×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Две опции да мине кабинетът „Габровски“ - с отцепници или с таен вот


Две опции да мине кабинетът „Габровски“ - с отцепници или с таен вот
Лорер и Радостин Василев са спрягани за отцепници от ПП в полза на ГЕРБ, но това е по-скоро спекулация
06 Декември 2022, Вторник, 19:35 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

И двете обаче са малко вероятни

Вчера ГЕРБ-СДС изненадващо предложиха неврохирурга проф. Николай Габровски за министър-председател. Той има свобода да определи структурата и състава на правителството, обявиха представители на формацията.

Авторитетният лекар и учен обаче няма изгледи да промени нагласите за първия проучвателен мандат. ГЕРБ остават в изолация в Народното събрание. Склонни да им дадат подкрепа са само ДПС и „Български възход“ (БВ), което обаче не е достатъчно – трите формации имат общо 115 депутати. За мнозинство са нужни поне 121, а за да може то да е относително стабилно – най-малко 125.

Против проектоправителството „Габровски“ вече ясно се обявиха БСП, „Продължаваме промяната“ (ПП), „Демократична България“ (ДБ) и „Възраждане“.

Пред „Флагман“ обаче депутати неофициално коментираха, че текат преговори за отцепване на народни представители, които да дадат подкрепа за ГЕРБ.

Според човек от БСП пробив можело да дойде от Даниел Лорер и от Радостин Василев – двамата бяха министри в правителството на Кирил Петков. Василев бе в „Има такъв народ“, като в края на предния парламент именно той поведе отцепниците от партията на Слави Трифонов с надеждата „Промяната“ да остане на власт. Те обаче се оказаха недостатъчни, което доведе до предсрочните избори през октомври.

Ситуацията сега е подобна. Шанс за кабинет с първия мандат се дава само по линия на евентуални отцепници.

Има надежда такива да се появят както от ПП, така и от ДБ, коментира неофициално представител на ГЕРБ. Той също посочи Даниел Лорер, като се говорело, че групата около него в ПП наброявала 12 човека. Те биха били напълно достатъчни за формиране на мнозинство около проектокабинета „Габровски“.

Това обаче изглежда да е доста спекулативно. Днес Лорер изчете парламентарна декларация от името на ПП, свързана с Шенген. Той разкритикува „хартиената коалиция“, която се занимала приоритетно с Изборния кодекс вместо с далеч по-важни и актуални въпроси.

Радостин Василев също не дава индикации, че би пристанал на ГЕРБ. Той продължава да е сред най-острите и цветисти критици на партията на Бойко Борисов.

Депутат от „Демократична България“ коментира пред „Флагман“, че няма как при тях да има пробив. Такъв можело да се появи по-скоро при „Възраждане“, които били „сбирщайн“. И оттам обаче липсват индикации за разцепление.

Николай Габровски засега не изглежда да е активен в преговорите за правителство, а има по-малко от седмица. До идния понеделник той следва или да предложи правителство, или да върне проучвателния мандат на президента неизпълнен.

Ако бързо не се намерят десетина отцепници, което изглежда малко вероятно, провалът е почти сигурен.

Разглежда се и опцията за тайно гласуване на проектокабинета, като надеждата е депутати от противниковите на ГЕРБ партии да го подкрепят. Това обаче едва ли ще се случи. За таен вот следва да има специално решение на Народното събрание. Ако такова бъде взето, то формациите, които го подкрепят, ще бъдат причислени автоматично към приятелите на ГЕРБ. А това ПП, ДБ, БСП или „Възраждане“ не могат да си позволят.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
23
Коментара
Флагман.БГ Бивш спортен министър стана баща Бивш спортен министър стана баща 25/04/2026, Събота 12:23 0
Флагман.БГ Раздават 100 000 жилища в Истанбул с жребий Раздават 100 000 жилища в Истанбул с жребий 25/04/2026, Събота 11:00 1
Флагман.БГ Как да удължите живота на дрехите? Как да удължите живота на дрехите? 25/04/2026, Събота 09:20 0
23
Коментара по темата
23.
До 17
07.12.2022 08:17:33
0
0
Т.е. признаваш,че герб са мутри и Мафията.
22.
При този вариант ни чакат
07.12.2022 08:15:44
0
0
Още 2 петилетки кражби ,обедняване и обезлюдяване.
Жалко за децата....
21.
hhmmm
07.12.2022 05:01:57
1
4
Дано не мине, защото ни чака много крадене и обедняване!
20.
Гешов
07.12.2022 01:51:49
0
4
За Лорер незнам, но Радостинчо май го съдеха за нещо. Ако са го барнали на тясно, може и да ги подкрепи като едното нищо
19.
Имам човек
06.12.2022 22:52:55
1
5
Единствения вариант е да има тайно гласуване. Така вгъзражданите ще могат да подкрепят ортаците си от ДПС, както навремето другото руско мекере Бялата Златка направи със златния си пръст. ДПС е партия на КГБ и дъщерното и ДС, никога не забравяйте това! Затова и Боко Мутрата драпа за тайно гласуване.
18.
жестоката истина
06.12.2022 22:16:08
2
6
"Авторитетният лекар и учен обаче няма изгледи да промени нагласите за първия проучвателен мандат."

Ами като е толкова авторитетен тоя лекар и учен, като оня ректор на университет, който щеше да обединява нацията (моля ви се) с ТИКВАТА, защо се захваща с предварително изгубена кауза?
Отговор А: Ами защото е зависим човек (кукла на конци), и не може да откаже, въпреки че не иска.
Отговор Б: Ами защото го иска, и като оня ректор, има патологичен стремеж към властта, от който не може да се откаже, въпреки предстоящото фиаско.
Отговор В: Ами защото от т.нар. "тайни общества" са му наредили да съдейства на ТИКВАТА, както гъркоманският Вселенски патриарх го прие за реклама, пропаганда и агитация.
Отговор Г: Има още много отговори, които силно намирисват, и както се казва - СЕЩАЙТЕ СЕ!
17.
Много нежно от Радев
06.12.2022 22:05:11
6
9
Президентът получава пълна и цялостна информация от службите, което ще рече, че е добре запознат. Президентът по принцип мери приказките си десет пъти преди да отреже. За да нарече някой, шарлатанин, значи е такъв. А какво значи шарлатанин? В Уикипедия е обяснено нагледно : "Шарлатаните са измамници и мошеници. Те твърдят, че притежават знания, умения и способности, които в действителност нямат." За да ги нарече така е намерил най-меката и безобидна дума. Представям си какво му се е искало на президентът да изрече и го е спестил, спрямо най-некадърните, нескопосаните и лъжливите шарлатани в политиката, от както имаме държава.
16.
Шайката на промяната е аут
06.12.2022 21:19:14
5
12
Какво искате, да я върнете да ни доограби ли?
Тези,които са срещу Правителството с мандата на ГЕРБ, са предатели на България и са подлоги на мафията и прокопитата!
Кирил и Асен показаха, че може и по-зле, а дъното няма край - и като простотия и като корупция, но най-вече като лудост. Психопатите са по-опасни от крадците.
15.
То хубаво ама
06.12.2022 21:13:19
9
8
зад гърба на професора-хирург непрекъснато ще наднича пожарникаря-премиер и ще го направлява накъде да се обърне !
14.
Това е положението
06.12.2022 21:11:05
4
14
Колкото повече хора разберат, че са имали работа с шарлатаните Киро и Асен, които направиха рейд за бързи печалби и по нищо не се различават от телефонни измамници, толкова по-добре.
13.
Шменти капели на шмекерите
06.12.2022 21:04:08
4
12
Троловете на Киро,Асен,Лорер,Прокопиев и мафията истерясаха!
Как ще преживяват, ако секнат доволствията за тролене?
Патканите Коро,Асен и Лена на Миро и Киро се покриха от комисията, надяват се да се покрият и от разследване!
Но когато си Прост като тях е за цял живот!
Ловът на престъпниците на промяната вчера бе открит от Радев!
Който е чист, може и да се спаси, но вождовете им са пътници, но не към Дубай или Белград, а към бай Ставри!
12.
До 3
06.12.2022 20:58:24
0
3
И енергичното коментиране продължава...
11.
Fe
06.12.2022 20:43:16
7
16
Изборът е прост.
Единият е истински професор, неврохирург, член на БАН, зам.директор на “Пирогов”, спасил стотици животи на българския народ, с безупречна репутация.
Другият е гладен авантюрист, наркоман, патологичен лъжец с фалшива диплома и CV, не може да чете, не може да говори, вероятно не може и да пише това е Киро Ментето.
10.
Един вид
06.12.2022 20:39:54
3
8
Радостинчо Василев може да се прояви като нещо като "професионален отцепник" ??!
9.
Хората вярват само на Бойко
06.12.2022 20:22:14
8
28
Тези новите шарлатани са избрани от мадуровките!
Питайте нормалните българи за техния избор и ще разберете, че ако печели Бойко, печели цял Народ!
А нашмърканите тролове на ПП и ДБ да истерясат като Киро Кристалния!
8.
До 4
06.12.2022 20:19:56
21
26
Е.ати помиярското мислене, бойко щял да е на печалба.... Уникално мизерен плазмодий си.
7.
ГЕРБ е партията на Народа
06.12.2022 20:16:56
47
23
Борисов е лидер на Народната Партия!
Градската "десница" и "умнокрасивитета" от паветата не са Народа!
6.
Като губиш, не знаеш какво печелиш
06.12.2022 20:12:50
26
17
Номинацията на проф. Габровски показва, че България е по-важна от интересите на ГЕРБ!
Този факт е инвестиция в мартенските избори, където ГЕРБ ще е №1, а маргиналите в миманса при Мая!
5.
До 4
06.12.2022 20:09:54
19
43
Докога само бойко ще е на печалба, а народа кога?
4.
Скуизова ситуация
06.12.2022 20:01:53
42
25
Каквото и да стане Бойко е на печалба!
Плъховете от ПП и ДБ ще напуснат потъващата гемия на шмекерите Киро и компания :))))
3.
.
06.12.2022 19:52:55
21
34
ХАХА НА СЕЛСКИЯ ХИТРЕЦ И ЛЪЖЕЦ ОТ БАНКЯ НЯМА ДА МУ МИНЕ НОМЕРА !!!!!!!!!ВСИЧКО Е ПУНТ И ПЛАСТИКА ЗА ДА ОБЪРКА ДЕБИЛИТЕ С ФИНТОВЕТЕ НА МЕСИ !!!!!!!УСЕЩАМ КАК ОВЦЕТЕ ИЗПАДАТ ВЪВ ВЪЗТОРГ А ВЪЛЦИТЕ В ОВЧИ КОЖИ ТОЧАТ ЗЪБИ ПАК ДА ПЪЛНЯТ """ЧИКМИДЖЕТА"""
2.
.
06.12.2022 19:47:17
20
29
КО НЪ ЗАНИМАВАТЕ СЪС СХЕМИТЕ НА ОНЯ ОТ БАНКЯ ХАХА???????????????
1.
Суверена
06.12.2022 19:45:52
21
19
Габровски да предложи министри от всички парламентарни групи и да правят правителство с широка подкрепа без участието на стари муцуни във властта и без намеса от банкя и сараите. Трябва да спрат радев и недоразуменията които управляват. В всяка партия има качествени хора като изключим възраждане и дпс.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Още един бургазлия влиза в Народното събрание. Даниел Парушев става депутат от 23 МИР София Още един бургазлия влиза в Народното събрание. Даниел Парушев става депутат от 23 МИР София Той е главен асистент в Университета за национално и световно стопанство Повече от 800 участници се състезават в Бургас, строят роботи от LEGO Повече от 800 участници се състезават в Бургас, строят роботи от LEGO Входът за посетители е свободен, събитието започна днес и ще продължи и в неделя Приморско излиза на големите екрани с нова туристическа реклама Приморско излиза на големите екрани с нова туристическа реклама Общината залага на силна визия и реално съдържание, което показва морето, природата и спокойствието Националният съвет на БСП заседава за поисканата оставка на Крум Зарков, вероятно няма да я приеме Националният съвет на БСП заседава за поисканата оставка на Крум Зарков, вероятно няма да я приеме Младият лидер на социалистите има планове за излизане от кризата, вече пое отговорност и поиска вот на доверие Почина талисманът на футболния Нефтохимик Почина талисманът на футболния Нефтохимик Той не остави любимия си отбор дори и в най-тежките моменти - когато Нафтата играеше в пета дивизия  Обявиха имената на новите народни представители Обявиха имената на новите народни представители Вижте кои са новите 240 в парламента Чуждестранни студенти по медицина в БДУ представиха кулинарните традиции на четири континента Чуждестранни студенти по медицина в БДУ представиха кулинарните традиции на четири континента Събитието бе уважено лично от ректора на университета проф. д-р Сотир Сотиров Румен Радев глобен за неправилно паркиране по време на изборите Румен Радев глобен за неправилно паркиране по време на изборите Негови приятели го съветват да остави вътрешният министър Емил Дечев в Министерския съвет, а Георги Кандев да си запази поста Георги Кандев може да стане президент, прогнозира политолог Георги Кандев може да стане президент, прогнозира политолог Ако десните го издигнат, ще спечелят, но не са умни и затова ще се скарат и няма да имат свестен кандидат, коментира той Ексклузивни кадри от горящата кола край Сарафово Ексклузивни кадри от горящата кола край Сарафово В пламналото возило е имало и дете с увреждания, което също е изведено на безопасно разстояние
Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Баровците с имане от $30 млн. от 162 191 през 2021 г. са вече 713 626 Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) По първоначални данни няма загинали, а пострадалите са с леки травми. САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група „Катаиб Сайид ал-Шухада“ (KSS) е определена от Вашингтон като терористична организация Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Много от тях са били от Русия, Източна Европа и други места  са доведени във Великобритания, след като лондонската полиция отказва да разследва твърдението от 2015 В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест Шерпите не откриват безопасен обход и чакат естествено срутването Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Решението идва след среща във Вашингтон, водена от него Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Игор Стрелков, чийто отряд започна настоящата война, твърди, че „врагът“ постига „доста сериозен резултат“  Имотната криза удари града на българите в САЩ Имотната криза удари града на българите в САЩ Наемите в Чикаго растат, новото строителство изостава, а натискът върху пазара тревожи и голямата българска общност Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Техеран съобщи, че първите постъпления вече са преведени в Централната банка, докато напрежението в Близкия изток продължава да натоварва една от най-важните енергийни артерии в света Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Инцидентът е станал северно от Копенхаген по линията между Хилерьод и Кагеруп, а четирима от пострадалите са в критично състояние
Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Не съм тук, за да се подчинявам на заплахи и игри! Виц на деня Виц на деня - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Виц на деня Виц на деня Полицай спира кола за проверка на документите:
- Отворете багажника. Какво е това?
- А, това ли? Човешки труп...
- Виждам, че е човешки труп... а аптечката къде е?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори