униформи.
- Не е от униформата, сине. Жените знаят, че ако си бил в армията, си научен да изпълняваш заповеди и да ядеш буламачи.
Виц на деня Виц на деня Една мацка излиза бясна от автосервиза.
- Какво стана? - пита я приятелката и.
- Какво ли. Този идиот вместо да ми оправи колата, ми разправя, че трябвало да ми смени тампона!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Пластичната хирургия е като санирането - сменя се фасадата, но канализацията е същата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори