×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 6 държави от ЕС се отделиха от останалите и създадоха Е6
  • Сняг и дъжд обхващат страната
  • Откриха мъртва в хотелска стая продуцентката на шпионската драма „Техеран“
  • Русия и Украйна обсъждат земята като ключов въпрос на мирните преговори
  • Орбан призова Зеленски да спре намесата на Украйна в унгарските избори
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бандити от Люлинската бригада вилнеят в Бургас, обраха дома на 60-годишна жена


Бандити от Люлинската бригада вилнеят в Бургас, обраха дома на 60-годишна жена
Бургаските полицаи обаче се оказват доста по-подготвени от софийските страшилища и само за няколко дена гангстерите са установени и задържани
06 Декември 2022, Вторник, 20:21 ч.
Автор: Флагман.бг, снимката е илюстративна

Мъжете са се придвижвали с лек автомобил Мицубиши, в който е имало специално пригоден тайник с приспособления за отключване на ключалки за апартаменти и коли

Трима бандити от т.нар. "Люлинска бригада" са били задържани в Бургас, след като са обрали дома на 60-годишна жена от морския град. Кражбата е станала на първи декември, а на крак са били вдигнати служители от отдел "Криминална полиция" при ОДМВР – Бургас, сектор "Базова научно-техническа лаборатория" при ОДМВР-Бургас и Пето Районно управление-Бургас, тъй като става дума за сериозно подготвени престъпници. 

На 01.12.т.г. от частен дом, разположен в бл. 1 в к-с "Лазур", обитаван от 60-годишна бургазлийка, са били откраднати 300 лв. Установено е, че в имота е проникнато чрез отключване на входната врата

Бургаските полицаи обаче се оказват доста по-подготвени от софийските страшилища и само за няколко дена гангстерите са установени и задържани. Това са трима криминално проявени и осъждани софиянци на възраст от 47 до 53 години от "Люлинската бригада". 

За бандата е известно, че мъжете в нея притежават отлични познания и умения за извършване на кражби от апартаменти и автомобили. Правят го за секунди и няма ключалка, която да им се опре. 

По информация на Флагман.бг, тримата задържани са се придвижвали с лек автомобил "Митцубиши", със софийска регистрация, в който в специално пригоден тайник са намерени множество приспособления за отключване на ключалки за апартаменти и коли, шперцове, заготовки, пари и златни накити.

С определение от 04.12.т.г. на Бургаския районен съд на двама от софиянците е наложена мярка за неотклонение "задържане под стража", а на третия е наложена парична гаранция в размер на 1 000 лв.

Работата по документиране на цялостната престъпна дейност на софиянците продължава от служители на Пето Районно управление - Бургас.


В категории: Бургас , Крими


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
13
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Почина легенда в киното Почина легенда в киното 17/02/2026, Вторник 09:59 0
Тервел ИЛИЕВ Това е фаворитът за наследник на Херо Това е фаворитът за наследник на Херо 17/02/2026, Вторник 09:56 0
Мария АРНАУДОВА Осигурява ли се чадър на случая "Петрохан" от ПП Осигурява ли се чадър на случая "Петрохан" от ПП 17/02/2026, Вторник 09:10 1
13
Коментара по темата
13.
Люлин София
07.12.2022 09:41:11
1
5
Ако ви чуят най много да платят 300 лева за гориво до редакцията да ви изплющят ушите и бузите. Дето им сваляте реномето
12.
:)))))
07.12.2022 01:05:51
4
30
Те па намерили къде да крадат, в Бургас. Тук хората гладуват, имат по 100 -200 лв по домовете. Горивото да обикалят не могат да си избият :)))))) Хахаха че и пандиз ги чака сега, много нелепи крадци, чак ме хвана жал :)))
11.
300 лева
07.12.2022 00:07:43
2
28
Може да е банда шопАри от село Люлин Ямболско. Ма от Люлин в София до бургас те само горивото не могат си избият. Големи майтапчии сте.
10.
Дупето
06.12.2022 23:31:58
0
17
На тези шопи им миришат гъзовете.
9.
До боклука 5
06.12.2022 22:58:01
6
14
Боклук, само такива боклуци като теб, наркомани и циганите ще останат в тая кочина бг!!!
8.
До хилещия се №5
06.12.2022 22:32:30
6
27
Ако тези 300лв. бяха пенсията на баба ти, пак ли щеше да ти е толкова смешно?
7.
До 5
06.12.2022 22:24:35
11
15
Мда, за 300лв не трябваше да си правят труда. А тоя неосъждания въобще що са го притеснявали се чудя и аз?! Ще му съсипят живота!
6.
ХХ
06.12.2022 22:16:17
7
12
Така е в ЕС!
5.
Хаха
06.12.2022 22:14:46
9
26
Полицията си направи голям ПР с парите на данъкоплатците. За 300 лв кражба,ги гони чак до София и ги върна в Бургас/пътните са сигурно три пъти повече от откраднатото/ А този с мярката "парична гаранция", се оказа неосъждан,но от всезнайковците
от Флагман е въздигнат в ранг"изпечен бандит". Истината се разкрива в Съда,а не от полицейските сводки. Но за псевдожурналята,тези сводки са Библия,а Съда винаги е виновен?! Ето така се манипулира общественото мнение за жалост!
4.
Люлинската бригада
06.12.2022 21:03:22
3
51
ще бъде съдена от Бургаската съдийска бригада, а за последната е известно, че лесно се купува и продава и зорко следи престъпността да не намалява, защото така ще остане без работа и добри доходи !
3.
Братята
06.12.2022 21:02:59
5
47
Кормя ги като риби и ги хвърлям на гларусите, няма съд няма ченгета, гларусите ще се погрижат !!!
2.
?
06.12.2022 20:57:44
4
53
300 лв обир !
Тези са кокошкари , а ако са и "криминално проявени и осъждани" , буди пълно недоумение как на единият от тях се налага парична гаранция ?
Дори не е и домашен арест, а гаранция !
Какви справедливи съдии имаме в България, Шенген пасти да яде !
1.
Значи
06.12.2022 20:53:48
4
69
На професионален обирджия се налага парична гаранция от....1000 лв ...?!
Някой е малоумен , но лесно можем да се сетим кой е той !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кои са участниците в тазгодишното издание на Капките Кои са участниците в тазгодишното издание на Капките Стартът бе феноменален Диетолог препоръчва да премахнем от менюто си трансмазнините Диетолог препоръчва да премахнем от менюто си трансмазнините Те ускоряват стареенето на кожата, повишават риска от сърдечни заболявания и нарушават метаболизма, предупреждава д-р Тихомира Георева Това е фаворитът за наследник на Херо Това е фаворитът за наследник на Херо Георги Дерменджиев вероятно ще поеме канарчетата  Кои са спряганите имена за служебния кабинет на Андрей Гюров Кои са спряганите имена за служебния кабинет на Андрей Гюров Изненадата се очаква да е от вицепремиера Румяна Бъчварова, която бе бивш вътрешен министър по времето на Борисов Осигурява ли се чадър на случая "Петрохан" от ПП Осигурява ли се чадър на случая "Петрохан" от ПП Съпредседателя на  "Продължаваме Промяната" заяви, че около трагедията се води целенасочена атака и настоя за външен контрол от Германия и Франция Васил Терзиев: Държавата незабавно да осигури охрана на Самуил Попов Васил Терзиев: Държавата незабавно да осигури охрана на Самуил Попов Колата на кмета на Бистрица изгоря, посегнаха и на дома му Опасно време в Бургаска област, в три общини трябва да са особено внимателни Опасно време в Бургаска област, в три общини трябва да са особено внимателни Очакват се интензивни валежи в Царево, Средец и Малко Търново Дневен хороскоп за 17 февруари: Велики дела за Скорпиона Дневен хороскоп за 17 февруари: Велики дела за Скорпиона Интуицията в Близнаците ще е силна и ако я следва, ще избегне грешки След шестте жертви в Петрохан: Бележка на Калушев за секс повдига нови въпроси След шестте жертви в Петрохан: Бележка на Калушев за секс повдига нови въпроси Текстът съдържа религиозни и сексуални внушения и се анализира като част от доказателствата по случая  Как култов ресторант на Созопол влезе в окото на политическата буря. Има ли кражба на ток? Как култов ресторант на Созопол влезе в окото на политическата буря. Има ли кражба на ток? Губеров обяви току-що, че ще съди всички, които замесват името му в инсценировка и разпространи становище
Българинът се замогна, търси все по-големи жилища Българинът се замогна, търси все по-големи жилища При избора на апартамент въпросът не е само колко пари имаме, а и какво качество на жилището търсим Почина легенда в киното Почина легенда в киното Напусна ни режисьор, оставил дълбока следа в историята на филмовото изкуство Започна честването на Лунната нова година - близо 2 милиарда души по света празнуват Започна честването на Лунната нова година - близо 2 милиарда души по света празнуват През тази година Китайската Нова година почита Огнения кон и започна на 17 февруари 2026 година, а празненствата продължават 15 дни Легендата от „Кръстникът“ и „Апокалипсис сега“ Робърт Дювал почина на 95 Легендата от „Кръстникът“ и „Апокалипсис сега“ Робърт Дювал почина на 95 Носителят на "Оскар" и седемкратен номиниран оставя след себе си десетки силни роли и влияние върху новата вълна в Холивуд САЩ открито подкрепиха Виктор Орбан преди парламентарния вот в Унгария САЩ открито подкрепиха Виктор Орбан преди парламентарния вот в Унгария Марко Рубио заяви в Будапеща, че Доналд Тръмп желае победа на унгарския премиер на изборите на 12 април Германски биатлонистки се натровиха след бургери на Олимпийските игри в Италия Германски биатлонистки се натровиха след бургери на Олимпийските игри в Италия Янина Хетих-Валц и Ванеса Фойгт са имали краткотрайни здравословни проблеми, които са повлияли на старта им в спринта Обрат при цената на златото Обрат при цената на златото Анализатори отчитат временна корекция, но интересът към благородния метал остава висок ДНК анализ разкри извършителя на убийство на 19-годишна от 1993 г. в Индианаполис ДНК анализ разкри извършителя на убийство на 19-годишна от 1993 г. в Индианаполис Дейна Шепърд получи 45 години затвор след признание за изнасилването и убийството на 19-годишната Кармен Ван Хъс Британци в чужбина обмислят отказ от гражданство заради нови паспортни правила Британци в чужбина обмислят отказ от гражданство заради нови паспортни правила От 25 февруари хората с двойно гражданство ще влизат в Обединеното кралство само с британски паспорт Киев и Москва започват нов кръг преговори в Женева с участие на САЩ Киев и Москва започват нов кръг преговори в Женева с участие на САЩ Вашингтон поставя неофициален срок до юни 2026 г. за финално мирно споразумение
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Украйна е по-добре да седне на масата за преговори колкото се може по-бързо Виц на деня Виц на деня - Как кръстихте детето?
- Петър, на баща му.
- Но той е Николай?!
- Николай е съпругът ми...
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, ако съм гола и в ръката си държа, шише ракия. Какво ще пожелаеш?
- Овчарска салата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените си затварят очите по време на с*кс?
- Защото не понасят да гледат как мъжете си прекарват добре.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори