Предстои топъл, ветровит и дъждовен уикенд
Сняг в началото на следващата седмица
В следващите дни се очаква променливо време с напоителни валежи от дъжд и резки температурни аномалии. Над Балканите ще премине пореден средиземноморски циклон, последван от студен атмосферен фронт, който ще даде началото на захлаждане с потенциал за снеговалеж.
В събота ще е преобладаващо облачно с мъгли сутринта. В хода на деня ще има краткотрайни валежи в Южна и на по-малко места в Западна България. Ще нахлува топъл средиземноморски въздух и дневните температури ще са високи за декември - сутринта между 6 и 11 градуса, следобед в интервала 12-17 градуса. По-хладно ще остане в Северозапада. Ще се усили вятърът от юг-югозапад, като поривите ще са особено силни в планините и по северните склонове към предпланинските райони
Неделният ден ще е облачен, дъждовен и ветровит. Още през нощта ще завали и от запад на изток валежната зона ще обхване цялата страна. Значителни количества дъжд ще паднат в Рила, Пирин и Родопите. Вятърът ще запази посоката си и отново ще е особено силен в планините, около тях и в цяла Югоизточна България. Температурите ще се запазят почти без промяна.
След мокрия, но топъл уикенд, в първия ден на следващата седмица атмосферната конфигурация рязко ще се промени. Ще премине студен атмосферен фронт, който осезаемо ще свали температурите. В понеделник температурите през деня ще са между 3-4 градуса на Северозапада и 10-11 около крайбрежието. След временно прекъсване през нощта и в понеделник сутринта, следобед отново ще завали. В планините, както и на много места в областите на Западна и Северна България ще има условия за снеговалежи. По-късно през нощта сняг ще превали и в Североизтока. Снежна покривка ще се задържи най-вече в западната половина на Стара планина и предпланинската част там
Ботев поиска аудиото от VAR и отстраняване на Станимир Тренчев
Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте
НАТО влезе в спор със сценаристи заради срещи с филмовата индустрия
Иран обяви Ормузкия проток за своя атомна бомба
Необичайно студено време със сняг и градушка обхвана Гърция
18-годишен от Перник стреля с пистолет от кола в движение
ЕП разследва потенциални опити за външна намеса в последните избори у нас
Закопчаха дрогирана 19-годишна шофьорка без книжка
Важно! Маршрутът на старта Giro dItalia в Несебър и временната организация на паркирането и движението в града
Черноморец изпусна победата срещу Етър в Несебър
Гордост! Бургаските кикбоксьори се завърнаха с купи и медали от Европейската купа в Хърватия
