Кой измести за кратко Илон Мъск в класацията за най-богат човек в света
Бернар Арно оглави за часове списъка на милиардерите на Forbes
Собственикът на Tesla Илон Мъск загуби за кратко първото място в списъка на милиардерите на Forbes от Бернар Арно, чието семейство притежава водещата в света група за луксозни стоки LVMH, съобщава Нова телевизия.
В условията на спад на акциите на американските технологични компании поради нарастващите лихвени проценти и опасения от рецесия, състоянието на Мъск за кратко падна под това на семейство Арно.
Около 17:30 ч. по Гринуич обаче Мъск отново беше на върха със 184,9 млрд. долара, следван от Арно и семейството му със 184,7 млрд. долара. Индийският бизнесмен Гаутам Адани е на трето място със 134,8 млрд. долара, а основателят на Amazon Джеф Безос е на четвъртото със 111,3 млрд. долара.
През 2021 г. Арно също е оглавявал списъка на Forbes за няколко часа. Неговата група LVMH, в която влизат десетки марки, сред които Louis Vuitton, Givenchy и Kenzo, продължава да отчита силен ръст на приходите и печалбата, въпреки последните глобални икономически трудности.
Състоянието на Мъск е свързано предимно с цената на акциите на Tesla, а предприемачът е в центъра на спорове, след като в края на октомври пое управлението на Twitter.
В другата голяма класация на богатството, изготвена от Bloomberg, Мъск и Арно също се движат почти на една ръка разстояние. Според класацията, изчислена след затварянето на американските пазари във вторник, Мъск води със 178,9 млрд. долара, следван от Арно със 165,1 млрд. долара.
Заложници на екрана: Как безкрайното скролване разболява ума ни
Мечта за всеки коткар: Как 60 котки в апартамент могат да се превърнат в безплатен живот на морето
Правосъдният министър: Откакто влезе в затвора, Васил Михайлов е извършил три нарушения
Запълват фуги на АМ "Тракия" от утре до петък, вижте къде ограничават движението
Не всички пенсионери ще умрат от глад заради 2 евро, смятат от Прогресивна България
Защо се замита истинският проблем на украинската армия с нацистите
"Прогресивна България" оттегли предложението си за теглене на нов дълг заради ПВУ
Идва! Бурята е само на час от Бургас! (СНИМКА)
Несебър почете Деня на Ботев и на загиналите за свободата на България
Прокурорският син се сби в затвора, искат промяна на режима му
Трябва ли субсидиите за партиите да се отрежат с 1/3
